0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Презерватив за спермограма
« -: Март 12, 2012, 21:41:56 pm »
Къде мога да открия специално изработен за лабораторни нужди презерватив за спермограма ? Питах в много аптеки,но те не са и чували за такъв !!!  :help1:


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #1 -: Март 12, 2012, 22:02:07 pm »
Не се продават в аптеките, цената им е висока, изделието е специализирано и може да се намери само в центрове по репродуктивно здраве.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #2 -: Март 13, 2012, 12:24:26 pm »
Благодаря за бързия отговор !!! :thankyousign: А при вас има ли такива и каква им е цената ?


Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #3 -: Март 13, 2012, 15:09:43 pm »
Здравей, предполагам че въпроса ти е в следствие на проблем със закарването на мъжа ти до лабораторията. Не е нужно да е спецален презарватив, може да занесете материала и в стерилно контейнерче. Някой знае ли до колко време след отделяне на материала трябва да се занесе в лабораторията - 30-40 минути или по-малко?
*
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #4 -: Март 13, 2012, 21:27:42 pm »
Не,проблема е,че не иска да даде материала в лабораторията,чрез мастурбация :oops:,така,че ще го носим от  вкъщи в лабораторията
(пък и е по-приятния начин :balk_600:).А презерватива наистина е специален защото е без лубрикант,не е от латекс и по никакъв начин не влияе на смерматозоидите и съответно на резултата от СГ.Трябва да се занесе не по-късно от 30 мин. от отделянето.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #5 -: Март 13, 2012, 22:09:54 pm »
Да, при мене има, цената е 30 лв.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #6 -: Март 14, 2012, 10:14:23 am »
ОК.Благодаря ви много.Сигурно ще си вземем,когато дойде време за СГ.Е,цената е малко висока,но...ще видим.Лек ден от мен :balk_50:!!!


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #7 -: Март 14, 2012, 10:41:12 am »
Да, аз затова казах още в началото, че цената е висока, но това е специално изделие, изработено за мъже, които имат затруднения или по други причини /напр. религиозни/ не желаят да отделят еякулат чрез мастурбация, както и при мъже, при които лабораторните показатели са лоши при стандартния начин на отделяне на пробата за анализ и ембриологът иска да провери дали има разлика в параметрите при близки до естествения контакт условия.

Пожелавам ти да не се наложи да го изполвате.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #8 -: Март 14, 2012, 16:58:38 pm »
Моят съпруг също отказва да даде в лаборатория с управданието, че няма да се справи, за това си носи от вкъщи материал в стерилно контейнерче, което струва 0,50 лева, мисля че е достъпен вариант.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #9 -: Март 14, 2012, 17:26:39 pm »
Това е вариант само за мъжете, които могат и искат да отделят еякулат чрез мастурбация. Специалният презерватив е направен за тези, за които мастурбацията е неприемлив метод за отделяне на пробата, независимо от причините.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Презерватив за спермограма
« Отговор #10 -: Март 14, 2012, 21:31:26 pm »
Благодаря ти,Мели.И аз се надявам да не се налага да го използваме! :balk_602: