0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #80 -: Март 09, 2012, 10:21:04 am »
Стефи, ако запишеш в поле - Кореспонденция, че Ели е с ТЕЛК, дали няма да добавят точки?
Аз там писах, че майка ми работи в системата и те автоматично добавих точки в профила.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #81 -: Март 09, 2012, 10:23:09 am »
парси, за телка искаха куп неща, които ние си имахме, защото за доказване и изясняване на диагнозата сме си ги направили всичките неща още на 1.5м. беше детето като й направихме венозна урография, на 3м. сцинтиграфия и след това още две. Айде да не ми обясняват, че с бележка от ЛК ще докажат заболяване :x
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #82 -: Март 09, 2012, 10:23:49 am »
Стефи, ако запишеш в поле - Кореспонденция, че Ели е с ТЕЛК, дали няма да добавят точки?
Аз там писах, че майка ми работи в системата и те автоматично добавих точки в профила.

ники къде е тази кореспонденция, да им пиша на тях ли, през обратната връзка ли?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #83 -: Март 09, 2012, 10:42:53 am »
Като цъкнеш на Кореспонденция има прозорец, в който да напишеш текст и след това цък на Изпрати съобщение. Как го обясних, мани :oops:
Ще ти върнат отговор на мейла. След това те добавят точките.
« Последна редакция: Март 09, 2012, 10:46:51 am от Ники »

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #84 -: Март 09, 2012, 10:58:04 am »
мерси много, намерих го и писах, да видим какво ще стане :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #85 -: Март 09, 2012, 11:33:47 am »
... Айде да не ми обясняват, че с бележка от ЛК ще докажат заболяване :x

За съжаление баш така работи системата, с бележка от ЛКК и малко "разбиране" от страна на директорката. За СОП се признава даже алергия. Смятай колко е лесно. И моят начин не е това - едно е детето ти наистина да има диагноза, друго е буквално да дърпаш дявола за опашката. Ама хората го правят. Точно затова при приети през системата 25 деца, после в групата се оказват 30+. Аз сигурно съм единственият балък с истинска диагноза на детето, който умишлено не е ползвал СОП, за да не му сложат етикета от 1 група и да му тежи после...
« Последна редакция: Март 09, 2012, 11:35:20 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #86 -: Март 09, 2012, 12:02:19 pm »
защото няма ясни критерии за "СОП", затова!

СОП значи "специални образователни потребности" и под това нещо първоначално се е разбирало деца с аутизъм, ДЦП, двигателни затруднения, логопедични проблеми и др. подобни дефицити. за такива деца по наредба трябва да се осигури задължително някакъв процент на прием - за да се интегрират сред здравите деца. това е идеята на предимството за "СОП"

не се има предвид деца с други хронични заболявания, които не влияят по никакъв начин на двигателните им или умствени способности. защото тези деца не се нуждаят от някакво по-специално отношение като обучение, нито от специална интеграция.

но, това се е превърнало в поредната вратичка, защото директорката сама преценява кое е СОП и кое - не. както и критерията "работещ роднина в системата". директорът може да признае и учинайката за роднина, ако реши. а "системата" може да се разшири до безкрайност. контрол явно няма.
аз съм шокирана от това, което разправяте тук, че с бележка от личен лекар се получават точки за предимство! колко бързо й намерихме цаката на системата, дето трябваше да спре корупцията, само за 3-4 години! накрая ще установите дружно, че старата система, при която записването ставаше по ред на подаване на документите и се нощуваше пред градината, май е била по-добра и по-прозрачна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #87 -: Март 09, 2012, 12:59:01 pm »
Стефи,Ники е права.Ще ти добавят :).Ти явно си го пропуснала.И аз бях така първия път и се чудих защо нищо не става,но после им пратих мейл и те ми ги добавиха.
П.П.Нали именно тези хронични ги бистриха в "Хрътките" и казаха че ще разследват всяка детска градина.Ще поживеем,пък ще видим.
« Последна редакция: Март 09, 2012, 13:00:59 pm от parsi »

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #88 -: Март 09, 2012, 14:17:08 pm »
а нека да ме разследват бе, няма никаква промяна при детето за 3г. Като им изтряскам папката с изследвания които има това невръстното и ще им стане лошо :x
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #89 -: Март 09, 2012, 14:23:24 pm »
Стеф:bighug:

Виновни са двете страни, директорите които са подвластни на подкуп
и родителите които здраво дете, представят болно!
Второто за мен е ужасяващо...и игра със съдбата.
Гледах Хрътките... ми грозна картинка беше, но реална!
Митака чака ред за градина почти година и половина...
беше напуснало детенце и го класираха края на януари!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #90 -: Март 09, 2012, 14:57:13 pm »
Точно затова при приети през системата 25 деца, после в групата се оказват 30+.

И с бройките ми се изясни как работи системата :( За нашата група са 20 местата, а всички останали групи са над 30-35 деца.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #91 -: Март 09, 2012, 17:15:09 pm »
колегите от общината ми отговориха "мотивирано" на въпроса по следния начин - Точката от заявката по СОП не се добавя към общия сбор.
те това е, а как, къде и защо не се добавя или се добавя ще хвърля един боб сега....
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #92 -: Март 09, 2012, 17:26:06 pm »
колегите от общината ми отговориха "мотивирано" на въпроса по следния начин - Точката от заявката по СОП не се добавя към общия сбор.
те това е, а как, къде и защо не се добавя или се добавя ще хвърля един боб сега....
8O

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #93 -: Март 09, 2012, 17:42:05 pm »
Стефи,толкова ми се види "загубена" ситуацията...че бяс ме хваща!
Дете с реален Телк 70% да се окаже без място в градина,
а деца с фалшиви документи влизат!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #94 -: Март 09, 2012, 18:23:13 pm »
колегите от общината ми отговориха "мотивирано" на въпроса по следния начин - Точката от заявката по СОП не се добавя към общия сбор.
те това е, а как, къде и защо не се добавя или се добавя ще хвърля един боб сега....
8O
8O

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #95 -: Март 09, 2012, 19:59:07 pm »
Стефи, най-вероятно точката от СОП е само за социалната опашка. Би трябвало в този случай дъщеря ти да я има и в двата списъка, като в общата опашка ще бъде с по-малко точки. Прегледай пак.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #96 -: Март 09, 2012, 22:57:32 pm »
СОП не е социален критерий, всъщност това са т.нар. случай по 2.4.4. заради които има толкова вкарани деца ИЗВЪН ИСОДЗ. Стефи, ето какво намерих, трябва да се свържеш със самото заведение.

Децата със СОП не участват в общото класиране. Те се класират служебно от Дирекция „Образование" или директорите на градини със специален прием съгласно решенията на съответните комисии.

Необходимо условие е детето да има възможност за интеграция в обща група.

Ако нямате потвърждение от комисия, но смятате, че детето ви има СОП, свържете се с Дирекция „Образование".

Децата с хронични заболявания, както и тези със заболявания с решение на ЛКК или ТЕЛК се приемат на място в детските заведения.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #97 -: Март 09, 2012, 23:04:05 pm »
Още нещо важно измислих тези дни- че трябва да се разгледа възможността да се пробва и ясла в общината по месторабота. Същия брой точки се събират, а освен че може да разгледате дали там няма да имате по-голям шанс (освен ако не е идеален център), както май ще стане при нас, може и да е по-удобно, защото вечер ще стигаме за много по-кратко време, което от съществено значение при положение че 17-18ч. трябва да сме ги взели..  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #98 -: Март 09, 2012, 23:54:21 pm »
не бъркайте СОП с група инвалидност по ТЕЛК!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #99 -: Март 10, 2012, 03:40:54 am »
Стефи, в случая при вас мисля, че най-точно пасва последното изречение от поста на Шаноар: "Децата с хронични заболявания, както и тези със заболявания с решение на ЛКК или ТЕЛК се приемат на място в детските заведения."
Отиди на място и говори с директорката. Поне така беше показано и в материала на Хрътките, който съм постнала на първа страница - децата с такива заболявания се приемат извън ИСОДГ и независимо от мястото, на което са класирани там.