0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #80 -: Април 10, 2012, 12:04:46 pm »
Това Тонзилотрена мнпого добро, да знаете!  Успокои се гърлото на Ники :)
Раши, ще пратя смс, мерси за инфото. А къде се прави кръводаряването и как беше процедурата - казваш, че даряваш за някого ли? Не помня вече, последно дарявах преди 3 години.

Педиатърката вчера каза, че имаме бели петна по зъбите, което е признак за липсва на флуор. Аз ползвам безфлуорна паста по препоръка на зъболекарката. И сега не знам какво да правя, да вкарам ли флуорна паста и мин. вода с повеишено съдържание на флуор. Аз знаех, че не е добре да се пие на таблетки и се обърках.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #81 -: Април 10, 2012, 12:15:43 pm »
е то хасково - хюстън, няма много разлика, дерзайте, имате време до 16.06 да се организирате :lol:
аз тогава ще празнувам на Ивана 2рият рожден ден, който е на 15ти, ама се пада петък, та събирането у нас ще е точно на 16ти. По-прекрасно ДРЗ от това, здраве му кажи.

Момичета, от както забременях и родих, от непрекъснато нередовният ми цикъл не е останала и следа. Изведнъж на дърти години станах супер редовна,а на всичкото отгоре новото е, че ме боли корема и кръста като при цикъл, по време на овулация.  или по-скоро аз предполагам, че е овулация. Някой знае ли дали това е нормално? Никога не са ме боляли яйчниците по средата на цикъла. Да не говорим, че смаият цикъл ми е по-болезнен. Ходи го разбери - толкова години проблеми, а сега като вече не ми трябва, то пък взе, че се оправи.


  
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #82 -: Април 10, 2012, 12:23:55 pm »
Вени, душа, дарява се кръв във ВМА, някъде отзад, в 11 всяка сутрин. Като отидеш казваш, че даряваш кръв за Рачо Кирилов Колев. Бележката е добре да достигне до майка му. Ако някой реши да отиде може да ми изпрати сканирана бележка на мейла.

За флуора, купи флуор на детето да пие. То се пие по схема с почивки. Нищо няма да му стане като си я следваш. Не я слушай педиатърът. Като стане дума за флуор започват да се втелясват.  :lol:
И Никол има бели петна и баща и купи паста "Тут мус", която се маже всяка вечер след измиване на зъбите. Много била добра. Дано да има ефект.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 12:27:07 pm от Раши »


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #83 -: Април 10, 2012, 12:25:52 pm »
Хахахха, Боби и аз съм така. Такова нещо като овулация не помня някога да съм усещала. То се и оказа, че съм нямала такава, де :lol: Ама на, сега си я усещам всеки месец и съм като часовник, а преди пиех хапчета, за да регулирам цикъла. То и на мене вече не ми трябва, ама нищо де, по-добре късно, отколкото никога :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #84 -: Април 10, 2012, 13:04:18 pm »
Вени, душа, дарява се кръв във ВМА, някъде отзад, в 11 всяка сутрин. Като отидеш казваш, че даряваш кръв за Рачо Кирилов Колев. Бележката е добре да достигне до майка му. Ако някой реши да отиде може да ми изпрати сканирана бележка на мейла.

За флуора, купи флуор на детето да пие. То се пие по схема с почивки. Нищо няма да му стане като си я следваш. Не я слушай педиатърът. Като стане дума за флуор започват да се втелясват.  :lol:
И Никол има бели петна и баща и купи паста "Тут мус", която се маже всяка вечер след измиване на зъбите. Много била добра. Дано да има ефект.
Раши,мойта зъболекарка ми каза че детето ако консумира достатъчно сирене и пие минерално вода нямало нужда от допълнително флуор и аз не му давам.

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #85 -: Април 10, 2012, 13:07:44 pm »
Хах, и аз така съм с усетите на овулация и цикъл, а преди ни едното ни другото.
На дърти години си урегулирах хормоните. Майка ми все разправяше как и тя е била така и след раждането всичко си дошло на мястото. Ама нали въпроса беше да стигнем до раждане.

При нас се оказа вирусна ангина, която ме връхлетя със страшна сила и мен. Освен ангината, която минава за два дни, се оказах с главоболие, обилна хрема и кашлица. Просто чудно. Детенце е почти здрав, с този Биопарокс за момента се лекуваме, само се притеснявам, като го спрем да не рецидивира, но паживьом увидем ... Лошото е, че снощи и предният ден отново се оплака от болка в ушите, аман. Капя сега капки дано се справим само с тях.

Тони имаше силна деминерализация и с флуорната паста само се оправи, минахме и на чешмяна вода. Факт е обаче, че за много кратко време, се появиха два, да не кажа три кариеса.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 13:09:56 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #86 -: Април 10, 2012, 13:27:00 pm »
Пак говорих с моята зъболекарка, която ми каза, че е твърдо против приема на флуор от бебета, понеже е токсичен. И да оставя бебето намира :)
[/url][/url]
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #87 -: Април 10, 2012, 13:40:47 pm »
Пак говорих с моята зъболекарка, която ми каза, че е твърдо против приема на флуор от бебета, понеже е токсичен. И да оставя бебето намира :)
Да,при приемане на по- голямо количество става токсичен.

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #88 -: Април 10, 2012, 14:23:09 pm »
Ей, то писане, песни, танци  :lol:

« Последна редакция: Април 10, 2012, 15:37:31 pm от midge »
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #89 -: Април 10, 2012, 15:11:37 pm »
За мъжете -  щом не се сещат сами, когато ги оставите в стая и т.н. с децата, просто им изредете кратко и ясно за какво да внимават:
 "Внимавай да не падне; да не пипа онова там, защото е опасно; не им давай в никакъв случай легените; когато и миеш зъбките, не я оставяй да те командва и да разлеете вода за цял ден и да е мокра цялата, не ми пука, че било много весело, защото ти си големият и ти отговаряш и теб ще дърпам за ушите после"

 Неща в тези дух. След многократно повтаряне има шанс да ги запомнят.  Добре е и да прочетат нещо за развитието - разпечатайте в кратък лекционен вид и им дайте да се образоват, щом сами не са инициативни.

Момичета, ако някой има желание да го добавя и в моя списък на Фейсбука, да ми изпрати лично съобщение с името си, за да го открия. На драго сърце ще си общувам с момичетата от това място, толкова важно нещо ни свързва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #90 -: Април 10, 2012, 16:38:02 pm »
За мъжете -  щом не се сещат сами, когато ги оставите в стая и т.н. с децата, просто им изредете кратко и ясно за какво да внимават:
 "Внимавай да не падне; да не пипа онова там, защото е опасно; не им давай в никакъв случай легените; когато и миеш зъбките, не я оставяй да те командва и да разлеете вода за цял ден и да е мокра цялата, не ми пука, че било много весело, защото ти си големият и ти отговаряш и теб ще дърпам за ушите после"
Хе хе, ти пък да не мислиш, че не го повтарям, ама то има неща, които са толквоа елементарни, че не ти минава през акъла да ги кажеш дори.  Онзи ден оставил Ивана да спи на един паркинг докато влезнал в магазина. Не му се искало да я буди. Ми хубаво, да я беше докарал до в къщи, на 5 минутки сме. Ама като я вдигнел щяла да се събуди. Ми тогава остави я да  спи в нас в колата, а не на някакъв си паркинг сама да я открадне някой. Било само за 2 минути... Направо пяна започнах да пускам, то човек да го е страх да си остави детето със собственият му баща.

Какво му е на мокрото - каот с енамократ ще се преобличат, негов си проблем. Аз дигам гири най-вече за опасните неща, а мокрото как да е , ще го преживея.


  
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #91 -: Април 10, 2012, 16:47:09 pm »
Здравейте великденски зайци  :lol:

Да ви питам нещо, че ми стана пре-интересно... В ДГ на наш Никола от таз учебна година, в тържествените програми има застъпена религиозна част. На Коледа разказваха за Наизуст Христос (според моето чуло-недочуло дете), сега таз година нашето стихче е отново е за Христос, който загинал с молитва на уста. Не ме разбирайте криво, аз не съм против изобщо, но ми е адски трудно да обяснявам в къщи какво е молитва, защо Иисус е бил прикован на кръста (ама с пирони ли са го заковали и как точно, от мен се изискват най-големи подробности. В къщи ние сме християни макар и не "строги", аз съм доста вярваща и искам детето ми също да има вяра, така че съм далеч от мисълта, че искам да го възпитавам в атеизъм, но не искам да повтаря като папагал думи които не разбира, а от друга страна не мисля, че евангелията на тази възраст са подходящи за въвеждане в таз материя...
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #92 -: Април 10, 2012, 16:59:10 pm »
Онзи ден оставил Ивана да спи на един паркинг докато влезнал в магазина. Не му се искало да я буди. Ми хубаво, да я беше докарал до в къщи, на 5 минутки сме. Ама като я вдигнел щяла да се събуди.

Боби, мъжът ти е пълна кукувица. Нарочно оставяне или забравяне на малки деца в автомобил на паркинг и прегряване е една от водещите причини за детска смърт поради злополука в Щатите.
Жив да го одереш.
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #93 -: Април 10, 2012, 17:01:05 pm »
Когато дъщеря ми беше малка и започна да ми задава такива въпроси, ѝ купих библия за деца. По забавен и достъпен начин е обяснено всичко. Аз също съм атеист, но не мисля, че пречи на възпитанието на детето запознаването с религиите, особено православно-християнската, с чиито традиции сме заобиколени и няма как да се правим, че не съществуват, ако и да не вярваме. Принципно съм против религията да навлиза толкова дълбоко в образователната система, но нищо не може да се направи. В крайна сметка и аз, въпреки че съм атеист, меся козунаци, украсявам елха и т.н. На едно малко дете му е любопитно откъде произлиза тази традиция и ние трябва да му обясним.
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #94 -: Април 10, 2012, 17:05:50 pm »
Дано няма заблудени, че аз с едно щракване и всявам респект! През такива унижения минавам - потаряне, потретване, повишаване на глас, разтреперване и предупреждение. Моят мъж например и доверява прекалено много за възрастта и, но той казва, че тя знаела какво прави. Да се побъркаш!! Не и вярвам грам, ама грам! Поотделно ме слушат, защото ги хващам натясно и ги е страх от мен. А когато са двамата заедно е истинско бедствие - то даже не е творчески хаос и недисциплинираност, защото там има все пак някакъв ред. Абсолютно незачитане към призивите ми за ред.
Последното ми хрумване е, че съм им съобщила, че имат право на три предупреждения и ги затварям при бойлера (в отделно помещение е), но при включен бойлер защото бучи страшно. Засега се преструват, че ги е страх.
Едно стъпало по-горе от предупрежденията  е "Среща на високо равнище" поотделно и заедно да съпоставям данни и факти и после следва "Семеен съвет" с големи санкции и отнемане на любими неща.
Толкова се вживявам в страшния си образ, че вече не вярвам в доброто изобщо! Как да стане, като си 99 % от деня (и нощта) все нащрек, озъбен и в бойна готовност за нещо опасно? Добре ми е да съм лоша!

А за "лекциите по детско развитие" - то я ясно, че ще е цяло чудо, ако някой татко прочете цяла книга от този вид. Но синтезирано най-важното за периода на една страничка, като им го връчите лично и ги предупредите, че ще ги препитате дали са прочели и какво са разбрали, трябва да откликнат. Ако и това не стане, им четете на глас, когато гледат мач! :D

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #95 -: Април 10, 2012, 17:06:23 pm »
Елфи, аз не само не съм атеист, но както писах и по-горе съм вярващ човек и искам детето ми да има вяра. Макар и бегло сме говорили за тези неща, особено докато го приспивам ... той знае, че има сила, която го пази, говорили сме за ангелите и т.н. Само тези евангелски подробности малко ме притесняват ... първо притеснява ме, че госпожите не обясняват - децата повтарят като папагали неща, които не разбират и второ кървавите подробности биха могли да бъдат спестени. А моето магаре ей такива очи облещва и разпитва баш за тях  :lol:
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #96 -: Април 10, 2012, 17:08:51 pm »
Оф, объркала съм се  :oops: , мързи ме да редактирам.
Естествено, че кървавите подробности са най-интересни. В детските книги не е толкова натурално.
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #97 -: Април 10, 2012, 19:09:32 pm »
Фуси,това искрено ме учуди,защото моя син чак тази година му беше подарена такава книга-Моята първа библия в картинки,а е пети клас не е в детската градина все пак.Не избързват ли малко?Той и Мишето ме е разпитвал,но друго е както казваш да му обясниш неща които може да разбере.Поговори с учителките това в задължителната програма ли им влиза или те просто са го решили ей тъй заради предстоящите празници.Както казвам,според моето лично мнение още им е раничко.

Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #98 -: Април 10, 2012, 20:27:30 pm »
Здравейте мами  :D
имам един въпрос, къде мога да купя тези джунджурии, с които мога да огранича достъпа на децата към всички шкафове, чекмеджета. в момента е голям кошмар, по цял ден всичко се вади и лудница е голяма  :lol:
за сега единия скрин ограничен с една точилка,а един шкаф с дървено чукче за месо  :lol: :lol: и сега новата им цел чекмеджета на кошарите...които общо са 8 и голямо разхвърляне е паднало  :(
до сега през всички тези месеци не осетих, че имам близнаци........но сега направо се ошашках  8O :lol:, големи беладжии ми се паднали  :lol: :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #99 -: Април 10, 2012, 20:33:28 pm »
От Джъмбо, до кучешките артикули са ... даже са на разпродажба :D.