0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #60 -: Март 05, 2012, 14:09:31 pm »
Надин, при нас има детска градина с немски-Веда. Казват, че е добра, но вие май сте за ясла. Провери Ерих Кестнер мисля, че имат.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #61 -: Март 05, 2012, 23:01:27 pm »
Шаноар, аз я гледах тази ВЕДА. Разполагат с яслена група от 1.6 годишна възраст.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #62 -: Март 05, 2012, 23:41:32 pm »
Мерси, не бях обърнала внимание, тя ми е под носа, но ще бъде най-краен вариант, че излиза солено.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #63 -: Март 06, 2012, 10:10:16 am »
Веда не само излиза солено, но и нямат места - трябва да подадеш заявление сега и да се надяваш, че Септември ще ти излезе късмета. Иначе за тях имам много добри отзиви, ноооо....

От вчера до днес нещата се влошиха лавинообразно: никъде не ни искат, много сме малки... Много ми се ще да ги свържа с НОИ - като е толкова малък, да ме оставят още 1 година да си го гледам, на нормалното ми обезщетение, и аз така бих предпочела; но не може сериозно да твърдят, че мога да го правя с 240 лв и на това да му викат платено майчинство! Да не говорим, че ще си изгубя работата, и дори няма да мога силно да се сърдя на работподателя - 2 години отсъствие си е много нещо за професионалист.... Ужасссссссссссс!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #64 -: Март 06, 2012, 14:17:29 pm »
Ех, Надин! И аз искам две години на заплата. Дори и на една ще съм навита.  :D

От всичко, което си описала за берлинската детска градина, уж и ние сме в частна, дори в държава по-богата от Германия, но не ги извеждат на разходки. Имат двор, където тази година са излизали 3 пъти. Мързи ли ги, такива ли са им инструкциите, не знам. През лятото - да. Но когато вали или е студено, не излизат. Както и да е. Свикнала съм вече. Иначе много рисуват, правят разни колажи, понякога готвят някакви дреболии, приготвят тестото. И организират партита, когато е карнавалът, например, както и ако някое детенце има рд. Правят и за родителите от време на време дребни подаръци. Като цяло ги занимават добре, често гледат и книжки. Но категорично не ги водят на спорт, балет, цирк или каквото и да било от този сорт.
В края на годината ще мога да дам отчет и от берлинска детска градина. Да видим дали ще се доредим до тази, която искам!
Иначе тук жените се регистрират като бременни, ако искат да получат място. Понеже не бързах да го пращам моя, записах го само 9 месеца преди да тръгне. Не мога да се оплача. Беше близката ясла, където исках да е.

Успех на всички с търсенето на ясла и градина!

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #65 -: Март 06, 2012, 19:24:38 pm »
Далеч съм от идеята, че "там" всичко е цветя и рози :-) Само споделих, че и на мен ми се дощя да съм на мястото на малката София в Берлин... Ама съм закъсняла с 30+години, пък и аз всъщност пазя чудесни спомени от времето си в нашенско ДГ (изключая грис-халвата и онзи път дето ми дърпаха ушите щото цопнах в езерото докато ловях попови лъжички, ама това е друга тема  :lol:)

Срам не срам, може ли да питам препатили:  :ask:
подредих кандидатурите на Кай в ИСОДЗ, за обявения на 27.02 прием за яслени групи за 09.2012. Но какво следва сега? Просто си седя и чакам до към 27.08 ли (това успях да разбера от календара на сайта)? Или междувременно мога/трябва да правя нещо друго в системата (освен да се моля на всички налични богове, разбора се)?

Предварително благодаря!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #66 -: Март 07, 2012, 15:14:26 pm »
Надин, на 5.05 излиза класирането. Тогава ще видиш дали Кай е приет на ясла.
Ако е приет през септември записваш с необходимите документи.
Те в сайта ще обявят кога е записването :D

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #67 -: Март 07, 2012, 16:05:27 pm »
Хъм, нашите 20 места за прием от септември се разделиха на 8 по социални критерии и 12 по общи  8O За сега не успявам да се свържа по тел. да питам защо така. Вече сме под чертата  :(
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #68 -: Март 07, 2012, 16:10:41 pm »
Хъм, нашите 20 места за прием от септември се разделиха на 8 по социални критерии и 12 по общи  8O За сега не успявам да се свържа по тел. да питам защо така. Вече сме под чертата  :(

midge, http://www.kg.sofia.bg/isodz/faq#10, 10.4, стъпка 1.1
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #69 -: Март 07, 2012, 16:14:44 pm »
Благодаря marmotche, правилно ли разбирам, че ако останат свободни места от соц. критерии се прехвърлят към общите? За момента децата класирани по социални са и в 2та списъка с различен брой точки.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #70 -: Март 07, 2012, 16:15:53 pm »
За варненки да кажа, че удостоверението за липса на задължения трябва да е издадено през март. Вчера говорих с директорката на градината, която ще ни е първа в класацията (Теменужка). Оказа се също, че филиала към същата градина (който ни е на 5 мин.), няма да ни огрее защото нямало да се освобождават места през тази учебна година.  Но това да е проблема:)

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #71 -: Март 07, 2012, 16:20:56 pm »
Срам не срам, може ли да питам препатили:  :ask:
подредих кандидатурите на Кай в ИСОДЗ, за обявения на 27.02 прием за яслени групи за 09.2012. Но какво следва сега?

Класирането е на 05.05. В седмицата преди класирането непременно следи опашките с чакащи във всички избрани градини и размести желанията, ако се наложи, така че да имаш колкото може по-голям шанс детето да бъде прието. Освен мястото на детето в опашката, гледай и дали за тези с по-високи точки тази градина е 1-во желание. Например ако твоето дете е 23 в опашката, но има 3 деца с 10т, за които тази градина не е 1 желание, тогава тях ще ги приемат със сигурност на 1 желание и вие реално сте номер 20. Разместването на желания е възможно до 18:00 часа в петъка преди класирането (поне в предишмите години беше така). После системата затваря за промени и се подготвя класирането.

Списъците с чакащи вероятно ще се обновяват често в последните дни преди 05.05, следете новините на http://www.kg.sofia.bg/isodz/news

Ако бъдете приети (дано), имате срок от 2 седмици да се запишете, ще получите мейл с документи - общо взето, ЛК на родител + документи за всичко, което доказва обстоятелствата, използвани като предимства. Вече наесен има още документи - разни медицински картони, изследвания на кръв, урина, паразити. И за това ще има мейли и ще пише в новините.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #72 -: Март 07, 2012, 16:23:29 pm »
Благодаря marmotche, правилно ли разбирам, че ако останат свободни места от соц. критерии се прехвърлят към общите? За момента децата класирани по социални са и в 2та списъка с различен брой точки.

Да, точно така е. Ако класират първоначално само 2 деца по социални критерии при наличие на 8 места, то на останалите 6 места се класират деца по общия ред на следващо класиране. И опашките се сливат в една, като всички деца са само с точките по общи критерии, тези по социални критерии вече не играят роля.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #73 -: Март 07, 2012, 17:25:47 pm »
Аз нещо се отчайвам-така като гледам с нашите точки в ОДЗ, което е най-близо нямаме шанс въобще. Има много деца с повече от нашите точки, а на нас не ни присъждат 0,1 точка въпреки че ни се полага, тъй като не била приета от съответното ОДЗ. Да не говорим, че свободните места за нашия набор в различните райони варират в много големи граници, което си е чиста дискриминация. Наоплаках се.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #74 -: Март 08, 2012, 17:12:28 pm »
Ники, Мармотче, много ви благодаря (със закъснение, но пък с лихви :-))!

Сега ще претърча да погледна как стоят нещата с класиранвето, но се опасявам, че за яслите май не беше така ясно, като за ДГ :-(
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #75 -: Март 08, 2012, 19:25:43 pm »
Във нашата детска градина за ясла приемаха 5 деца по социални критерии и 10 по общи.Единствено от всички мои приятелки аз бях с 10.5 точки заради факта че майка ми е детска учителка.Техните деца всичките ги взеха по втория начин-с хронични заболявания.Та сега от 15 деца в яслата са 25.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #76 -: Март 09, 2012, 06:58:25 am »
Във нашата детска градина за ясла приемаха 5 деца по социални критерии и 10 по общи.Единствено от всички мои приятелки аз бях с 10.5 точки заради факта че майка ми е детска учителка.Техните деца всичките ги взеха по втория начин-с хронични заболявания.Та сега от 15 деца в яслата са 25.

Парси, тъжно е това...последното!
Ако едно дете получава преференции, както е записано в регламента - добре, приемам го...
Ох, човек като е в нужда прави много неща, но да не е хронично болно детето
и само за да го вземат на градина, това се фалшифицира, мерси!
Този начин, не е моя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #77 -: Март 09, 2012, 10:11:51 am »
а на мен пък изобщо не ми е ясно това с хроничните заболявания. това ли е приема който се подочва по точка 2.2. нам ски коя? Ели е с реален телк 70%, не е фалшификат и в системата си стои с 8.1 точки, нищо няма допълнително, а съм записала, че е с телк. :?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #78 -: Март 09, 2012, 10:15:13 am »
Стефи,и аз съм озадачена колкото и ти,защото майките на въпросните деца отидоха само до личния лекар,който им издаде такава бележка с някакво измислено хронично заболяване.Според мен това малко или много трябва да се " докаже" с по-специфични документи.Но какво ли разбираме ние...

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #79 -: Март 09, 2012, 10:18:46 am »
Чудех се как "работят" системата като е точкова, но ми се изясни   :(