0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #120 -: Май 06, 2012, 11:29:18 am »
Дано не ставам нахална
Може ли глас за нас:)))
Последен шанс Днес свършва конкурса
Първо трябва да се хареса страницата "Светът на мама"
След като се отвори линка тогава се гласува и се отчита глас:)))

http://apps.facebook.com/pampersminichampbg/photo/522848b8fd4e492190c8933f0b87a9bc
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #121 -: Май 06, 2012, 16:33:11 pm »
severina, колко деца са, една ли е групата, как е положението със сополивите деца-връщат ли подсмърчащите?
Аз искам да го дам за проба, на първо време 2-3 пъти седмично, видях на сайта, че предлагат такава опция.
Smaraidi, извинявай, позабавих се с отговора
Дечицата последно като им знаех бройката бяха 12, но сега има нови и вече не съм сигурна колко са. Във всеки случай не са много, защото е една група само. Децата са на възраст между две и три години. Има и две по-мънички :) Директорката вече е отворила и другото крило, за няколко по-големи дечица, които в летния сезон посещават частната градина, докато държавните почиват или са в ремонт. Тези деца преди са посещавали Вила Вилекула и впоследствие са били приети в общински ОДЗ.
Със сополивите деца... как да ти кажа, има филтър всеки понеделник - една възрастна педиатърка преглежда дечицата и решава дали детето е в добро здравословно състояние за да остане. Правят го всеки понеделник, понеже през уикенда децата ходят насам-натам и контактуват и с други деца, извън яслата. Още нямам кой знае какви наблюдения в това отношение, но е факт, че миналият петък, преди дългите почивни дни, си прибрах детето със сополки. В почивните дни  лекувах и се пооправи бързо, но за три дни явно пак е хванала нещо, защото сега освен сополи и кашля. Да ти кажа не знам дали е защото има сополиви деца, видимо като ги гледам всички са си здрави, или защото моето дете за пръв път е в контакт с толкова много деца наведнъж... Ще си покаже.
Засега съм доволна! Детето много добре прие персонала, търси си ги, пита за тях и в почивните дни. Храната е добра, от детска кухня. Съобразяват се с това какво яде или не яде детето... абе доволна съм. Препоръчвам!
Сигурно в държавно ОДЗ може би нямаше да се адаптира така бързо и да ходи с желание, знам ли, но явно си зависи от персонала.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #122 -: Май 06, 2012, 21:44:16 pm »
Благодаря за инфото, Северина!  :D






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #123 -: Май 06, 2012, 23:17:12 pm »
Боби, относно "боледуването на открито" сме на един акъл май.  :lol: И аз не виждам смисъл/нужда някой като е болен, но в кондиция и с желание да се движи, да седи затворен вместо да е навън на въздух. Ако ти е зле и те унася и ти се лежи - друг филм естествено, но при дете на възрастта на Дани - това пак може да става на открито, в количката. Докато си бяхме в града - трудна работа навън. Той иска да ходи и да се навира при другите деца, а аз няма как да го оставя с този вирус, не иска само в количката да седи и щем не щем - затворени в апартамента.:( Изчаках два дни да видя накъде отива болестта му, защото хич не ми се вярваше и този път да се размине с Панадол-че и капки за нос само /както и стана/ и да не въртя 30км. /в едната посока/ през ден, но...майната му.
Eille - съгласна. Страшен "климатик" е кирпича.  :D Навън 30-ина градуса - в къщата едно приятно хладно. От три дни уж отивам да приспя детето само и като ме лъхне хладничкото, като полегна и аз и...2-3 часа си ги откарваме следобедно. Даже вечер пускам духалката като го обличам след баня, но през нощта сме без никакво отопление и температурата е идеална за спане.
Pesheck, мисля че проблемът със селската къща при вас е бил, че е "твърде обитаема".  :wink: При нас е декар райграс, а останалото - циментирани алеи...няма разсади, саксии, тенекии и каквото и да било от което да пазя Дани, или нещо толкова безценно, което да пазя от него пък, че затова предполагам ми е рахат на мен тук. За него - ясно. Освен това вместо само една котка /както у нас/ си има на разположение 10-ина дворни. Леко е засегнат, че не му дават да ги докопа както домашната котка, но пък навърта километри да ги преследва из двора, а мама блажено пие кафе и само го наглежда  :oops:

Уффф хич не ми се прибира, но от утре го дават дъждовно и ще ставаме "градски" пак за няколко дни, няма как. :(

За "проблема" с АМ, като ви чета...май баба ми /на 78г./ ще се окаже по-компетентна от мен.  :oops: Откакто спря да го пие, жената ми разправя че просто го е отказал човека и повече - няма да иска. Аз тъпо и упорито обаче - правя АМ, предлагам, той не го иска, аз го изхвърлям и така. Досега винаги го е пил охотно, не заспиваше без АМ, сутрин се събуждаше към 7ч., удря си едно АМ в леглото и продължава да си спи, пък чак като станем и се разсъни - може закуска. И понеже нежелението му да го пие съвпадна с вируса - реших, че нещо заради това му се е отщяло, временно. Sia, не е заради бибероните и запушен нос, пие си от биберон вода като невидял, само АМ не иска. Емииии каквото - такова, благодаря за мненията. Сега се чудя трябва ли с нещо да "замествам" АМ в менюто му и какво да е то, ако е нужно?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #124 -: Май 06, 2012, 23:48:28 pm »
Жбрулче, мисля че дребния все още трябва да пие голямо количество мляко. Нещо от сорта на 500мл на ден май беше за тази възраст. Давай му прясно мляко, кисело, сиренце. Никол понеже не пиеше адаптирано като стана на годинка започнах да давам прясно млекце. Много го обича. Давам и и козе и краве сирене, масло. Козето сирене хич не го обича, ама гледам да го пробутам. Има около нас и разни по-вманиачени родители, които купуват специално конско мляко от Елемаг. Доста било скъпо. Но, на мен това ми се виждат ненужни ексцесии  :lol:
« Последна редакция: Май 06, 2012, 23:50:02 pm от Раши »


*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #125 -: Май 07, 2012, 00:00:09 am »
Жбрул, дойде ти на моята, като се оплаквах, че не пие достатъчно мляко Змеят Горянин!  :wink:
Е, вече го отказа тотално, сега яде кисело мляко в промишлени количества. Задължително на всяко ядене. И гледа в коя чаша бъркам, дали в яденето или в млякото, че се опитвам да го лъжа, казвам му че давам мляко, а то манджа.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #126 -: Май 07, 2012, 00:14:07 am »
гледам, че сте на тема празници и почивки, съжалявам, но трябва да задам малко мрачен въпрос, а няма кого друг да попитам - някой да е ползвал услугите на агенции за гледане на болни хора у дома и да има отзиви? нужен ми е човек за по 3-4 часа на ден, защото изнемогвам с бебето и баба ми, която е абсолютно на легло. извинете още веднъж, ако прецените пишете ми на лични. благодаря предварително.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #127 -: Май 07, 2012, 00:29:38 am »
Хахахах Пете- така като ме познаваш дали съм се притеснила? ;) Просто питам нещо трябва ли да регулирам по менюто му, или не. Като чета Раши - май няма какво, защото Дани си набива кисело мляко в промишлени количества от НГ насам, сирене /всякакъв вид/ - също, прясно мляко не съм давала досега по обясними причини, но ще дам. Т.е. ако въпросът е 500-те мл. АМ, които си пиеше досега, да бъдат заместени с други млечни продукти - никаква грижа при моята ламя. Що е млечно - добре дошло.
Не знам при вас, но при нас млечната салата "се харчи" в промишлени количества. Днес му направих близо килограм от домашно кисело мляко, при това сложих и пресен чесън и копър /любезно предоставени от една баба-съседка/...еми 400гр. заминаха за деня само.  :D Утре ще ми донесат и козе сиренце домашно, подочух че и с биволско мляко можем да се уредим... Абе аз като ви казвам, че не ми се тръгва от село. :lol:


П.П. Откровено казано - нямам нищо против да сменя млякото на прах с пресни и истински млечни продукти. Да, по-неудобно е от гледна точка на прием и сметки от кое колко е поело и дали стига, или не стига, но аз все пак предпочитам това пред АМ. АМ досега беше необходимост /когато беше съвсем малко бебе/, после все още нужно и навик да си го пие, но ако наистина го е отказал - лично аз нямам никакви възражения и притеснения по въпроса. :)

Лека да ви е!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!