0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #100 -: Май 04, 2012, 20:05:44 pm »
Джам, Rush hour junior е за деца от 6 до 8 години. http://www.youtube.com/watch?v=f8i1Ij1LPik В момента обаче в май тойс има от тази за по-големи 8+
Взимала съм я за племенниците ми и още като им я подарих не я оставиха 1 час.
Има карти с различни ситуации - от начинаещи до експертно ниво, и по картите се редят количките - целта е колата да излезе от задръстването. Ако Марти обича да си играе с колички, почти е сигурно, че ще му хареса.
Друго което съм подарявала е морски шах, подобен на този http://www.mytoys.de/Hasbro-Battleship-Hardcase-Game/Strategie-Taktikspiele/KID/de-mt.gp.ca02.13/2398649
Подходящ е както за игра с приятелче, така и за занимания с татко, пък защо не и с мама, ако татко е зает. :wink:
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #101 -: Май 05, 2012, 02:38:16 am »
Джам,
при нас ситуацията е аналогична с тази на Никола на Фуси.
Михаела обикновено има толкова много желания за подаръци, че е абсурд да ги задоволим всичките. :D Обикновено се опитвам да разпределя заявките между бабите и гостенчетата.

От сега постоянно ми говори за петия и РД - какви подаръци иска; в кое клубче да го отпразнуваме или у нас; кои деца ще поканим, какви игри ще играят и кой герой (аниматор) ще дойде.
Само да уточня, че петия и РД е след десет месеца! :lol:
За четвъртия и РД и поръчах дървен влак с релси и разни бариери и прочее към него. Всъщност, това беше подаръка от брат и! :wink:

А от Дядо Коледа беше получила въпросния лап топ "Моят откривател", защото тя отдавна искаше компИтър. :wink:

А на Марти ти най-добре си му знаеш интересите.
Абе вземи му лап топ на детето. :wink:

П.П. Тъй като, и аз като теб, не позволявам достъпа до нашия лап топ, преди да има своя компИтър, Мишката ползваше една стара клавиатура, която я бяхме нарекли условно компютър. :)
« Последна редакция: Май 05, 2012, 02:40:37 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #102 -: Май 05, 2012, 06:23:55 am »
Стефи, храни се за двама. Все нещо тъпче в устата :D
От миналата седмица след първия резултата меря температура по три пъти на ден. Повече от 36.5 не е имала. Никаква промяна в поведението, играе, весела и, абе видимо си е добре детето.
Ники как я правихте тази стерилна урина? Нещо друго освен микробиология направиха ли - бели кръвни клетки примерно?




  
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #103 -: Май 05, 2012, 10:07:37 am »
да, и аз това се сетих, освен стерилна винаги се пуска и обикновена, защото при бактериална инфекция се променят и показателите на обикновената.
аз винаги пускам и двете, нося едно шишенце и в лабораторията си го разделят.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #104 -: Май 05, 2012, 12:17:52 pm »
Стефи, във ясла "Вила Вилекула" ли бяха ходили твойте момиченца? Озъртам се.

Стефи, да се повторя.  :P






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #105 -: Май 05, 2012, 12:55:14 pm »
Smaraidi, моята щерка посещава Вила Вилекула от месец. Какво те интересува, питай. Само да кажа, че в момента са доста дечица там, а аз за да си запазя мястото бях дала 2 месеца нпаред депозит.
Иначе в държавна отново не сме приети, за втора поредна година. Много се радвам се за приетите ви дечица, но се чудя от всички вас, които споделихте в другата тема, че сте приети, с колко точки ви приеха? Ние сме с 8.1 точки и не ни приемат и това е. Не стигат местата. Ще чакам второто класиране, пък дано излезе местенце.
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #106 -: Май 05, 2012, 13:23:10 pm »
Първата книга, която прочетох беше с легенди за Алхамбра, толкова много ми хареса, но бях сигурно трети клас. И да се похваля от няколко дни съм горд собственик на киндъл, колям кеф е!
Аз върху нея писах курсова работа, да се разграничат легенди от факти. Беше ми много интересно, ама нямам копие.

Аз обичам да чета от малка. Майка ми и баба ми много ми четяха и аз проявих желание. Първата кнога беше приказки за Незнаен Юнак и аз все се чудих как така името му е Незнаен.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #107 -: Май 05, 2012, 14:52:56 pm »
Аз също чета от малка. Първата моя собствена книга беше „Пипи Дългото Чорапче“. Тази книжка си я донесох с мен тук като дойдох и още си я пазя с надпис от дядо ми, че ми е подарък за 5тия рожден ден. Знаех я кажи-речи наизуст :-). Обаче тогава не гледах телевизия, а сега децата като погледят няколко часа и като поиграят няколко и то не остава време за четене. Аз за това гледам да не давам да се гледа телевизия, че да не свикват, но не знам до кога ще удържа фронта. Ивана гледа телевизия за първи път преди седмица и беше невероятно възхитена, само възклицаваше, викаше, сочеше ми. Хем ми беше кеф, хем се притесних да не се лепне за телевизора и да иска все детски да гледа. Та от тогава съм пускала само 2 пъти по 10-15 минутки и това е.
Майка ми ми подари Киндъл преди година, но съм прочела точно една книга - Оливър Туист, така и не я бях чела като дете. Обаче между децата и работата ми, която също изисква четене,  нямам никакво време да чета и книги допълнително. Като легна и реша да чета и съм заспала :-). Дори скоро взех от шефа ми една книга, която ми похвали и след седмица му я върнах, защото бях прочела 4 страници. Казах му , че някой ден пак ще му я поискам, но сега просто не мога да чета нищо.


  
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #108 -: Май 05, 2012, 19:55:03 pm »
Аз и до ден днешен чета много.Като си легна вечер преди да заспя това правя :)

*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #109 -: Май 05, 2012, 20:28:59 pm »
Боби, не сме пускали обикновена урина. Освен да пусна, а?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #110 -: Май 05, 2012, 20:59:09 pm »
Боби, не сме пускали обикновена урина. Освен да пусна, а?
Оф, аз по принцип съм против пускането на хиляди неша, та дано излезне нещо, но в случая може и да има смисъл. Аз затова питах как е взета стерилната урина - с колектор, ти си я взела или са я взели с катетър. Ако е второто, вероятността да е замърсена е доста по-малка пък и два пъти, но ако е кактго предполагам първото има по-голяма вероятност. Е коли се намира в изпражненията в огромни количества и понякога моеж да попадне в урината при манипулирането на тези колектори.


  
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #111 -: Май 05, 2012, 21:07:47 pm »
severina, колко деца са, една ли е групата, как е положението със сополивите деца-връщат ли подсмърчащите?
Аз искам да го дам за проба, на първо време 2-3 пъти седмично, видях на сайта, че предлагат такава опция.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #112 -: Май 05, 2012, 21:08:03 pm »
С колектор я взимах, Боби.
Ще пусна след две седмици пак, пък да видим.

*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #113 -: Май 06, 2012, 00:21:20 am »
Aз докато се класирам - и тя седмицата свършила, че докато изчета... :lol:

Нали бях споменала скоро колко много ми се ходи на село с детето и естествено като нагласих всичко - Дани се разболя. Първо ходене на лекар - нищо сериозно не изписаха, поослушах се два дни в СЗ дали ще мине, няма ли да мине...а времето лятнооо, приказка - ние седим в апартамента и чакаме. :( Какво чакаме - да падне тавана. И както си седях, награбих дете и багажи и айде на село, поне да боледува на чист въздух.
Още първата нощ естествено - Дани взе да смърка, да хрипти и "всички ескстри", добре че педиатърката му ни е близка, та навръх 1-и май "имаше честта" да я посетим у тях. Междувременно и аз се накачих със същия вирус, жената ни изписа лекарства на двамката, направих празничен оборот на една аптека и...метнах си го в колата и го докарах обратно на село. /тук си представям как Жаси почти умира от ужас  :lol:/

Към момента - и аз и Дани сме на оздравяване вече, а споделям това по повод поста на Барбарончето...е, няма по-голям кеф за детенце от това да е на село. В къща с голям двор, на чист въздух, на тихо, спокойно, да си играе на воля! Наистина момичета, която от вас има възможност да отиде с детето си на такова място за лятото - изобщо не се колебайте. Уточнявам, че ние сме в стара къща, която не се обитава постоянно т.е. изобщо няма някакви битови удобства, като тези които си имаме в къщи и пак - никакъв проблем да си гледам хлапето тук, при това болно ;)

Странични ефекти от болестта при Дани: 1)отказа да яде храната от детската кухня 2) отказа внезапно да пие всякакво АМ (лечебното и нормалното) 8O Не ми е голяма драма, но съм много учудена. Някой да е имал подобна случка?
В момента - иска да яде това, което ядем ние и естествено готвя за нас това, което трябва да яде той. Яде си - няма грижа, но с това АМ направо ме разби.

Детски лаптоп не съм купила още, Дани не се вълнува и от моя особено... Но виж мобилните телефони и смартфоните в частност - съвсем друг филм. Преди месец си взех и един смарт само заради Дани /аз си ползвам нормалния предимно/, обаче той идеално му избива парите човека  :lol: Свалих му разни приложения като за него и въпреки, че не са образователни в класическия смисъл - разви чудесна координация детето. В началото безразборно мачкаше екрана - сега целенасочено пипа и натиска съответното животно, което се криви и приказва и се радва на постигнатия ефект. Оказа се добра идея и относно проговарянето. Колкото и да му меля една и съща дума аз - не я казва, а ми се хили щастливо и не и не. Когато мине през "котарака на телефона" обаче - започва да повтаря точно като папагалче... И да няма никаква образователна полза - това е час спокойствие и секва всякакъв рев. ;) На Джам - не й върши работа, но на майките с деца на възрастта на Дани - може да е полезно.

Поолях се пак с писането, ама отдавна не се бях включвала.  :oops: Поздрави от село, да ви подминават всички вируси и весел празник на празнуващите днес!!!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #114 -: Май 06, 2012, 08:03:40 am »
И както си седях, награбих дете и багажи и айде на село, поне да боледува на чист въздух.
И аз така разсъждавам. Не виждам никаква причина като се разболее някой и да се завре вътре все едно като е затворено с нещо ще му помогне да оздравее :-). Особено пък дете, което няма да легне да лежи, а само дето съвсем ще изтрещи от това, че си седи у дома. Аз за моите дори и температура да имат пак не я смятам за причина да седят вътре и да не ги извеждам на двора да си играят, ако са на кеф.  Естествено, ако искат да лежат и да спят, това е друго, но ако не искат, за какво да седят затворени понеже били болни. Навремето като се разболеех и баба ми ме слагаше в леглото да лежа по цял ден с пижама и завита с одеяло :-), което както повечето нейни лечения  е баш  обратното на каквото трябва да се прави при температура. Мисля, че много добре си направила, че си оставила детето да подиша чист въздух, чудо-голямо че подсмърчал. Ми той и в града ще си подсмърча, поне да е там на природа.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #115 -: Май 06, 2012, 08:24:40 am »
И ние бяхме на село, прекрасно беше, само дето ни е далечко и не може често да ходим. Галихме от малките жълти пиленца, котетата, кучето, моите деца обожават животните. Къщата ни също е стара и кирпичена, е да обаче няма друг такъв климатик като кирпича, при 30 градуса навън, вътре беше приятно хладно, чак печка ни бяха приготвили.


*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #116 -: Май 06, 2012, 09:48:32 am »
Странични ефекти от болестта при Дани: 1)отказа да яде храната от детската кухня 2) отказа внезапно да пие всякакво АМ (лечебното и нормалното) 8O Не ми е голяма драма, но съм много учудена. Някой да е имал подобна случка?
В момента - иска да яде това, което ядем ние и естествено готвя за нас това, което трябва да яде той. Яде си - няма грижа, но с това АМ направо ме разби.

Ако е със запушен нос, а АМ пие от шише с биберон, най-вероятно не иска, защото не може да диша като лапне биберона.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #117 -: Май 06, 2012, 09:55:08 am »
Jbrul, на нашата мома първото боледуване се случи на село.
Друг е въпроса, че времето беше лошо тогава и от къщата не сме излизали. За отказа от АМ не мога да помогна, защото София само това консумираше тогава. Дори през нощта утоляваше жажда с него при 39.4 Т.
Последните почивни дни изкарахме пак там и времето беше идеално. Вързах люлка, щъкане на воля, запознах я с много животни. Детето се чувстваше много добре, аз също :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #118 -: Май 06, 2012, 10:04:03 am »
Явно само аз полудявах, когато Ники съвсем прясно проходила я водехме на село. :oops: Може би понеже не беше моето село. Но там свободните за тичане площи са общо колкото половината апартамент. Забранените места много повече от на Гребната до нас примерно. То разни железа, то на баба саксиите, то разсади. И само - тук недей - ще се удариш, там недей - ще почупиш саксиите, там пък - ще отъпчеш разсада .... Еееее писна ми да я дебна и да казвам не. Че аз в градинките покрай нас по-малко неща ѝ забранявах.
*
Re: Седмична тема 30.04.2012 - 06.05.2012 г :)
« Отговор #119 -: Май 06, 2012, 10:26:16 am »
Жбрули, прочетох за млякото при хлапето. Аз имам такава случка т.е. моя син. Така отказахме всякакви млека-само че той беше с разстройство и не трябваше да пие мляко и край, повече не потърси. Аз пък реших да не си насилвам късмета като предлагам наново и започнах да го давам в други варианти. По-безболезнено отказване здраве му кажи-забравих да добавя, че бяхме на вашата възраст.