0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #160 -: Май 20, 2012, 10:53:25 am »
И аз се включвам за ДГ и яслите. Баткото ходи вече на ДГ и съответно боледува нон стоп. В момента даже е с варицела.. Подадох док. за ясла на малкия като изобщо не съм навита да ходи. Честно! Вероятно ще плаче много и аз нямам желание да го давам като гледам баткото как боледува в градината. Баткото не е ходил на ясла. Та малкия са го приели. Аз дори си помислих, че ползвам предимство за малка разлика във възрастта /по-малко от 2 г/. Да ама не! Оказа се, че точките са ми 8. Щяха да са 8,1, ако ходи в същото ОДЗ в момента. За сведение когато баткото трябваше да тръгва на градина във въпросното ОДЗ местата бяха 4. Та как е приет малкия? Имало нещо като томбола за няколко места-6 или 5 не знам точно, но толкова някъде. Та моят е късметлия и са го изтеглили. Представете си! Направо се втрещих! Някак си бях доста изненадана от това-не бях чувала изобщо, че има и такъв прием. Иначе и ние нямаше да сме приети. А баткото за ДГ го записах в една градина, в която имаше 50 места. Тогава шанса беше доста по-голям.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #161 -: Май 20, 2012, 12:10:29 pm »
Жоро също беше приет така в яслата с жребий.Аз също тогава нямах никаков желание да тръгва,струваше ми се малък и се регистрирах в сайта,ей така - защото и другите майки го правят. :lol:Даже не съм измисляла схеми,първо желание беше градината срещу блока.Ние бяхме в Белгия тогава .Един ден чета из форумите за приети и неприети деца и си отварям пощата и хоп - писмо,че жоро е приет.Ейййй ,голя рев му дръпнах тогава,мислех да не го записвам,но всички ми казваха,че съм луда и може да няма такъв шанс другата година.То имаше срок от 5 дни за записване,аз видях писмото на 3-тият.Едва събрахме всички документи,пратих на баща ми пълномощно и той го записа.
Тръгна на ясла на 1г. и 7 м. ,много ревеше сутрин и почти година продължи това.За болестите - до тогава не е имал и сопол,но като започна и стана еднааа- нон стоп.На 5-тият месец го спрях за 2 месеца от ясла и после го започнах с хомеопатия и от тогава не е боледувал- поне нищо повече от леки сополи и кашлица.От как е на градина има 2 пъти по 2 дни отсъсътие заради кашлица и сополки.
<br />
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #162 -: Юни 21, 2012, 15:22:47 pm »
Момичета имам едно питане,моите девойки взеха,че ги приеха в детска ясла,но смятам,че са още малки и не искам да ги пускам от сега,а чак догодина,та въпросът ми е ако не отида да ги запиша какво ще стане,ще загубят ли точки или мястото си.Благодаря за отговорите предварително :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #163 -: Юни 21, 2012, 15:52:57 pm »
Момичета имам едно питане,моите девойки взеха,че ги приеха в детска ясла,но смятам,че са още малки и не искам да ги пускам от сега,а чак догодина,та въпросът ми е ако не отида да ги запиша какво ще стане,ще загубят ли точки или мястото си.Благодаря за отговорите предварително :)

Ако не ги запишеш губиш мястото.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #164 -: Юни 21, 2012, 16:06:01 pm »
Хубавото при теб е че близнаци и тризнаци се ползват с предимство по соц.критерии,така че и да ги запишеш пак смятам ще ги приемат отново за другата година.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #165 -: Юни 21, 2012, 16:13:46 pm »
Моите момичета ги приеха миналата година, но едната имаше проблеми с прохождането и не ги записах.
Тази година ни приеха пак и на есен с песен, както се казва почваме.
А пък вие освен предимството за близнаци мисля имате и предимство за многодетно семейство..

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #166 -: Юни 21, 2012, 17:10:17 pm »
Благодаря ви много,е здраве да е,догодина ще пробваме пак дано ни приемат,да и това,че още не са проходили самостоятелно също ме спира да ги пусна.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #167 -: Юни 22, 2012, 07:05:57 am »



Ако не ги запишеш губиш мястото.

Момичета благодаря ви за отговорите, сега до понеделник няма да мога да спя от вълнение какво ще се разбера с въпросната госпожа директор! :D

Къди,какво стана с твойта дъщеря?Записа ли я на ясла?Питам,защото още не съм направила регистрация(тези дни това ми е на дневен ред)Мисля след 3 год. да я пускам и се чудех дали не е рано


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #168 -: Юни 22, 2012, 08:20:41 am »



Ако не ги запишеш губиш мястото.

Момичета благодаря ви за отговорите, сега до понеделник няма да мога да спя от вълнение какво ще се разбера с въпросната госпожа директор! :D

Къди,какво стана с твойта дъщеря?Записа ли я на ясла?Питам,защото още не съм направила регистрация(тези дни това ми е на дневен ред)Мисля след 3 год. да я пускам и се чудех дали не е рано

Записах я, но първо се срещнах с директорката на яслата. Елиа няма да има 10м. септември и направихме уговорка да я запиша, а да тръгне по-късно. Мисля, че е раничко да кандидатстваш сега щом ще я пуснеш след 3г.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #169 -: Юни 22, 2012, 08:41:00 am »
Благодаря,Къди!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #170 -: Юли 09, 2012, 08:43:16 am »
Здравейте,имам следния въпрос:Детето ми вече 2год.ходи на детска градина,която ми е далече но съм доволна как се грижат там за него защото е с ТЕЛК.Сега обаче живот и здраве ми предстои януари 2013 да имаме нов член на семейството и ще ми е много трудно да водя баткото на градина,нямаме кола.няма кой да гледа бебето.ако подам документи за прием в друга градина и го приемат там,но в последствие се откажа да го местя,губи ли си мястото и от старата градина като го приемат в новата?или чак го оописват като подам документите и го приемат в новата?защото не съм сигурна за тези градини в които пуснах документи дали са добри и не искам да си губи мястото от старата ако в последствие не го запиша.Много объркано стана,но дано сте ме разбрали правилно и някой може да ми отговори.Благодаря ви предварително
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #171 -: Юли 09, 2012, 16:08:29 pm »
Валентина, питай през обратната връзка в сайта на ИСОДГ. Мисля, че мястото в старата градина ще го загубите едва в момента на записване в новата, не още при класиране. Но нека те потвърдят. При всички случаи, няма вариант да го запишеш в новата, да видите как е, и ако решиш, да го върнеш в старата. Така че решение трябва да вземеш преди да е тръгнал в новата. Защо не попиташ майките из квартала или в подфорума за детските градини в БГ мама, за да имаш някаква информация за градините наоколо и да решиш дали да кандидатствате изобщо и къде. Аз дори бих потърсила среща с директорките на близките градини - щом детенцето е с ТЕЛК, то би трябвало да бъде прието по правилата за СОП, т.е. зависи до голяма степен от директорката. А пък и ще имаш лични впечатления с какви хора ще си имаш работа. Успех!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #172 -: Юли 09, 2012, 16:43:28 pm »
Валентина, мармотчето е права -няма проблем да кандидатсвате за място в друга градина. Мястото в старата се губи при записване в новата. При прием по критерий извън общите, наистина всичко зависи от доброто желание на директорката, която за съжаление винаги може да откаже с мотива: Ами няма места, къде да ви приема детето?! Та хем системата си е измила ръцете с тези правила, хем директорката не е задължена от никого и за нищо. За съжаление така стоят нещата в милата ни родна действителност.
<br />[link=http:
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #173 -: Юли 09, 2012, 16:56:39 pm »
Аз го записах през системата,не съм ходила на място в градините.Там има къде да се упомене че детето е с ТЕЛК с какво заболяване и т.н. и ти дават 2 точки предимство.Класирах го в две градини които са ми най-близо и на двете места е на първо място за класиране за септември,но лично не съм видяла какви са условията там просто нямам друг избор.Аз съм ходила на място преди година и ми отказаха от една градина да го вземат,затова сега минавам през системата,но искам преди да го запиша ако евентуално септември го приемат да отида и да видя как е положението там и дали най-вече има медицинска сестра.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #174 -: Юли 09, 2012, 20:46:32 pm »
Валентина, според мен е задължително да отидеш на място и проучиш нещата, които те интересуват - нищо, че сте записани в системата и имате всички шансове.
Мешко да се включи и ме поправи, ако греша, но мисля, че точно техния случай беше такъв - детето КЛАСИРАНО чрез системата, но директорката отказва да го приеме - абсолютно абсурдно, но факт. После минаха през доста разправии, прехвърляне н атопката между общината и директорката и обещанието, че все пак ще вземат на есен детето. Та мисълта ми е, че такива абсурди хич не са невъзможни и е хубаво да видиш на място как стоят нещата овреме и да имаш време за някакви реакции, в случай, че се налага.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #175 -: Юли 10, 2012, 12:09:34 pm »
Чакай сега, аз нещо не разбирам тук...

Класирах го в две градини които са ми най-близо и на двете места е на първо място за класиране за септември,но лично не съм видяла какви са условията там просто нямам друг избор ....но искам преди да го запиша ако евентуално септември го приемат да отида и да видя как е положението там и дали най-вече има медицинска сестра.

Класиран ли е или само е на 1 място в опашката, но не е класиран още? Защото класирания сега няма, първото предстоящо е на 1 септември...

Следи свободните места за есента тук http://kg.sofia.bg/isodz/spots/dr?dr=2007, надявам се, че и двете градини ще обявят места за набор 2007 за класирането на 1.09.

Но според мен е задължително да се обадиш и в двете градини и да помолиш за среща с директора. Ще отнеме не повече от 10 мин., а ще имаш ясна представа в коя има постоянно медицинска сестра (то е задължително да има навсякъде, но някои градини ползват една сестра, която е в градина 1 на четни дати и в градина 2 на нечетни примерно), къде са по-добри битовите условия, по колко деца са в група и т.н. А и от личната среща с директора ще проличи в голяма степен какво ще е отношението към детето ти като цяло. Важно е да си решила предварителни коя градина ти е по-желана, особено ако и двете обявят свободни места. Защото системата класира децата само в 1 градина, по ред на желания - т.е. ако имате достатъчно точки и за двете, ще ви класират само в тази по по-високо желание.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #176 -: Юли 11, 2012, 16:09:42 pm »
Валентина, а детето ти няма ли да е в предучилищна от септември, нали става на 5. Тогава ще можеш да избереш и училище и като вариант. Така детето ще седи по-малко в училище (по около 2 часа) и ще е в малка група.
От друга страна помисли и дали е добре да го местиш от градината, с която е свикнал, точно преди предучилищна.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #177 -: Юли 11, 2012, 16:50:20 pm »
Чакай сега, аз нещо не разбирам тук...

Класиран ли е или само е на 1 място в опашката, но не е класиран още?

Предполагам има предвид, че е на 1во място в опашката, според мен това има предвид.
Ако е класирано детето, нали до седмица трябва да е записано.

« Последна редакция: Юли 11, 2012, 16:53:14 pm от tzvetenze »
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #178 -: Юли 11, 2012, 16:59:24 pm »
Ще бъде предучилищна група,но предпочитам да я изкара в детска градина,а не в училище.За него ще е по-добре както и за мен предвид че в детска градина ще спи,ще яде разнообразна храна и едновременно с това ще има и учебни занимания.Още са малки на 5 години да отиват на училище според мен.Пък и там ще бъде по цял ден и на мен ще ми е по-лесно в отглеждане на бебето.Не мога да осигуря на баткото всичко необходимо вкъщи за занимание и той ще се тормози че ще го затворя вътре да стои заради малкото бебе,а няма да играе с деца.Гледам си самичка децата по-цял ден и някак ще се опитам и на двете а и на мен възможно максимално да не ги лишавам от нищо.Всяко дете си иска грижа за определената възраст.Другия вариант който ми предложиха от страта градина е да го спра от занимания за цяла зима и да тръгне на пролет когато ще мога да го водя и прибирам с бебето,но мисля че ще изпусне много материал и после ще му бъде трудно.Оф и аз не знам вече.Помагайте със съвети от личен опит ако имате.Имах предвид че е на първо място в чакащи за септември,но не е клисиран,септември е класирането.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #179 -: Юли 11, 2012, 17:27:07 pm »
Съвет от личен опит, само дето моето дете беше на 2.6г. Аз бих го спряла за зимата, 3-4м. Така направих аз, 1м. преди и след това още 2-3 когато се роди малката ми дъщеря, защото е с вродено заболяване и не ми се рискуваше каката да носи вируси, докато не изясним тежестта на проблема и как ще процедираме с решаването му. За изпускането на материала мисля че нямаш основание за притеснение, защото в 3-та група не научават кой знае колко, че чак и да има нужда да наваксва :wink:
Иначе няма да ти е лесно, да, с две малки деца сама. Ние също нямаме помощ и сами със съпруга ми си ги гледахме, така че помисли и над този вариант, а и няма да стресираш детето със смяната на градина.