0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета :)
Аз съм нова тук и искам да споделя моят проблем. Ще започна от начало.. На 8/02/12 ми беше цикълът. От 17/02 до 27/02 със съпруга ми бяхме в чужбина. И през целият период любов :oops: Но на 23/02 ми дойде цикълът по време на секс. Не беше както обикновенно, първи ден розово, втори тъмно червено и третият кафяво. приех го заподранил цикъл при смяна на климат. Но винаги има "Но" От 02/03 започна да ме боли ниско в корема, леко придърпване и понякога резки болки ту в единият то в другият яйчник :( Започнах да чета по форумите.. Подранилият цикъл всъщност би могло да бъде цветна овулация 8O  седмица по-късно зърната на гърдите започнаха да ме болят, чувствам напрежение в гърдите. Започнах да се уморявам лесно, много ми се спи и имам страшен апетит :oops: симптоми на бременност.На 12/03 си направих домашен тест "-" и кръвен тест- 0,1 <5. днес посетих моят гинеколог. Прегледа ме с вагинален ехограф и каза, че имам киста 3см на десният яйчник :( било неспукан фоликул. Но и той не е сигурен за подранилият цикъл; е ли било овулация или нормален цикъл :(
Изписа ме да пия Дуфастон за 10 дни и след това да отида пак.
Не знам какво да мисля иска ми се да съм бременна :)
Кажете ми момичета, нормално ли е да имаш всички тези симптоми заради една киста? Възможно ли да е грешка?
Да спомена, че не си внушавам симптомите и не е на психична основа. Аз го бях приела за цикъл и очаквах да ми дойде 23/03.
Благодаря ви, предварително :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Откриха ми киста, възможно ли да е грешка?
« Отговор #1 -: Март 17, 2012, 09:38:42 am »
Най-вероятно имаш задържан фоликул. Случва се, не се притеснявай.
Започни да пиеш Дуфастона.
Кръвния тест е много точен след като е (-) няма бременност.
Може кървенето да е от кистата- хормонален дисбаланс и от там -  извънменструално кървене


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Откриха ми киста, възможно ли да е грешка?
« Отговор #2 -: Март 17, 2012, 14:04:28 pm »
Да, най-вероятно :(
Започнах да пия Дуфастона и се надявам всичко да е наред.
Благодаря ти, Denis за отговора :)
Re: Откриха ми киста, възможно ли да е грешка?
« Отговор #3 -: Март 30, 2012, 22:15:00 pm »
Здравейте  :)
На 25/03 свърших Дуфастона. На 28/03 ми дойде цикълът, но.. Първи ден много слабо и бледо розово, втори ден малко повече, леко тъмно розово( като разредена кръв)днес трети ден нищо :( Не е като нормалният ми цикъл, а болките ниско в корема продължават :( Гърдите ме болят също :( На 2/04 съм на преглед, но дотогава ще се побъркам:( Спукала ли се е кистата или не :(  
Някой ако знае нещо или е имал подобен проблем, да сподели би било чудесно :)
А и аз да се поуспокоя :)

Предварително ви благодаря :)
« Последна редакция: Март 30, 2012, 22:16:42 pm от Queeny »