0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
изтръпване на ръцете
« -: Март 25, 2012, 11:04:47 am »
Привет!
Моля ако някой знае някакъв лек или поне облекчение за този проблем да сподели, защото става нетърпимо. Бременна съм в осмия месец и до тук бременноста ми върви може да се каже нормално. От месец насам имам изтръпване на ръцете почти непрекъснато. Перманентно изтръпнал ми е средния пръст на дясната ръка. Отскоро имам и подуване на ръцете и това нещо ме довежда до лудост, защото е адски болезнено. През ноща не мога да спя от болка, а напоследък не мога да работя. А имам желание и възможност, но без дясната си ръка... лявата си я лява и тя не ми помага с нищо :)!!! Казах на лекаря си, но той не ми обърна особенно внимание за този проблем... Четах из интернет, че това е "екстра" на бременноста и е сравнително често срещан проблем, но не намерих нищо за справянето с него. Благодаря Ви предварително!
*
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #1 -: Март 31, 2012, 11:28:42 am »
Да довърша темата... Има обяснение на проблема.-"Чувствата на подуване, изтръпване, и изтръпване на пръстите и ръцете, наречен синдром на карпалния тунел, може да се случи по време на бременност. Тези симптоми се дължат на оток на тъканите в тесни проходи в китките, и те трябва да изчезнат след раждането" Въпроса е справянето с него! Мога да ви кажа мойте наблюдения върху подутите (отекли) и изтръпнали пръсти на ръцете си. Да, честата почивка на ръцете е нещо хубаво, но... Когато стана сутрин една лека разгрявка на пръстите, китките, лактите и раменете с въртеливи движения в двете посоки ми действа добре. Нещото което забелязах е, че през ноща спряването с болката е особена. Ясно е, че да лежиш върху ръцете си е невъзможно. Забелязах, че НЕ МЕ БОЛЯТ когато не предприемам абсолютно нищо. Тоест не ги масажирам, а ги оставям да си стоят вкоченени. Да, не ги усещаш "свои", но няма болка! Въртиш тялото си и ги наместваш някъде около себе си :) Студеното също действа приятно за облекчаване на болката. Не знам дали обясних добре... Явно не е толкова често срещан проблем. Но ако на някой му помогне моя начин... Успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #2 -: Април 01, 2012, 08:33:18 am »
Доста чесото срещано е, поне така разбрах и аз като бях бременна. С втората ми бременност и при мен се случваше и изчезна чак около месец след като родих.  По едно време се чудех така ли ще ми остане и бая се бях притеснила, но мина. Не мисля, че има лек, освен да вдигаш ръцете по нависоко някъде докато спиш, макар да не съм сигурна, че ще помогне. Идеята е да се намали подуването и от там по-малко притискане на нерва. Сигурно и заради това ти помага студеното и липсата на движения.
« Последна редакция: Април 01, 2012, 08:55:18 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #3 -: Април 01, 2012, 08:53:33 am »
Вето, аз спях почти седнала последните месеци!
Стремях се да бъдат ръцете ми във вертикално положение.
За да облекча болката съм ги слагала под ледена вода.
Дори държах във фризера купа с ледени късчета и
при най-силни болки пъхах ръцете в нея!

При мен също изчезна след раждането, но после пак се прояви.
След едно изследване с лек ток се потвърди трайно запушване на
карпалния канал в дясната ръка. Още не съм се решила да се оперирам!
Не за друго, не се страхувам, вероятно есента когато малката тръгне на
градина ще го направя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #4 -: Април 02, 2012, 12:21:50 pm »
Благодаря, момичета, че споделихте с мен!
Mishanta, надявам се този проблем успешно да го коригират специалистите и всичко да е наред!!!
Пропуснах да разкажа какво ми се случи преди няколко нощи и се повтаря почти всяка! С това, че не си усещам ръцета си нанесох някаква травма на палеца на лявата ръка. Събудих се от болка. Не знам как но палеца ми се беше сгънал в обратна посока. Бързо го изпуках в правилното му положение. Та това упражнение се повтаря вече трета нощ. Нещо се почесах и усетих как отново се обръща наопаки! И сега внимавам... Чувствам се толкова кьопава!!! Страх ме е как ще си гушкам толкова чаканото съкровище с тия ръце. Успокоявам се, че остава само месец до появата на моята малка принцеса...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #5 -: Април 02, 2012, 14:52:24 pm »
veto , искам само да ти кажа, е аз имах същите страхове,
че ще изпускам бебето, е няма да мога да го държа и прегръщам!
В мига в който се появи и можех вее да го гушкам,
не го давах на никого, сама го къпех под струята на чешмата в първите дни!
Имам усещането е щом се влязох в ритъм и болката постепенно изчезна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #6 -: Април 21, 2012, 09:33:52 am »
Ей ,какви работи,  а на мен ми се схваща и боли целият десен крак, като болката е тъпа и постоянна, а когато вървя остра и пронизваща. Изминавам около 5 метра и умирам от болка, чак очите ми се насълзяват. Болката е от таза горе, през бедрото, коляното, прасеца и чак до ходилото и пръстите. Така съм вече втори ден и е много гадно. Куцам си и това е. Дали има нещо общо с това, което описвате?
« Последна редакция: Април 21, 2012, 09:36:55 am от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #7 -: Април 22, 2012, 07:06:49 am »
Ей ,какви работи,  а на мен ми се схваща и боли целият десен крак, като болката е тъпа и постоянна, а когато вървя остра и пронизваща. Изминавам около 5 метра и умирам от болка, чак очите ми се насълзяват. Болката е от таза горе, през бедрото, коляното, прасеца и чак до ходилото и пръстите. Така съм вече втори ден и е много гадно. Куцам си и това е. Дали има нещо общо с това, което описвате?
Това, което описваш е скиатика ( така се казва на английски, не знам как е на български). Класически симптом при прищипан нерв в долната част на гърба ( скиатик нерва), който е отговорен за тази част на крака. Вероятно е притиснато от бебето, случва се по време на бременност. Знам, че може да се правят разни упражнения, за да се освободи или поне намали, но не знам какви. Може би е добре да се консултираш с физиотерапевт или нещо от сорта да ти каже какви упражнения може да правиш. Ето тук има някои, ама е на ангийски:  http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_health_fitness/lower_stretches.htm

Ето малко инфо но е на английски http://en.wikipedia.org/wiki/Sciatica


  
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #8 -: Април 22, 2012, 11:30:59 am »
Благодаря ти, Боби, че внесе разяснение по моя случай! Няма проблеми с английския - ще се оправя - благодаря за инфото. Явно е това, което се описва и схващане на крака и от недостига на витамини и магнезий. Сега, започнах да пия невробекс, магнезий, да слагам глобули и мааалко съм по-добре. Така че, се надявам, след всичко това, скоро болката съвсем да отшуми. Иначе, упражненията са супер! Благодаря ти пак!  :bighug:
*
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2012, 21:24:52 pm »

При мен също изчезна след раждането, но после пак се прояви.
След едно изследване с лек ток се потвърди трайно запушване на
карпалния канал в дясната ръка. Още не съм се решила да се оперирам!
Не за друго, не се страхувам, вероятно есента когато малката тръгне на
градина ще го направя!

Привет отново! Може ли да попитам колко често и при какви обстоятелства отново се появяваше изтръпването? Наистина отшумя месеш и половина след раждането, но отскоро непрекъснато изтръпването напомня за себе си. Когато държа малката да се изпишка явно ми натежава и ми изтръват трите пръста на дясната ръка, също и като се подпирам на ръката си при сън- същото.
Какво направихте с операцията, има ли ефект и може ли малко подробности ако е възможно!? При кой доктор? Предварително Благодаря!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2012, 21:43:38 pm »
veto , за съжаление или не, моята операция се отложи.
Иначе откакто натоварването намаля, в смисъл децата
са по-самостоятелни, много рядко имам кризи.
Иначе при мен се наблюдава поява на болка и при физическо натоварване
и при силен емоционален момент и напрежение.
А не успях да се оперирам защото сега се налага друга
хирургична намеса при мен и ръцете трябва да почакат.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: изтръпване на ръцете
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2012, 22:56:18 pm »
mishanta, сега като казваш май при напрежение също се отключва болката. Ще изчакам и аз с ръцете.
Желая ти крепко здраве!