0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Незнам как да започна.Накратко 10 год.в борба за дете,3 неуспешни бременности missed ,много изследвания и никъде проблем.И след всеки аборт все по-трудно забременяване.Вече 4 години след последната бременост и няма резултата.Този месец правих инсе,теста е отрицателен чакам да ми дойде и сигурно доктора пак ще ме извика за 2 процедура.Правени са цветни снимки,спермограми,всички хормони вкл.ТАТ,МАТ,ТSH,токсоплазмоза,цитомегаловирус,рубеола,листерия,блуцелоза(извинявам се ако нещо не съм изписала правилно)и всичко е наред.Преди доста години една мнима лаборатория ме изкара в продължение на 1 год,че имам хламидия и се тъпкахме цяла година с антибиотици.После правих различни видове изследвания за хламидия и резултатите бяха отр.След това са ми правени цветните снимки и там няма проблем.Имунологичните саъм ги правила 2 пъти.1 при д-р Стаменов последвала бременост вливане на имуновенин и после спиране на сърдечната дейност.После ходих в Плевен при д-р Конова.Тя също ми пусна още изследвания за които прецени че не са ми правени и ето нейното заключение.Предвид гранично + антинуклеарни антитела след + тест за бременост,аспирин,фраксапарин и вливане на имуновенин поне 3 пъти по време на бремеността.Мен ме притеснява обаче защо не се получава забременяването и дали тези гранично антинуклеарни пречат на забременяването?Правено ми е изследване PAI-1 и там пише че съм носител на генотип 5G/5G,a това което са дали май трябва да е 4G/4G.Моля някой ако е запознат с това изледване да каже има ли проблем.Незнам вече какво да изследваме още и къде е причината да не се получава.
Здравейте и от мен.Аз съм със същият проблем.Изследвания много и все още неизяснен стерилитет.Борбата ни продължава и все още търсим отговора на въпросите си.
Здравей,lavender!Мина и втората ми инсеминация и тя не е успешна.Просто място не си намирам,че няма уж проблем а не се получава.Сега ще почивам до август,че до тогава клиниката е в профилактика и после продължавам с още 2 инсиминации иначе няма как да кандидатствам по фонда за инвитро.Орентирала съм се да направя консултация с проф.мартинова от Пирогов ,ама не намирам как да и пиша или да се обадя.Ако се наложи ще направя и активна имунизация,дано там ми е ключа към успеха.Ама взех да се отчайвам много и направо ще полудея.Дано и ти намериш причината и да стигнеш до така желаната мечта за бебе.
Здравей butterfly,
имаш ли генетични изследвания. Аз след 16 години борба, миналия месец разбрах, че съм с генетичен проблем и  лъсна. До сега се водих с неизяснен проблем.
Ако нямаш ти препоръчвам да си направиш такива,защото точно генетичните са основната причина за абортите.
Борбата продължава.....
Какво имаш предвид под гинетични,при мъжа и жената за X Y хромозомите ли?ако е това да още след първата бременност ги правих в Ст.Загора.До сега никой лекар не ми е искал да правя повторно.
Да, самото изследване се казва: Кариотип. То се прави веднъж в живота и ако е наред, няма смисъл да се повтаря. А ти вероятно го имаш и си е добре. Можеш спокойно отново да го обсъдиш с доктора.
Желая ти късмет
Незнам как да започна.Накратко 10 год.в борба за дете,3 неуспешни бременности missed ,много изследвания и никъде проблем.И след всеки аборт все по-трудно забременяване.Вече 4 години след последната бременост и няма резултата.Този месец правих инсе,теста е отрицателен чакам да ми дойде и сигурно доктора пак ще ме извика за 2 процедура.Правени са цветни снимки,спермограми,всички хормони вкл.ТАТ,МАТ,ТSH,токсоплазмоза,цитомегаловирус,рубеола,листерия,блуцелоза(извинявам се ако нещо не съм изписала правилно)и всичко е наред.Преди доста години една мнима лаборатория ме изкара в продължение на 1 год,че имам хламидия и се тъпкахме цяла година с антибиотици.После правих различни видове изследвания за хламидия и резултатите бяха отр.След това са ми правени цветните снимки и там няма проблем.Имунологичните саъм ги правила 2 пъти.1 при д-р Стаменов последвала бременост вливане на имуновенин и после спиране на сърдечната дейност.После ходих в Плевен при д-р Конова.Тя също ми пусна още изследвания за които прецени че не са ми правени и ето нейното заключение.Предвид гранично + антинуклеарни антитела след + тест за бременост,аспирин,фраксапарин и вливане на имуновенин поне 3 пъти по време на бремеността.Мен ме притеснява обаче защо не се получава забременяването и дали тези гранично антинуклеарни пречат на забременяването?Правено ми е изследване PAI-1 и там пише че съм носител на генотип 5G/5G,a това което са дали май трябва да е 4G/4G.Моля някой ако е запознат с това изледване да каже има ли проблем.Незнам вече какво да изследваме още и къде е причината да не се получава.
Според мен си направи изследване за хламидии отново- но само кръвни изследвания ИГг, ИГм, ИГа. Миседите могат да се дължат на недоизлекувани хламидии.