0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Четох един разказ
« -: Април 03, 2012, 15:36:41 pm »
И се подразних. Първо исках да оставя коментар на автора да не пълни главите на хората с такива неща. Че е достъчно и един човек да се откаже от мечтите си, прочитайки го. Пък при неговия случай да се налага все пак да се довери на традиционната медицина. После си казах - абе, художествена измислица е. Същевременно съм много раздвоена - да отмина ли?
Ето и самия разказ:
http://kafene.bg/index.php?p=article&aid=10465
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Четох един разказ
« Отговор #1 -: Април 03, 2012, 16:20:54 pm »
Прочетох още два негови разказа и се почувставах ужасно депресирана.
Това не са разкази за хора, които вярват в доброто и в щастието.
Ужасно тъжно ми е в момента.
[/url][/url]
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #2 -: Април 03, 2012, 18:21:05 pm »
Естествено, че е художествена измислица!  :D Нали не мислиш, че има жена, която на "опашката в църквата", ще разкаже на непознат мъж толкова словоохотливо историята си?  :wink: И аз го прочетох разказа, но нито ме впечатли, нито породи у мен някакви чувства. Хора разни - разни идеали, разни мисли или действия!?  :wink: :( Права си, че не трябва да се въздейства така на хората, но всеки има глава на раменете си и може да реши кого да слуша. Хората в нашето положение понякога са по-чувствителни и раними и ще е лошо ако дори и един човек да се откаже от мечтата си заради това писание. Права си и за това.  :( Но аз си мисля, че или това е из цяло художествена измислица, или това е история, близка до житието и битието на автора, но малко поукрасена от него. А дали да отминеш  или не - ти си реши.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Четох един разказ
« Отговор #3 -: Април 03, 2012, 19:05:46 pm »
Поредният богослов, който си изкарва хляба с пошли писания. Скучен автор с накуцваща граматика, неубедителни тези и глупави изводи. Не бих го прочела след третото изречение, ако не беше тази тема.

От друга страна съм убедена, че умишлено в медиите се толерират тези против медицината, иначе ако всички са здравно грамотни, ще вземат да задават разни въпроси от сорта защо у нас няма профилактика и къде отиват 2% от здравните ми вноски. Пък така ... четеш разкази, молиш се, вярваш и не питаш.

Тъжно. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #4 -: Април 03, 2012, 19:33:25 pm »
Съгласна съм с Мели, прочетох точно два реда и  прескочих средата отидох на края.Скучно, измислено и да ви кажа честно ми писна от такива хора.Обясняваш като вятърна мелница, че сигурно има проблем, тамън се навие човека пред теб да си пусне едни хормони и хоп такова разказче и се заключва, о аз вярвам, ще се успокоя и готово.И колко години така, докато стане на 40?

*
Re: Четох един разказ
« Отговор #5 -: Април 03, 2012, 20:28:44 pm »
Благодаря за съпричастността и здравия разум. Обикновено не си го губя, макар тоя път да се подразних определено.  :bighug:
Написах един коментар и определено се чувствам по-добре,  :)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Четох един разказ
« Отговор #6 -: Април 03, 2012, 20:31:27 pm »
Измислица,художествена да е ,ама насажда кофти идея.

Въпросния автор и разказите му се публикуват в един вестник ,който се определя като " най-четения медицински вестник у нас".Не зная удачно ли е да го назовавам.
Лошото е ,че го четат стринки,лели и баби ,които е ясно какво ще си помислят и говорят за репродуктивните проблеми ,след като прочетат публикацията . Щом във вестника  го пише ,нищо че е разказ,биха го приели за истина .

Е,страшното е ,ако хора с репрод.проблем ,повярват ,че само с молитва и вяра ще стане ...

Не си струва да му пишем коментар и да развихряме полемика -не заслужава такова внимание според мен
« Последна редакция: Април 03, 2012, 20:33:58 pm от nimika »


Re: Четох един разказ
« Отговор #7 -: Април 03, 2012, 22:26:43 pm »
Тъжен разказ и още по-тъжно е, че 80% от хората му вярват!
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #8 -: Април 03, 2012, 23:31:58 pm »
На мен още църковната тематика в началото ми секна мераците да продължа с четенето. Ако всичко ставаше с молитви, нямаше да хвърляме луди пари за изследвания и процедури. И медицината нямаше да има смисъл да съществува.

*
Re: Четох един разказ
« Отговор #9 -: Април 04, 2012, 09:58:58 am »
Абе вие не разбрахте ли, че трябва да се успокоите и ще стане...... :balk_95:
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #10 -: Април 04, 2012, 10:01:13 am »
Тъжен разказ и още по-тъжно е, че 80% от хората му вярват!


Къди,дано не си права... :?


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Четох един разказ
« Отговор #11 -: Април 04, 2012, 11:18:41 am »
Абе вие не разбрахте ли, че трябва да се успокоите и ще стане...... :balk_95:
:lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Четох един разказ
« Отговор #12 -: Април 04, 2012, 11:29:30 am »
Абе вие не разбрахте ли, че трябва да се успокоите и ще стане...... :balk_95:

епа ти като се успокои - не стана ли?  :P  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Четох един разказ
« Отговор #13 -: Април 04, 2012, 14:27:46 pm »
хммм дълга опашка ще да е било.

Не коментирам разказа, защото ми доскуча по средата.

обаче rtfrtf , ако това нещо първо те е подразнило, после обаче си се върнала и мислила по него, после си решила да го споделиш и си раздвоена (не разбрах между какво и какво, не го отминавай. За едни тъп, за други остър, очевидно теб те е докоснал по някакъв начин, може би има нещо което те тревожи.

Остави разказа, обърни внимание на това, което теб мъчи и тормози. Поговори с приятелка, която е в подобна ситуация, поговори и с такава, която е абсолютно отстрани. Обговори го това ... може да намериш някакъв свой отговор.

Успех!
В очакване ....
Re: Четох един разказ
« Отговор #14 -: Април 04, 2012, 15:38:15 pm »
И аз няма да коментирам самия "разказ". Но не мога да  не коментирам внушението, че ин витро е вървене против Бога. Не съм срещала свещеник, който да твърди подобно нещо. Дори напротив - винаги съм срещала разбиране и подкрепа. И не само това - дори познавам свещеник, който със съпругата си е минал през три опита ИКСИ, последният от които завършил успешно. В случая няма място за морален, емоционален или какъвто и да било конфликт, колкото и авторът да се пъне да го провокира.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 15:41:45 pm от Туци »
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #15 -: Април 04, 2012, 16:51:16 pm »
И аз прочетох разказа. Незнам как ще се почувства жена чийто тръби са отстранени и няма как да зачене естествено освен инвитро. Каква молитва за разкаяние да отправи тогава към Господ. Да единственото което и остава е да се примири и да се откаже.
А тогава вярата къде отива . Та нали тя е това което те крепи след всеки неуспех да вдигнеш глава и да продължиш напред.
Сега когато влезна в църква след този разказ каква молитва да отправя...
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #16 -: Април 04, 2012, 17:00:54 pm »
На мен още църковната тематика в началото ми секна мераците да продължа с четенето. Ако всичко ставаше с молитви, нямаше да хвърляме луди пари за изследвания и процедури. И медицината нямаше да има смисъл да съществува.
:good_post:
Не си причиних това да го дочета до края.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #17 -: Април 04, 2012, 17:23:05 pm »
Кликнете на името на автора, ще излезнат още истории, в които разни хора го спират и му разказват живота си. Плоско, много плоско ...


Но, това няма никакво значение, ще се повторя
Цитат
обаче rtfrtf , ако това нещо първо те е подразнило, после обаче си се върнала и мислила по него, после си решила да го споделиш и си раздвоена (не разбрах между какво и какво, не го отминавай. За едни тъп, за други остър, очевидно теб те е докоснал по някакъв начин, може би има нещо което те тревожи.

Остави разказа, обърни внимание на това, което теб мъчи и тормози. Поговори с приятелка, която е в подобна ситуация, поговори и с такава, която е абсолютно отстрани. Обговори го това ... може да намериш някакъв свой отговор.
В очакване ....
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #18 -: Април 04, 2012, 18:57:54 pm »
А тогава вярата къде отива . Та нали тя е това което те крепи след всеки неуспех да вдигнеш глава и да продължиш напред.
osi_9

Re: Четох един разказ
« Отговор #19 -: Април 05, 2012, 12:27:29 pm »
Вие оставете разказа,ама под него какви капацитетни мнения вече са се накичили. Покривали се данните колко по-увредени са децата заченати ин-витро и който прави ин-витро е безотговорен към себе си и бъдещото си дете. Затова имам родини, които 20 години нямат деца и един път не дойдоха до клиника, защото мъжът се притеснявал от лекари и явно се обогатява от такава литература.