0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пролактин
« -: Април 26, 2012, 21:18:15 pm »
 Здравейте!

Преди месец направих изследване на пролактин . Беше 800 при референтни стойности на горна граница -650. След терапия с бромокриптин, вчера изследването ми показа 25 при референтна долна граница 100 .
Нормално ли е толкова бързо да съм повлияна от лекарството.
 И най- важния въпрос възможно ли е забременяване с нисък пролактин?
Re: Пролактин
« Отговор #1 -: Април 26, 2012, 23:15:43 pm »
Моят беше даже 1200 - назначиха ми терапия 3 дни по 1 таблетка и после още 7 дни 2х1 таблетка и го докарах като теб до под долна граница. Оттогава пия само половинка Бромокриптин вечер вече една година и скоро правих контрола - по средата на стойностите съм, значи е подходяща дозата. Явно и твоята доза е била ударна и затова така е паднал, но ще се вдигне, като я намалиш. На ендокринолог ходи ли или терапията ти я предписа гинеколог? По принцип ендото няма да ти го предпише без да ти направят трикратно взимане на кръвта при оптимални условия и да търсят причината за повишаването му (ако се докаже трайно повишаване, ще има ЯМР и т.н.). А АГ-то гледат да го смъкнат, за да си направим ин витрото :(
*
Re: Пролактин
« Отговор #2 -: Април 27, 2012, 09:11:14 am »
Трябва да ти се коригира дозата. Пролактина трябва да е в референтните граници.
Re: Пролактин
« Отговор #3 -: Април 27, 2012, 21:30:54 pm »
Дозата ми е предписана от ендокринолог след 3 изследвания с висок пролактин. Сега ми я намалиха. Не се готвя за инвитро. Планувам забременяване по естествен път. Но за момента ще изчакам организма ми да се приготви затова.
*
Re: Пролактин
« Отговор #4 -: Май 06, 2012, 20:18:11 pm »
Ако пролактина не е в референтните стойности, няма как да настъпи спонтанно забременяване. Затова се следи постоянно и се коригира дозата при нужда. На мен ми отне около година и половина.
Re: Пролактин
« Отговор #5 -: Май 08, 2012, 22:00:10 pm »
mimi26  ти спонтанно ли забременя след като стойностите на пролактина влязоха в норма?
*
Re: Пролактин
« Отговор #6 -: Май 09, 2012, 17:06:20 pm »
Да.
Re: Пролактин
« Отговор #7 -: Май 16, 2012, 17:55:26 pm »
Здравейте момичета,
искам да споделя с вас мой те симптоми на високият Пролактин. Ходих на мамолог споделих с докторката си, че ме боли едната гърда при идване на месечният ми цикъл и тя ме посъветва да си изследвам хормоните. Веднага отидох при моята акушер-гинеколожка и тя ми изследва 4 хормона и се установи че Пролактина ми е по - висок. Пих Достинекс по 1/4 веднъж седмично, два месеца и ми мина. Но от както моят голям син падна от близо 3м. височина и едвам си пое въздух гърдите не спират да ме болят. Докторката ми увеличи приема по 1/2 веднъж в седмицата но проблема не се решава. Появиха ми се и странични симптоми, яде ми се постоянно напълнях с няколко кг. и дрехите не ми стават а аз по-принцип не напълнявам, обливат ме топли вълни най-вече сутрин след като се събудя, изнервена съм, плаче ми се и някакви такива чувства. Ще се радвам ако някой сподели дали има същите симптоми или други. Благодаря предварително и успех на всички дано бързо и безболезнено да се справите с тази ситуация.
Re: Пролактин
« Отговор #8 -: Май 16, 2012, 21:01:14 pm »
baby88,аз също съм с висок пролактин,но сега съм с намалена доза 1/2 на седмица,но болките в гърдите ми никога не са намалявали даже последния път точно след овулацията ми болката беше много по-силна от всички други пъти,но освен това нямам други странични симптоми.Според всичките лекари,с които съм се косултирала Достинекса е лекарството,което има най-малко странични ефекти-затова е и много скъпо.Трябва ти повече спокойствие,защото това е стресов хормон.Успех с лечението.


Re: Пролактин
« Отговор #9 -: Май 27, 2012, 17:56:02 pm »
Аз също от опит споделям, че ако вътрешно не си спокойна, терапията не влияе.
Re: Пролактин
« Отговор #10 -: Януари 08, 2014, 05:51:30 am »
Здравейте!

Преди месец направих изследване на пролактин . Беше 800 при референтни стойности на горна граница -650. След терапия с бромокриптин, вчера изследването ми показа 25 при референтна долна граница 100 .
Нормално ли е толкова бързо да съм повлияна от лекарството.
 И най- важния въпрос възможно ли е забременяване с нисък пролактин?
Здрвейте!
Не можах да разбера с нисък пролактин може ли да се забременее или и това пречи на забременяването както и високия пролактин?
Четох, че това са стойностите:
Нормални стойности:

жени (не бременни): 4-23 ng/ml (mcg/l)
мъже: 3-15 ng/ml (mcg/l)
бременни: 34-386 ng/ml (mcg/l)
http://medpedia.framar.bg/медицински-изследвания/тест-за-пролактин
Ако е така от 4-23 ли са нормални стойности при не забременяла? Не мога да разбера! Изследванията в лаб. максималните стойности са над 500-600! Объркана съм!
Лекарят ми казва, че няма проблем че ми е нисък пролактина...да, но ето че в момента не мога и да спя...чувствам и сухота сякаш в матката почти съм сигурна че е от лекарствата като свържа всичко и със сухата кожа...