0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дуфастон
« -: Май 07, 2012, 13:36:59 pm »
Здравейте , не знам дали тук е най-подходящото място за моя проблем,но ако не е ,моля преместете го ,където трябва.
Значи проблемът е следният:

Изписан ми е Дуфастон от 16 ден на МЦ  2 пъти по 1 за 12 дни.Пия го от 2-3 месеца и горе долу всичко е наред.Този път го започнах на 29.04 и трябва да го спра на 10.05 и след това да ми дойде цикълът.Обаче нещата нещо се объркаха и на 04.05 получих някакво кафеникаво-розовеещо теченеие ,което продължи и до днес 07.05 като преди няколко часа направо си ми дойде и цикъла със съответните неразположения.И сега съм объркана , да си го доизпия ли до края на 12-те дни?От днес ли да броя първи ден на МЦ за следващата опаковка?А да не би пък нещо да не е наред ?Защо ми дойде толкова рано?
Направо не знам, много съм притеснена.Още повече,че от първия ден на цикъла док ми изписа и антибиотик за други неща.........Направо не знам какво да правя :)
*
Re: Дуфастон
« Отговор #1 -: Май 07, 2012, 16:53:19 pm »
Аз бих те посъветвала за да си най спокойно най  добре отиди при твоят лекар и му разкажи всичко , и най добре го питай кое докога да пиеш.По добре отколкото да се притесняваш и да гадаеш какво става, направо отивай  :)
Re: Дуфастон
« Отговор #2 -: Май 07, 2012, 18:30:48 pm »
Нямаще как да отида, носе обадих по телефона и питах какво да правя.казаха да спирам дуфастона щом ми е дошъл цикъла и следващия месец даго пия както ми е изписан :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Дуфастон
« Отговор #3 -: Май 07, 2012, 18:48:58 pm »
Аз го имам изписан също така, само че от 15 ден на МЦ 2х1 таблетка за 10 дни итрябва да чакам МЦ за да започнем стимулацията после. Въпроса ми е колко дни след спирането на приема му да го очаквам  този МЦ? За 1 път пия Дуфастон и по тази схема :?


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дуфастон
« Отговор #4 -: Май 07, 2012, 20:21:02 pm »
Аз го имам изписан също така, само че от 15 ден на МЦ 2х1 таблетка за 10 дни итрябва да чакам МЦ за да започнем стимулацията после. Въпроса ми е колко дни след спирането на приема му да го очаквам  този МЦ? За 1 път пия Дуфастон и по тази схема :?

До 10 дни след последния прием трябва да ти дойде М.
Индивидуално е - може да е след 2-3 дни, може след 7-8 дни.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Дуфастон
« Отговор #5 -: Май 07, 2012, 20:45:21 pm »
Денис, благодаря ти :D


Re: Дуфастон
« Отговор #6 -: Май 07, 2012, 22:28:38 pm »
Здравейте и от мен. И аз пия Дуфастон. Спрях го на 25.04 и до сега цикъл цяма. Предния месец обърках приема на хапчетата и цикъла ми дойде след около 15 дни. Този месец обаче ги пих както трябваше и цикъл пак няма. Не знам вече какво да си мисля. Отчаях се отново. Всеки месец чакам тези 2 черти и все не става. Този месец пробвах с тестовете за овулация, Дуфастона го почнах 2 дни след положителния тест на 16 ден, но цикъл така и не идва. Имам напрежение в гърдите, болки ниско долу в слабините.Направо не знам. Случвало ли се е на някой?