0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #100 -: Май 17, 2012, 21:16:20 pm »
Хайде да помоля някоя от вас мили момичета, които си слагате клексан за един бърз урок. Предстои ми първата инжекция и незнам дали ще се справя? Кажете изкарвате ли въздуха и разни такива неща. Ще съм благодарна за всеки отговор.
« Последна редакция: Май 17, 2012, 23:10:33 pm от vesta »


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #101 -: Май 17, 2012, 23:23:12 pm »
Хайде да помоля някоя от вас мили момичета, които си слагате клексан за един бърз урок. Предстои ми първата инжекция и незнам дали ще се справя? Кажете изкарвате ли въздуха и разни такива неща. Ще съм благодарна за всеки отговор.

Ето нагледен урок как се прави
http://www.youtube.com/watch?v=xwA4wqQ7eF0
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #102 -: Май 18, 2012, 08:24:21 am »
Reevs резултатите от БХС излизат до 7 раб. дни - в интернет можело да следиш кога ще излязат. Един въпрос имам към теб, но на лични ти го пратих :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #103 -: Май 18, 2012, 09:00:16 am »
vesta ,и аз съм от 6 месеца на лексан.Не изкарвам въздуха.Както е показано на клипчето-правиш гънка и биеш инжекцийката.До преди ги слагах около пъпчето,но вече в паласките,където има повече мазнинка.
АКо имаш въпросчета може и на лични да пишеш.Успех!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #104 -: Май 18, 2012, 09:05:19 am »
Хайде да помоля някоя от вас мили момичета, които си слагате клексан за един бърз урок. Предстои ми първата инжекция и незнам дали ще се справя? Кажете изкарвате ли въздуха и разни такива неща. Ще съм благодарна за всеки отговор.

Изваждаш инжекцията от хладилника да постои на стайна температура. Поне 10-тина минути. С два пръста - палец и показалец, хващаш кожна гънка около пъпа. След като проникне иглата в кожната гънка, пускаш гънката и бавно вкарваш буталото на инжекцията надолу. Въздухът не се изкарва предварително, той трябва да е най-отзад и функцията му е да вкара лекарството.

« Последна редакция: Май 18, 2012, 09:20:16 am от Bogi »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #105 -: Май 18, 2012, 10:54:22 am »
Много ви благодаря момичета. Помогнахте ми много. Значи като вкараш иглата гънката се отпуска. А на листовката поше точно обратното. Пише" кожната гънка трябва да се придържа през цялото време на инжектиране. " В интерес на истината снощи ми я направи моя мъж обачее мнооогооо ме боля, многооо. След това малко му беше останало да му стане лошо  :lol: като казах, че много ме заболя. Довечера ще следваме клипчето. След инжекцията масажирате ли мястото? И по едно и също време ли трябва да се слагат?


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #106 -: Май 18, 2012, 11:42:26 am »
Веста, на мен мъжа ми ми слага фраксипарин. Въпреки, че пише да се остави въздуха, ние го изкарваме и пак цялото лекарство си влиза и нищо не потича навън, когато се извади иглата, Това което забелязах е, че когато държи гънката през цялото време, боли по-малко. После нищо не разтърквам, само забърсвам ако случайно е излязла някоя точка кръв. Гледай да се слагат по едно и също време. На мен от доста време ми ги слага в ръката, вместо корема, щото ме е страх да не стане нещо на малката мишка. Може да се слагат и в краката и в дупето. Най-малко боли да се слагат в мекичкото на лакътя, ама там мястото бързо свършва  :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #107 -: Май 18, 2012, 12:12:24 pm »
М Значи като вкараш иглата гънката се отпуска. А на листовката поше точно обратното. Пише" кожната гънка трябва да се придържа през цялото време на инжектиране. " В интерес на истината снощи ми я направи моя мъж обачее мнооогооо ме боля, многооо. След това малко му беше останало да му стане лошо  :lol: като казах, че много ме заболя. Довечера ще следваме клипчето. След инжекцията масажирате ли мястото? И по едно и също време ли трябва да се слагат?

На листовката пише през цялото време, но идеята е докато проникне иглата.
А може би те е боляло, тъй като сте извадили инжекцията от хладилника и веднага сте я боцнали. Не трябва така, защото разтворът е студен, а ти си биеш инжекцията подкожно и болката е от разликата в температурата.
Не се масажира мястото. Разтриване се прави, само когато се апликират мускулно инжекции, какъвто не е случая с клексана.
А въздух се изкарва, само когато се поставят венозно инжекции.
Клексанът е само за подкожно приложение.
Съветвам те да си поставяш сама инжекциите. Ще видиш, че е много лесно.
Докато ме боцкаше мъжа ми, като че ли повече ги усещах.
« Последна редакция: Май 18, 2012, 12:14:17 pm от Bogi »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #108 -: Май 18, 2012, 14:40:20 pm »
Аз, малко, вероятно ни в клин, ни в ръкав, ама, Мели, такива хубави снимки на бебета е качила :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #109 -: Май 18, 2012, 14:46:30 pm »
Не се разтрива мястото след инжекция с фраксипарин, предполагам и след клексан. Не бива да се извежда въздухът предварително. Мен лично ме боли повече като улуча кръвоносен съд и затова предварително пада такъв оглед за избиране на най-добрата сланинка - и аз не смея в корема и слагам отсрани, при "любовните дръжки". Гънката постоянно я държа.
Да попитам и аз, някой има ли кожни оплаквания заради фраксипарина?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
« Последна редакция: Май 18, 2012, 15:07:01 pm от Marmoranka »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #111 -: Май 18, 2012, 15:13:34 pm »
Не се разтрива мястото след инжекция с фраксипарин, предполагам и след клексан. Не бива да се извежда въздухът предварително. Мен лично ме боли повече като улуча кръвоносен съд и затова предварително пада такъв оглед за избиране на най-добрата сланинка - и аз не смея в корема и слагам отсрани, при "любовните дръжки". Гънката постоянно я държа.
Да попитам и аз, някой има ли кожни оплаквания заради фраксипарина?

Аз забелязах, че когато пия Аспирин протект и слагам и фраксипарина, на мястото на инжекцията задължително ми става синина. Един-два пъти ми се е случвало да ми се понадуе леко убоденото място и да е като бужа, но до другия ден минава. А веднъж незнам какво уцелихме, ама половин ден ръката ми беше схваната после. Голяма гадост. Иначе сърбежи или обриви нямам, но аз ги слагам в ръката,  а не в коремната област.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #112 -: Май 18, 2012, 20:15:10 pm »
Да се цопна във вашата бременна темичка. Обичам да хвърлям по едно оченце в нея. 8)
Лека и безпроблемна бременност на всички, живи и здрави  бебета на финал.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #113 -: Май 18, 2012, 20:47:31 pm »
Папа,добре дошла при нас,пожелавам ти не само да хвърляш оченца,а да си останеш тук за едни 9 месеца :wink:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #114 -: Май 19, 2012, 11:11:34 am »
Здравейте от мен и бебка вече :).
Благодаря ви за милите пожелания,много ме зарадвахте.Всичко мина добре ,спиналната упойка не била чак толкова страшна,а аз на операционната бях уплашена и правих сделки с анестезиолога за пълна,ама успя човека да ме разубеди и добре че така стана.Бебка очаквахме да е малка 2.200 всички бяха в готовност в неонтологията ,а тя изненада всички с цели 420грама :D,Операцията малко болеше и беше трудно защото ми я оставиха за постоянно още на 2 ден ,ама добре че ми е лекичка .Вече сме у дома и се гледкаме .Аз ви прочетох от тук от там ,виждам че всички коремчета сте добре .
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #115 -: Май 19, 2012, 11:15:46 am »
 Честито !!!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #116 -: Май 19, 2012, 11:22:15 am »
rouzi-anna, да ти е жива и здрава момата! И бързо възстановяване на теб!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #117 -: Май 19, 2012, 12:27:22 pm »
Здравейте от мен и бебка вече :).

Добре дошла като мама вече, мила приятелко!
Радвам се, че се чувствате добре и свиквате вече една с друга. Как е малката? Сигурно се кърмите?
Да нацелуваш Зорничка и чакаме нейния снимков дебют :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #118 -: Май 19, 2012, 12:56:04 pm »
Роузи, добре дошли и на двете ви. Да ти е жива и здрава малката принцеса. А на теб - бързо възстановяване. Как се чувстваш?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #119 -: Май 19, 2012, 13:48:33 pm »
Добре дошли,Роузи!Много хубаво,че всичко е минало безпроблемно.А сега бързо възстановяване и много щастливи мигове с малката принцеса :balk_118: