0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Пожелавам на всички топла и здрава седмица. И Много сълзи в очите сладкото „ Честит осми март мамо!“, от стихчетата и песничките, които ще чуете. На майките с по-малки дечица, ще остане само радостта, че също са мами и до година-две също ще бъдат поздравени.


*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #1 -: Март 05, 2012, 09:29:48 am »
Успешна и здрава седмица :D

Най-прекрасните стихове и песни да чуете!
От известно време момата казва МАМА, та това е нейното стихче за мен :D

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #2 -: Март 05, 2012, 09:58:56 am »
Привет, мили момичета! От много време не съм влизала във форума и толкова ми липсваше
общуването и споделянето на ежедневието и грижите по децата с вас!
Последните два месеца и студът ни хвана, и грипът ни хвана, и за изпити четох и сега
се опитвам да поема вече глътка въздух :)
Днес първи ден на Антон на ясла...не ми се струва, че ще я бъде тази работа обаче :(
Друго нещо си е наистина момиченцето - някак не така особено деликатно чувствителни...

Лисенце, дано всичко с Ники се развие по най-добрия начин! Дано да е добре детенцето и да се отпусне и твоето сърце!

На всички ви пожелавам хубаво настроение през цялата седмица, здраве и много мили думички на осмии март :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #3 -: Март 05, 2012, 10:12:42 am »
Хайде да е по-здрава тази седмица вече!!!
Да могат майките поне да се усмихват повече, за стихчета и песнички ще почакаме - само да са здрави!

Мини, следи сладураните! Четох последния ти пост от миналата седмица и затова .... При нас докторката каза вирус, не е за антибиотик. Мислех, че оздравява, почти не кашляше. Излязохме навън и като се задави, изправи ми косата. След 10 мин бяхме при педиатърката - познайте имаме си и хрипове!!! 8O Сега се черпим със Зинат  и сипроп за кашлица, дано се оправи!
Нашето тържество е към първа пролет и го съчетават с празника на мама - надявам се поне тогава да сме здрави. Че от сега сме оборудвани подобаващо - ще бъдем пеперудка! :) То не бяха крила, диадеми, рокли! :wink: Сега проблема ни е как ще летим с обувки! 8O Та май ще сме с цвички, че да е по-лесно!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #4 -: Март 05, 2012, 10:55:15 am »
Здрава и по-топла седмица (въпреки Емо) ви пожелавам:)

Цвети, благодаря ти. Дано Антон бързо се адаптира.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #5 -: Март 05, 2012, 11:42:20 am »
Аз да похваля моето момче. На 3 март извадихме колелото от зимния сън и ги изпратих с таткото в близкия парк, докато се подготвям за празника. 5 минути по-късно Симеон вече караше колело сам без помощни гуми. Есента все още му беше трудно, но "зимата" тренирахме баланс със скутера, мисля, че това помогна. И допълнителната мотивация от моя страна, че гаджето му сега се учи да кара колело и той трябва да се научи преди нея :)
Чакаме си лелята днес да дойде на гости, бях планирала цяла седмица разходки в Брюксел, но от сутринта вали невероятно силен сняг, та май ще се разминем с културните забележителности.
Гледахме Шменти капели, после Влади Въргала говори 40 минути за филма и перипетиите около него. Много съм впечатлена!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #6 -: Март 05, 2012, 11:56:31 am »
Ани, браво на Мони:)

И като каза филми, кажете откъде да си купя (в нета ги няма) Мисия Лондон, Шменти капели (ако вече го има на двд), Кецове. Имам доста БГ филми и ми се иска да си допопълвам колекцията.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #7 -: Март 05, 2012, 12:03:40 pm »
Лисе, в оранж в мола имаше доста от нещата, които търсиш. Аз поне от там си попълних колекцията с новите филми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #8 -: Март 05, 2012, 12:13:02 pm »
Шменти капели засега няма да има на ДВД, ще се гледа онлайн с смс.
http://www.razkritia.com/122902/%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80-%D1%81-%E2%80%9E%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/
Бях неприятно изненадана като разбрах, че киносалоните вземат 70% от приходите на филма, като условието е било да има и масирана рекламна кампания преди това. Та там още 15% отишли. Невероятни неща разказа, с много горчивина. Мисълта ми беше, че няма пари за ДВД релийз в момента, колкото и касов да е филма.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #9 -: Март 05, 2012, 12:27:14 pm »
Гане, благодаря, ще проверя.

Ани, това интервю към филма ли е или после сте го гледали някъде?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #10 -: Март 05, 2012, 12:27:37 pm »
Жалко, че няма подпомагане на българското кино :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #11 -: Март 05, 2012, 12:33:07 pm »
има бе, как да няма. българското кино се подпомага от НФЦ, плащат 60-80% от стойността за производството на филма. виж явно проблема след това е по-голям с киноразпространителите....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #12 -: Март 05, 2012, 12:37:25 pm »
Въргала излезе след прожекцията и говори дълго време. Разказа как си е ипотекирал апартамента, вложил е 40 хиляди спестени през годините, продал е всичките си земи, включително и разни декари около магистралата и въпреки това не му стигнали. После се запознал с шефа на Корпоративна търговска банка и той му дал пари да довърши филма.
Ето мнението и на друг бг кинаджия относно абсурдните условия в кинозалите:
http://darikfinance.bg/novini/71713/%C5%E4%ED%E0+%EA%E8%ED%E0%E4%E6%E8%E9%F1%EA%E0+%E8%F1%F2%EE%F0%E8%FF


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #13 -: Март 05, 2012, 12:55:36 pm »
има бе, как да няма. българското кино се подпомага от НФЦ, плащат 60-80% от стойността за производството на филма. виж явно проблема след това е по-голям с киноразпространителите....
НФЦ има бюджет, който се разпределя между десетки филми всяка година, отсяти след конкурс. Шменти Капели няма тази привилегия. Освен това НФЦ дължи според последни данни над 27 милиона за продукции, които са били определени за финансиране. Друг е въпросът кой какво определя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #14 -: Март 05, 2012, 13:02:01 pm »
Ми не знам, аз не смятам, че това е подпомагане - да си продадеш и последната риза от гърба, за да има пари за филми. Аз винаги съм си купувала филмите на двд-та, конкретно българските, предпочитам да има нещо за родното кино, не за американското, там има много пари. Но явно, че и тези, които даваме не стигат до никъде...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #15 -: Март 05, 2012, 13:43:17 pm »
Гане, много малко хора си купуват филмите на двд. И аз понякога тегля да гледам от нета но винаги си взимам и двд за да си го имам в нас. Някой ден ще си направя библиотека за книгите и филмите, които сега няма къде да слагам и стоят скрити в шкафа.

А според мен напоследък наистина имаме много хубави БГ филми. Снощи гледах макар и с половин око Лов.нет- хареса ми доста. На един дъх изгледах "Под прикритие". Седем часа разлика също ми допада, Столичани в повече, Етажна собственост... Има не да няма.

От 2 месеца запонах да ходя пак на кино-мога да стоя в киното поне 14 часа без да си тръгна:) Ми да ви кажа изгледахме 3 филма (американски) на сила защото нямаше какво друго да гледаме. И все се чудя, защо не въртят българските филми непрекъснато (не, че се чудя де но не спирам да се дразня).
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #16 -: Март 05, 2012, 13:57:41 pm »
Лис, и аз мога да си откарам в киното целия ден. Проблемът е, че няма вече нищо хубаво, което да се гледа. За жалост в момента е трудно да се намери стойностно кино. Все по-малко пускат български и европейски филми. Всичко е залято от американските бози. А българските филми - излезе ли двд - купувам си, хем за да то има, хем за да подпомогна по някакъв начин родното кино. А в крайна сметка се оказва, че тези пари изобщо не стигат до там :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #17 -: Март 05, 2012, 14:17:41 pm »
Прочетох какво е написала Ани и много тъжно ми стана за БГ творците, в частност за Влади Въргала. Оказва се в крайна сметка, че не пиратите са виновни, а други. И друг път съм писала, че за мен най-добрия вариант е сайтове, където филм да се гледа срещу такса - ето както е лове.нет. Колкото дo DVD-тата - в 21 век едва ли ще се налага да събираме материални носители на информацията (VHS касети, DVD или Blue Ray дискове). На новите телевизори софтуера вече върви с линкове към онлайн библиотеки и филми (концерти, клипове, шоута и т.н ) могат да се гледат онлайн с HD качество без насичане. Има обаче огромен сегмент от развлекателния бизнес, който не може да го преживее това, както производителите на файтони им е било трудно да преживеят появата на двигателя с вътрешно горене.
« Последна редакция: Март 05, 2012, 14:23:59 pm от cygnus »
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #18 -: Март 05, 2012, 14:38:10 pm »
Лека, спокойна и здрава седмица на всички!

Весело празнуване на дамския и мамин празник! :)

Лисе, от къде изтегли лове.нет, моля?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #19 -: Март 05, 2012, 14:43:59 pm »
Бени, няма го вече никъде. А иначе са го пуснали вчера по Нова телевизия. Ако беше казала, щях да ти го донеса в събота :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю