0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #100 -: Април 10, 2012, 20:53:12 pm »

Това е направено от едно бебе за няколко минути, представям си какво е с 2 и 3  :lol:...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #101 -: Април 10, 2012, 21:22:33 pm »
Онзи ден оставил Ивана да спи на един паркинг докато влезнал в магазина. Не му се искало да я буди. Ми хубаво, да я беше докарал до в къщи, на 5 минутки сме. Ама като я вдигнел щяла да се събуди.

Боби, мъжът ти е пълна кукувица. Нарочно оставяне или забравяне на малки деца в автомобил на паркинг и прегряване е една от водещите причини за детска смърт поради злополука в Щатите.
Жив да го одереш.
Знам и той го знае, понеже най-честите случаи са именно по нашите ширини заради климата. Не мисля обаче, че това е проблема в конкретния случай - било е за 2 минути и не е още топло,а и вероятно до колкото го познавам е оставил един процорец открехнат.  Той за това е много стриктен и няколко пъти като беше малка ми ги повтаряше тези данни, които цитираш. За мен по-опасното в случая е, че я е оставил без да я вижда и някой психар може да я грабне - за секунди стават тези неща.

П.П. Опа, сега се разчетох, че и в нормално време пак може за минути да стане. Да му мисли довечера като трябва да ме срещне, защото ще се разправяме сериозно.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 21:26:26 pm от Bobbie »


  
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #102 -: Април 10, 2012, 22:29:16 pm »
При нас тези закопчалки за шкафове и чекмеджета не работеха. Деси се оказа перфектния касоразбивач и им видя сметката на втория ден :lol: Обаче баща й мина с отверката и разви всички дръжки на шкафовете и чекмеджетата, е малко трудно и ние ги отваряхме, но тя до 2г. възраст не успя, а тогава като схвана вече техниката на отваряне й беше минал мерака да рови :lol:
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #103 -: Април 10, 2012, 22:31:04 pm »
elle22, развесели ме с тази снимка :lol: И на мен в момента това ми е болна тема. На моменти изтрещявам от безсилие. Обяснявам, обяснявам, до посиняване и пак е същото, все едно на инат го прави. Днес с едно шише, от което пие вода направи цялата кухня мокра :( В неделя купихме колело триколка, но понеже сега е студено е вътре, а не на двора. Ами всекидневната ми е с под от естествено дърво, вече на дупки :( седи на колелото, вдига предната гума и с всичка сила го удря в земята :x Сигурно всички деца са така, но приемам съвети всякакви как да се справя. С разговори явно не става :? Уж е малък, а за всичко друго ме разбира, явно слуша ако му е изгодно :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #104 -: Април 10, 2012, 22:35:23 pm »

Това е направено от едно бебе за няколко минути, представям си какво е с 2 и 3  :lol:...
Следващият път ще ти го снимам, твоята снимка просто не важи :-). Само дето пак е само едно, което разхвърля,а другото си играе с разхвърляното от каката. Онзи ден за нула време изсипа на земята 3 различни чекмеджета, всичките и чорапи, гаши и пижами бяха там и Андреа се въргаляше между тях. После отиде към кухнята да вади купи и формата за блат, която намерих на земята в хола и после взе една мерителна лъжица да бие сестра си по главата с нея. Навън пък като ги изкарах реши да посипва Андреа с пръст, а онзи ден бъркаше в детския басеин с едни панталонки на Андреа, които бях свалила и ги носеше да и ги слага върху главата. Кофата за боклук седи на една странична маса в кухнята, че поне там да не бърка, че се беше опитала да яде пица от там. Въобще у нас е весело, да се чуди човек как не отслабвам.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 22:38:47 pm от Bobbie »


  
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #105 -: Април 10, 2012, 22:38:09 pm »
Приемам всякакви съвети относно справяне с продължаващо вече седми месец недоспиване, свързано с никнене на зъби... Вече съм на ръба да рухна(мъжа ми също), пробвахме мазила-не помагат, налагало се е да давам Панадол (въпреки, че не одобрявам), но я караме на носене, пеене и енергийни напитки. Ограничила съм всякакви форми на сън през светлата част на деня до максимум 1 час, но и това не помага. Ако имате идеи ще съм много благодарна.

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #106 -: Април 10, 2012, 22:39:40 pm »
Стефи, това за махането на дръжките е много добра идея. Ще се възползвам като му дойде времето :-))))

Aditoo, с риск да разбуня пак духовете за методи способи.
На въпроса кое кремче е най-ефективно за облекчаване никненето на зъби, отговорът беше - Никое.Всички са едни и същи, просто различни марки. Това,което помага е разтриването на венците с ракия. Топиш пръста и му ги разтриваш. Всъщност майките ни едно време май така са правили( моята май също :-))
Уточнявам- аз не съм го пробвала, страх ме е, а и не ми се е налагало, дано и за в бъдеще не ми се налага. Малко зор видяхме с втория, по-точно аз( мрънкане и често събуждане през нощта,през които аз давах вода и той си заспиваше). Питай го моя обаче дали е разбрал нещо. Спи като ПЪН  osi_7
Като недостатък от ранното ми захранване с ракия моя отбелязва това, че мноого държа на пиене :lol: В началото на връзката ни излязохме на бар и той си мислил че като ме почерпи 1-2 големи ще ми омекнат ангелите и ще се поддам. Да ама не - обърнах чашите и нищо ми нямаше  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Април 10, 2012, 22:56:44 pm от ivanita »


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #107 -: Април 10, 2012, 23:12:32 pm »
Напълно подкрепям идеята за ракията  :lol:, само че за родителите - няма място в устата на бебето.
От това, което съм чела и от собствен опит смятам, че ограничения дневен сън не увеличава качеството на нощния, дори напротив.

Повечето ни шкафове нямат дръжки, но малката ми бяла птица им е намерила чалъма  :D.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #108 -: Април 10, 2012, 23:13:44 pm »
най-разумния съвет е- въоръжи се с търпение и приеми реалността
общо 20 зъба са
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #109 -: Април 10, 2012, 23:33:49 pm »
Меракът за ровене и вадене на всичко минава с възрастта. Спомням си, че доста време се занимаваше моят син с тенджерите. Голямо тряскане, вадене, слагане една в друга и така. После взе да се изявява на мивката и се правеше вир-вода. Сега май почва повече да се заиграва, но и от пъзелите почва да ми писва, защото дори и да не играе с тях, ги изсипва на пода. Просто от време на време прибирам няколко броя, а той дори не забелязва, че ги няма.  :lol:
Днес пет пъти му казах, че ще вечеряме, а той си язди самолета. Ами, взех му го. Бесня, тропа, пък се навечеря. След това му го дадох, за да го паркира, защото беше време за къпане. Тъкмо казвах на Пешек, че съм си представяла, че моето само ще слуша, а то май излезе инатесто като майка си. Блажени са вярващите.  :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #110 -: Април 10, 2012, 23:35:34 pm »
Приемам всякакви съвети относно справяне с продължаващо вече седми месец недоспиване, свързано с никнене на зъби... Вече съм на ръба да рухна(мъжа ми също), пробвахме мазила-не помагат, налагало се е да давам Панадол (въпреки, че не одобрявам), но я караме на носене, пеене и енергийни напитки. Ограничила съм всякакви форми на сън през светлата част на деня до максимум 1 час, но и това не помага. Ако имате идеи ще съм много благодарна.
Леле, какво е това никнене 7 месеца без почивка. При нас не се спи по 2-3 нощи заради зъби и после кротва и така до следващия. Не че друг път не ревят от друго, но от зъби знам кога е, защото се вижда, че излизат. Каквото и да ти кажа сигурно си го пробвала. Сигурна ли си, че е от зъби?


  
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #111 -: Април 11, 2012, 00:09:08 am »
aditoo съчувствам най-искрено :( Ние сме по същият начин. Ракия или мастика не дадох, но се консултирах с хомеопат, който ми даде Хамомила (лайка), която давам при нужда. И се видяхме в сън. Едно-две давания и неспането престава, както и удрянето по лицето и главата (споделяла съм). Обаче мажа и с Генгигел с хилуронова киселина (така ли се пише?)

И Шъ мъ прощавате, ма не с ракия е бабешкия съвет, а с мастика или узо, щото имали и анасон и помагали да няма и колики, мдаааа...При всички положения ние издържахме 16 зъба без алкохол, готвя се за кътниците :(
[/url][/url]
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #112 -: Април 11, 2012, 00:16:13 am »
Вени, ракията е за родителите.
Моят мъж, ако изпие една бутилка вино, и после детето реве за нещо си през нощта, а нашият нищо не е чул.

Четох, че още храните Ники. Няма ли мераци да се храни сам? Моят откакто яде сам, не позволява да му давам аз. Всичко сам иска да прави. По принцип го чакам и го оставям да се опитва, само ако имаме час за лекар и бързам, тогава го правя аз въпреки протестите му. За обличането става въпрос например.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #113 -: Април 11, 2012, 01:16:18 am »
Здравейте великденски зайци  :lol:

Да ви питам нещо, че ми стана пре-интересно... В ДГ на наш Никола от таз учебна година, в тържествените програми има застъпена религиозна част. На Коледа разказваха за Наизуст Христос (според моето чуло-недочуло дете), сега таз година нашето стихче е отново е за Христос, който загинал с молитва на уста. Не ме разбирайте криво, аз не съм против изобщо, но ми е адски трудно да обяснявам в къщи какво е молитва, защо Иисус е бил прикован на кръста (ама с пирони ли са го заковали и как точно, от мен се изискват най-големи подробности. В къщи ние сме християни макар и не "строги", аз съм доста вярваща и искам детето ми също да има вяра, така че съм далеч от мисълта, че искам да го възпитавам в атеизъм, но не искам да повтаря като папагал думи които не разбира, а от друга страна не мисля, че евангелията на тази възраст са подходящи за въвеждане в таз материя...

във връзка с доскорошните ми притеснения за засиления интерес към темата, разпитах точно 4 различни детски учителки от нашата градина и четирите отрекоха да има засягане на религиозна тематика. може би вашето е самоинициатива на учителките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #114 -: Април 11, 2012, 02:03:26 am »
Във връзка с религиите - аз не мисля че темата има каквото и да било място в образователните институции, или поне на етап ДГ и основно училище. Когато вече говорим за по-големи и осъзнати деца, които могат да си решат "вярващи" ли ще са, или просто ще се ограмотят на тема религия - друго нещо е.
Тези теми са изключително и само за семейството и родителите са тези, които да преценят кога, как и дали. БПЦ примерно, да организира неделни училища и религиозните родители, които желаят - да си водят децата там. В светските училища - не й е мястото на тази тематика, пък в забавачките и детските градини - хич.

ОК, идва Великден има към какво да се насочи вниманието на най-малките - яйца, великденски зайци и всякаква "перферия" смилаема за тях - не е хипер важно да знаят за какво точно става въпрос на 5 години. А и няма как да го разберат, защото не са способни да боравят с филосфски категории, че да им обясниш Библията. Че то аз на 32 почти си имам "конфликтни точки" с писанията там, какво остава за детето ми. Пък ако в забавачката някой кара Дани да учи стихчета за "издъхване с молитва" и му говори за кръстове и пирони - чисто съм ги избила. Последното го казвам съвсем сериозно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #115 -: Април 11, 2012, 08:16:36 am »
Адито, моя Митак имаше много тежко зъбоникнене,
остави неспането и писъците, имаше хематоми и доста болка!

Освен обезболяването с Панадол или Нурофен съм давала и Дентокинд ЦЪК

Фусита, задълбаването в детайли относно религията трябва да бъде
само и единствено наше желание, иначе идея си нямам фантазията им какъв пъзел ще нареди!

Толкова необятен е Великден откъм дейности свързани с ръцете,
стихчета подходящи за тях също, да ама не... :?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #116 -: Април 11, 2012, 08:27:39 am »
у нас Великден се изчерпва с боядисването на яйца, мама меси козунаци, децата ръсят захар /по козунаци, курабии и т.н/
доволна съм, че на тази възраст не им се обясняват по извратен начин събитията
довечера ще ги хвана да правим орехчета /едновремешните сладки с млечен крем/
за зъбоникнене- и аз съм мазала с генгигел и давах едни прахчета /които са си точно лайка/- но всичко с краткотраен ефект
казвала съм и преди- Стефания имаше кошмарно зъбоникнене на кътници, с хематоми, имаше един епизод, ден и половина ходеше с хавлия, стисната в устата, защото явно мноого я болеше- не ядеше, не спеше, само стискаше със зъби хавлията
на Преслава зъбите й поникнаха докато я кърмех, тя си се будеше за сукане, така или иначе по 24872959275 пъти на вечер



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #117 -: Април 11, 2012, 08:52:30 am »
Фуси, според мен религията няма никаво място в държавните заведения освен ако не става дума за общо обучение по религия в горните класове в училище, а не вероучение. Това вероятно е някакво самосиндикално начинание на учителката.  Ами ако учителката е еврейка или мюсулманка, дали толква спокойно щяха да бъдат приети ученията и от родителите.  За мен специално е доста сериозно нарушаване на твоите права като родител, да предадеш на детето си в това в което ти вярваш и по начин, по който ти си преценила, че е добре да се направи. Аз лично не бих го оставила това, без да стигне поне до шефовете и, освен ако не смяташ, че не е голяма работа.

Ivanitа, моят дух лесно се не разбунва, та да не си позмислиш, че за това пиша. Просот съвсем от практична гледна точка честно да ти кажа силно се съмнявам, че ракията действа локално. По-скоро може да има друг ефект, който не е на добре. Опитай да се намашеш където искаш с ракия, не мисля че изтръпва. Аз поне не се сещам да ми е изтръпвал венеца от ракия. Виж главата... :-)  .

Вени, с тази мастика за колики ме развесели :-). Значи егати бебето - дават му ракийка за зъбки, мастичка за колики и едно време и вино са слагали в попарата, ако много плачело, че да спи спокойно. То милото сигурно след всичките тези лечения му се е въртяла кошарката като го сложат в него :-) .  
« Последна редакция: Април 11, 2012, 08:55:38 am от Bobbie »


  
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #118 -: Април 11, 2012, 09:13:02 am »
Аз си спомням, че когато започнах да задавам религиозни въпроси майка ми ми купи Детска библия. Имам страхотни спомени от тази книжка, още помня корицата. Когато Боян започне да се интересува ще му взема такава. Аз не съм вярваща и ще ми е много трудно да говоря на тази тема без да му объркам главицата, та се надявам като я четем заедно да се получат нещата.

Аз завърших предната и започнах тази седмица с някаква ужасна ангина, все още едва говоря, но пък вече мога да пия вода поне  :lol:

А, тази сутрин Боби как ни развесели - Лежи си при нас и казва Вие сте най-хубавите родители, които мога да си избера  :lol: :lol: :lol: Сладур, още не знае че не е имал избор  :lol:
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #119 -: Април 11, 2012, 11:00:53 am »
Ама то не е и въвеждане като въвеждане, мен основно това ме ядосва. Ей сега ще ви цитирам стихчето:

Христос умря и страда зарад всички (обяснете го това на 5 годишен моля)
Обичаше най-малките цветя (в смисъл - божури и гадиоли НЕ!)
децата и добрите птички (гоним римата, ясно, макар че имам и други предложения  :wink:)
загина той с молитва на уста!

Това всичко е без една дума обяснения. Е трудно ли е да се кажат три думи на кръст, че вярата е вяра в добрата сила, която ни пази, че как ще наричаме добрата сила - бог или ангел пазител, това всеки ще реши. Че дори и да не вярваме в добрата сила, със сигурност човек се чувства спокоен и радостен, когато е добър.  Че вярата в доброто е важна, защото ни кара да бъдем добри, да обичаме, че трябва да даваме и да споделяме това което имаме с другите. Трудно ли е да се обясни с примери от детското ежедневие, че когато се скарат и сдрачат с приятелчетата си те самите не се чувстват добре, че не ни е приятно когато се бием и се дразним, но се чувстваме радостни, когато играем, когато гушнем мама и т.н и т.н. Ами това са християнските ценности и в крайна сметка ценностите на всички религии, които аз познавам. Трудно ли е да се каже, че празниците са време, в което имаме възможност сме по-дълго с близките си и сигурно за това хората се замислят по това време колко е важно да се обичаме помежду си и т.н и тн.

Не! Вместо тия простички думи - Христос обичал цветята  8O. Пак ще напиша - вярващ човек съм и искам детето ми да има вяра, но като се елементаризира темата и се дрънкат пълни глупости, освен децата да ги избие на смях, не виждам какъв друг резултат ще се постигне
В очакване ....