0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за помощ!
« -: Април 26, 2012, 15:57:40 pm »
С моя приятел от 7 месеца правим опити за бебе,но все не се получава.По принцип цикълът ми е редовен и ми идва на 30-31 дена точно на датата,с 1 ден по-рано или по-късно!Последно ми дойде на 22 март.Този месец трябваше да ми дойде пак на 22 или 23,но до днес няма цикъл.Направих тест за бременност на 25 април,но беше отрицателен.Затова днес реших да отида на гинеколог,понеже такова закъснение не е нормално за мен!Гинеколожката ме погледна на видеозон и каза че не вижда бременност,направи ми и тест за бременност,но и той беше отрицателен!На видеозона видя киста с размери 35/32 мм на левия ми яйчник.Каза че закъснението може да се дължи на кистата,а кистата да се е получила от хормонални проблеми.Попитах дали тези хормонални проблеми може да са проблем за забременяването и тя каза НЕ.Изписа ми Оргаметрил и ми каза да изчакам до 2 май да ми дойде,а ако не ми дойде да отида пак при нея!За Оргаметрила каза да го пия като ми дойде на 15-тия ден за 5 дена по 2 таблетки сутрин и вечер.И така 3 месеца.
Та искам да Ви попитам Вие какво мислите,какво е Вашето мнение!Благодаря Ви предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за помощ!
« Отговор #1 -: Април 26, 2012, 19:19:45 pm »
Според мен, решението на лекарката е добро.
Иска да види как се развива кистата - затова те вика след 1 седмица. Ако кистата расте - ще ти предпише нещо.
Оргаметрила подпомага О. и ще нормализира хормоните / кистите и хормоналния дисбаланс са свързани и взаимно зависими :)/

Това, че се е образувала киста не трябва да те притеснява - може да е инцидент / ако продължаваш да образуваш кисти - може да имаш СПКЯ/ - не е пречка за зачеване

Ще чакам да споделиш как се развиват нещата
Пожелавам ти да няма сериозни проблеми и кистата да изчезне бързо :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Моля за помощ!
« Отговор #2 -: Април 26, 2012, 22:18:39 pm »
Благодаря за отговора.След прегледа ще кажа какво е станало.
А може ли кистата да е причината за закъснението на цикъла?И кистата може ли да причини еднократно кървене или кафеникаво зацапване,защото имах такова около 10-11 април и беше няколко дена(зацапването),а кървенето еднократно и снощи също имах такова кървене след полов контакт!Но днес цял ден нищо!Може ли да съм бременна,но да е твърде рано да се установи,толкова се надявам на това!Незнам какво да си мисля вече!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за помощ!
« Отговор #3 -: Април 29, 2012, 09:28:25 am »
Да, може да е от кистата зацапването

Дали си бременна?! - пусни Кръвен тест /ЧХГ/ за бременност 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Моля за помощ!
« Отговор #4 -: Април 29, 2012, 12:48:45 pm »
Така мисля да направя,като отида на 2-ри май ще си направя един кръвен тест за най-сигурно,че вече ще се побъркам!