0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #200 -: Февруари 20, 2013, 23:09:42 pm »
Момичета, някой има ли информация за ОДЗ-тата в Бургас? Разбрах, че отново април ще се приемат документи, но аз искам по-рано да дам дъщеря си на ясла. Тя преди месец и половина навърши 2 години, искам да започвам работа, хич не мога да чакам до юни в най-добрия случай. Дали няма някакъв начин да я запиша сега?

МИшле, в Бургас от миналата година също е по точкова система.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #201 -: Февруари 21, 2013, 07:58:09 am »
sixsens, във Варна до колкото разбрах е - ако има свободни места по ДГ и ДЯ през годината (извън периода за кандидатства е и класиране) местата се обявяват веднъж месечно, в сайта, и се ходи на място да си подадеш документи.
Предполагам и в Бургас да има такава опция, но не знам къде да провериш. Виж Бг Мама, аз там се информирах основно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #202 -: Февруари 21, 2013, 14:47:43 pm »
Аз не знам дали някога ще се класираме с 8,1 точки(това за първо желание само)
ако не пуснат поне 60 места за набора в тази градина....след 1,5г.Все нови се появяват с разни привилегии :oops:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #203 -: Февруари 21, 2013, 15:02:03 pm »
Губим точки, но така или иначе няма как да посочим ,че съпругът ми работи, като няма осигуровки. А и ние сме по соц. критерии / близнаци / и нямаме проблем с точките.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #204 -: Февруари 21, 2013, 15:37:49 pm »
Мише, системата само привидно изглежда сложна, много е лесно и просто всичко само късмет да имаш.
Елиа я приеха още миналата година в ясла, че майка й мисли с две крачки напред. :D
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #205 -: Февруари 21, 2013, 16:29:55 pm »
Къди, а като са ви приели миналата година, а ти не си я записала за текущата година, не губиш ли правото на място? Елиа всъщност ходи ли на ясла и от кога?
Аз знам, че за текущата година с прием септември/октомври се записва в системата преди м.април, за да участва детето в първото класиране през м.април. Така ли е?

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #206 -: Февруари 21, 2013, 16:36:44 pm »
Мишле,на 25.02 ще се обявят свободните места за набор 2010,2011,2012 за учебната 2013/2014г.
Правиш профил на детето и като има обявени места да подредиш желаните детски заведения. На 26.04.2013 излизат резултатите от Първото класиране.

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #207 -: Февруари 21, 2013, 16:47:48 pm »
Аха... добре.
Но аз на ясла на есен няма да го пращам. Чак догодина 2014г ще искам да го дам.
При положение, че септември ще е на 2г9м, то на ясла ли ще трябва да го запиша за три месеца, или ще го вземат все пак на градина. Набор 2012г е, януарско бебе.
И понеже мисля догодина да посещава детско заведение, то значи следвашия февруари ще следя.
А какво става, ако го пусна сега да се класира, приемат ни и не го запиша наесен? )
Какво се случва и ако го пусна да се класира, не ни приемат - догодина създавам ли нов профил, остава ли си с този номер от тази година и участва ли изобщо автоманично за класирането догодина, ако през тази година не е приет?

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #208 -: Февруари 21, 2013, 23:01:39 pm »
Мише, до колкото знам ако не те приемат профила се върти из класиранията, ако ви приемат трябва да го запишеш.
Елиа м. 09/2012г. нямаше 10м., записах я, но до 20.12.2012г. не посещаваше яслата, след това вече я записах, че посещава и сега така се води.
Специално нашата ясла искат да ходи стабилно, а тя е малко пиян морков и затова сега хем се води хем не посещава.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #209 -: Февруари 21, 2013, 23:53:00 pm »
Хм, Радостче, трябва да проверя. Днес ходих лично в яслата и говорих с директорката. Каза, че приема е чак септември. Нямало начин сега да я дам, нямало места и т.н.. Аз знам, че има начин, ама нейсе. Каза, че можела да ми обещае само, че ще я вземат юни, не септември, щото имали такава практика, да им е по-лесно, на два пъти да е потока /по нейни думи/ Вика - устискайте поне до юни, ще я вземем. Как рекох да устискам, като в понеделник почвам работа :lol: Ами баби, дядовци, да помагат. Е, аз ако имах вариант баби, дали щях да се напъвам за ясла сред зима, зер? Сега търся други варианти. Отвратително е това с подаването на документи веднъж годишно, сякаш всички деца април месец се раждат.
О, другата идиотия, сега като тръгне на ясла, чак на 3,5 години ще я прехвърлят в градина, щото нямало да направи 3 в текущата година, че да я прехвърлят на 2,8г. За 2 дни...... Направо ми попариха надеждите днес отвсякъде.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #210 -: Февруари 22, 2013, 08:05:56 am »
Важното е,че ще тръгне,ще намерите изход!Аз такава опция нямам :Dи пак не се тръшкам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #211 -: Февруари 22, 2013, 08:48:54 am »
Мише, до колкото знам ако не те приемат профила се върти из класиранията, ако ви приемат трябва да го запишеш.
Елиа м. 09/2012г. нямаше 10м., записах я, но до 20.12.2012г. не посещаваше яслата, след това вече я записах, че посещава и сега така се води.
Специално нашата ясла искат да ходи стабилно, а тя е малко пиян морков и затова сега хем се води хем не посещава.

А този профил върти ли се и след април месец следващата година? Или приключва участието си, ако не бъде класирано детето във всичките приеми за годината?
То ако е така, сигурно всяка година се въртят профили от миналата, по-миналата.... тези, на които им е ред кога им идва реда...

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #212 -: Февруари 22, 2013, 16:02:13 pm »
Аз не знам дали някога ще се класираме с 8,1 точки(това за първо желание само)
ако не пуснат поне 60 места за набора в тази градина....след 1,5г.Все нови се появяват с разни привилегии :oops:

Точно с 8.1 т. За първо желание се класирахме от раз. Или аз съм късметлията, или малкия, или и двамата  :P
Имаше доста деца с такъв сбор от точки, но системата беше благосклонна към нас.
Така че, не се отчайвай, това си е добър сбор. Успех!


Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #213 -: Февруари 22, 2013, 16:12:09 pm »
Нали във Варна имаше промяна в изискванията към родителите, подаващи документи за кандидатстване в ДГ/ОДЗ/ДЯ - та това е от новите.

Цитат
2.2. Ако родителят е с прекъснати осигурителни права, което Община Варна установява по служебен път, се счита,че задължителният набор от документи е непълен.

Как бихте го тълкували? Дали става въпрос за здравно-осигурителни права или социално-осигурителни?
Хайде ако е здравно-осигурителни, пак се ядва, ама ако се има предвид и двете вече е прекалено.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #214 -: Февруари 22, 2013, 16:47:05 pm »
Аз не знам дали някога ще се класираме с 8,1 точки(това за първо желание само)
ако не пуснат поне 60 места за набора в тази градина....след 1,5г.Все нови се появяват с разни привилегии :oops:

Точно с 8.1 т. За първо желание се класирахме от раз. Или аз съм късметлията, или малкия, или и двамата  :P
Имаше доста деца с такъв сбор от точки, но системата беше благосклонна към нас.
Така че, не се отчайвай, това си е добър сбор. Успех!

A дано.Иначе тати остава в къщи,а аз тръгвам на работа.То май зависи в кой район сме,не знам.Гледам за Банкя,Надежда и сега се класираме,ама ми е далече


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #215 -: Февруари 22, 2013, 16:53:40 pm »
Далеч съм от мисълта да се тръшкам :wink: Търся варианти в движение, влизам в схеми и така, решила съм да започна работата, която ми предложиха. Начин ще намеря, трудно е за всички, нито съм първата, нито последната. Ти Кисела, също, много има в твоето положение, не че това е успокоение. Пожелавам ти да ти приемат детето и да се наредят нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #216 -: Февруари 22, 2013, 21:14:28 pm »
Мише, до колкото знам ако не те приемат профила се върти из класиранията, ако ви приемат трябва да го запишеш.
Елиа м. 09/2012г. нямаше 10м., записах я, но до 20.12.2012г. не посещаваше яслата, след това вече я записах, че посещава и сега така се води.
Специално нашата ясла искат да ходи стабилно, а тя е малко пиян морков и затова сега хем се води хем не посещава.

А този профил върти ли се и след април месец следващата година? Или приключва участието си, ако не бъде класирано детето във всичките приеми за годината?
То ако е така, сигурно всяка година се въртят профили от миналата, по-миналата.... тези, на които им е ред кога им идва реда...


Ооо, това за реда никой не може да ти каже, жребий е.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #217 -: Февруари 23, 2013, 14:47:23 pm »
Аз не знам дали някога ще се класираме с 8,1 точки(това за първо желание само)
ако не пуснат поне 60 места за набора в тази градина....след 1,5г.Все нови се появяват с разни привилегии :oops:

Точно с 8.1 т. За първо желание се класирахме от раз. Или аз съм късметлията, или малкия, или и двамата  :P
Имаше доста деца с такъв сбор от точки, но системата беше благосклонна към нас.
Така че, не се отчайвай, това си е добър сбор. Успех!


A дано.Иначе тати остава в къщи,а аз тръгвам на работа.То май зависи в кой район сме,не знам.Гледам за Банкя,Надежда и сега се класираме,ама ми е далече
Аз пиша за район Изток и по-конкретно за Дианабад.


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #218 -: Февруари 26, 2013, 15:14:29 pm »
Системата вече е отворена!
Късмет на всички!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #219 -: Февруари 26, 2013, 16:38:48 pm »
Системата вече е отворена!
Късмет на всички!
Положението в нашия район е отчайващо със свободните места, да видим догодина ще ни огрее ли.