0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Повишен Анти-Мюлеров хормон
« -: Март 28, 2012, 18:01:22 pm »
Здравейте,мили момичета!Предстои ми инвитро. Правих си хормонални изследвания-TSH,Testosteron,Prolactin,анти TPO,анти TG-всички са в норма с изключение на Анти-Мюлеровия хормон,който е завишен-8,8ng/ml при реф.стойности 0,9-1,7(Направени на 15 ден от МЦ)Много съм притеснена да не би да се касае за намален яйчников резерв.Моля ви дайте ми някакво мнение,много съм разтревожена.Предварително благодаря за отговорите!
*
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #1 -: Март 28, 2012, 18:29:25 pm »
Бейби Галя , изследвала ли си Инхибин и ФСХ ?
« Последна редакция: Март 28, 2012, 18:31:48 pm от jolie16 »


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #2 -: Март 28, 2012, 18:42:15 pm »
Стойностите на АМХ са показател за общия брой фоликули, които са ендокринно чувствителни, с други думи ще реагират и ще растат по време на контролираната овариална стимулация. Високите нива на АМХ всъщност са добър показател, който предсказва добър яйчников отговор и ще има значение за определяне на протокола при твоя опит.

Пожелавам ти успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #3 -: Март 28, 2012, 18:59:51 pm »
Благодаря за бързия отговор,за успокоението и за милите думи,д-р Даскалова!
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #4 -: Април 22, 2012, 08:53:59 am »
Здравейте,искам да попитам и предварително се извинявам,ако въпроса ми е глупав,не съм много наясно.На 42г.съм, имам от близо година нередовен цикъл,имам направление за изследване на FSH,естрадиол на 3-4ти ден и LH и прогестерон на 20-21 ден от цикъла.Нямам цикъл вече трети месец,трябва ли да ми се предизвика цикъл,за да ги изследвам или да чакам,когато и ако сам дойде?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #5 -: Април 22, 2012, 15:57:25 pm »
По-добре отиди на лекар /АГ/ и той да прецени какво е положението и дали трябва да ти се назначи нещо.
Може да имаш киста, задържан фоликул, прекалено тънка МЛ и т.н. - все причини, поради  които не  се знае кога ще има М.
Пиши  какво е положението
Дано да няма сериозен проблем

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Повишен Анти-Мюлеров хормон
« Отговор #6 -: Април 22, 2012, 16:17:31 pm »
Когато преди месец бях на преглед при АГ,ме гледа с вагинален  ехограф и ми каза,че лигавицата е удебелена и до  седмица ще ми дойде,но ето вече мина месец,а още нищо няма.Затова не мога да пусна и изследванията на хормоните.Дали пак да отида при АГ-то или направо да потърся ендокринолог.