0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля кажете вашето мнение
« -: Февруари 04, 2005, 21:24:25 pm »
Здравейте!
Ние сме нови тук, но опитваме от 7 години и за съжаление без резултат. Имаме проблеми и при двамата. Правили сме много спермограми, операция от варикоцеле, пиене на хапчета.....
Ето и резултатите от последната:
 - обем - 3.5мл.
 - концентрация - 86 000 000 /мл.
 - втечняване - 35 min.
 - добре подвижни - 40%
 - слабо подвижни - 20%
 - неподвижни - 40%
 - скорост - 12 до 30 микрометра/sek.
 - PH - 8.5
 - 30 - 35 Leuc на поле, наличие на шийни дефекти
 - подвижност след 24 часа в среда B2/Menezo (каквото и да означава това!?) - 4 -5 добре подвижни и 4-5 слабо поджийни на поле.
Заключение: Леко намалена оплодителна способност.

Изписан е антибиотик - Ciprofloxacin за 10 дена и Провирон.

Моля за вашето мнение!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2005, 00:18:25 am »
Здравейте!

Явно сте наясно с положението - подвижността е леко намалена, рН е малко повишено, левкоцитите са повече. Това B2/Menezo е името на средата, с която е направена пробата.

Аз примерно бих подходила по дългия път - уролог, простатен секрет, посявка, антибиограма и тогава антибиотик, ама то е, защото съм консервативна. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2005, 12:29:13 pm »
Цитат на: Meli
Здравейте!

Явно сте наясно с положението - подвижността е леко намалена, рН е малко повишено, левкоцитите са повече. Това B2/Menezo е името на средата, с която е направена пробата.

Аз примерно бих подходила по дългия път - уролог, простатен секрет, посявка, антибиограма и тогава антибиотик, ама то е, защото съм консервативна. :)


<<<ЦЕНЗУРИРАНО ОТ BIGBEN>>>
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2005, 13:50:05 pm »
Цитат на: bigben
Цитат на: Meli
Здравейте!

Явно сте наясно с положението - подвижността е леко намалена, рН е малко повишено, левкоцитите са повече. Това B2/Menezo е името на средата, с която е направена пробата.

Аз примерно бих подходила по дългия път - уролог, простатен секрет, посявка, антибиограма и тогава антибиотик, ама то е, защото съм консервативна. :)


... е БРАВО само стрескаш хората сега - ВМЕСТО да им кажеш да опитват и нещата ще станат ти какво...????


Аха, е те са опитвали 7 години и нещата не са станали. Аз какво ли - ми аз им казвам да се лекуват. Какво стряскащо има в това?

А ти мисли, преди да пишеш, а не обратно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2005, 11:25:05 am »
Благодаря за отговорите!
На какво се дължи повишеното РН? До какво води това и има ли връзка с повишените левкоцити?
А иначе ние не сме се отказали!!! затова сме и тук.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2005, 19:01:57 pm »
И високото рН, и многото левкоцити могат да се дължат на проблем с простатната жлеза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    gabi

Sпермограма
« Отговор #6 -: Март 07, 2005, 11:30:51 am »
каза сече нашата спермограма ие направена след 1 ден въздържание....... и емного лоша.
Означава ли че при 3-5 дена щеше да бъде още по - лоша?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #7 -: Март 07, 2005, 11:35:00 am »
Зависи кое и е лошото. Ако има левкоцити и след пет дни ще има. Ако е малко обема, например, след пет дни въздържание може да е повече, например.
*

    dido1

nepodvijnostta konstantna veli4ina li e?
« Отговор #8 -: Април 02, 2005, 10:32:16 am »
[ima li 6ans procenta na nepodvijnite spermatozoidi da se promeni?Ili e okon4atelnoq ne sum zapoznat i mi e malko neudobno ot naivniq vapros :oops:
*
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #9 -: Април 02, 2005, 10:39:34 am »
Не е, разбира се и много варира. Освен това има начини да се подобри дори без лекарска намеса - витамини, здравословен начин на живот, отказ от вредните навици. Все пак зависи от случая - понякога само това не е достатъчно.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля кажете вашето мнение
« Отговор #10 -: Април 02, 2005, 10:43:31 am »
Дидо 1, няма наивни въпроси. Не се притеснявай, питай. Само ако може на кирилица :wink:  Ти правил ли си си изследване?