0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #40 -: Март 03, 2012, 23:33:43 pm »
Ами засега имаме две частни ясли похвалени тук
Ще се радвам ако повече мами споделят мнения.

Относно гледачките - ми не е същото. Аз мога да оставя Ники да го гледа баба му, но тогава го лишавам от контакта с деца. Колкото и да ми е трудно, ще трябва да преглътна финансово частна ясла или родителски кооператив, за доброто развитие на детето с деца на неговата възраст.
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #41 -: Март 03, 2012, 23:49:03 pm »
О, не, не, Стефи, нямах предвид, че едва ли не е глезотия и трябва да работиш за хиляди. Напълно си права за причините, аз ги осъзнавам много добре. Особено пък във вашия случай :( Мисълта ми беше, че е ужасно трудно за родителите това с яслите и градините. Изумих се просто на сумите, на фона на стандарта в страната са доста високи. Ами ако нечие дете не е прието в държавна ясла примерно, а заплатите на родителите не стигат, за да плащат на частна, нямат баби и т.н? Направо не ми се мисли какви схеми и варианти мислят тия хора. А това вероятно е доста често срещано. То какво излиза, не трябва да раждаш, егати...
Стеф, извинявай, ако съм те засегнала, друга ми беше мисълта :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #42 -: Март 04, 2012, 10:22:05 am »
Не си ме засегнала, разбира се :)
Просто наистина е важно хората да не си мислят, че 100% от родителите на деца които посещават частни ДГ се чудят какво да си правят парите :)
Аз също ще я запиша Елена на държавна ДГ сега, но вече е съвсем друго, тя е на 3г., знае всичко вече, обяснила съм й много подробно защо трябва да пие вода и да пишка редовно, може да се храни сама, абе с две думи вече има изградени навиците и може да се грижи за себе си :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #43 -: Март 04, 2012, 10:26:04 am »
Все се каня да попитам, ама забравям- по принцип работя на смени, също и нощно време. Има ли частни ясли и градини, които предлагат нощно гледане? Или до късно вечер?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #44 -: Март 04, 2012, 10:38:01 am »
аз поне не съм попадала на такава, обикновено работят до 18.30-19.00 часа.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #45 -: Март 04, 2012, 11:36:41 am »
Вила Вилекула има нова услуга:
http://www.vila-pipi.com/pri-vas
Това също много ми допадна като разглеждах и избирах градините
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #46 -: Март 04, 2012, 12:32:32 pm »
Страшна си, значи го има и този вариант.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #47 -: Март 04, 2012, 14:20:05 pm »
О, не, не, Стефи, нямах предвид, че едва ли не е глезотия и трябва да работиш за хиляди. Напълно си права за причините, аз ги осъзнавам много добре. Особено пък във вашия случай :( Мисълта ми беше, че е ужасно трудно за родителите това с яслите и градините. Изумих се просто на сумите, на фона на стандарта в страната са доста високи. Ами ако нечие дете не е прието в държавна ясла примерно, а заплатите на родителите не стигат, за да плащат на частна, нямат баби и т.н? Направо не ми се мисли какви схеми и варианти мислят тия хора. А това вероятно е доста често срещано. То какво излиза, не трябва да раждаш, егати...
Стеф, извинявай, ако съм те засегнала, друга ми беше мисълта :oops:

Аз съм в тази ситуация от около половин година. Детето ми не беше прието на държавна градина. Няма кой да го гледа, освен ако не напусна работа, или пък някоя от бабите. В момента е на частна градина. Таксата е 350 и с по 5 лева дневно за храна при пълно посещаван месец се закръгля на 450. За момента нямам избор и ходи там, а аз работя за месечната такса, но няма как. Едновременно с това участваме в класирания за ДГ разбира се, но понеже случайните числа, които теглят са доста случайни, а аз не изкарвам детето си насила болно от нещо за да получа предимство, та затова явно още дълго време ще работя за тоя дето клати клоните :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #48 -: Март 04, 2012, 15:08:24 pm »
рози и при нас ситуацията беше подобно, с храната и такстата при нас е 490-500 лв. на месец.
важното е децата да са добре, другото общото взето няма значение :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #49 -: Март 04, 2012, 15:17:35 pm »
Така е, Стеф :) Щом се справяме и те са добре, значи всичко е наред  :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #50 -: Март 04, 2012, 15:47:35 pm »
Ще напиша нещо в защита на държавните ясли, пък каквото ще да става.:D Андрей посещава такава от октомври миналата година и честно казано страховете ми бяха доста повече от необходимото. Имаше и трудни моменти в началото покрай адаптацията, но не мисля, че те щяха да липсват и ако посещаваше частна. Давам това мнение единствено и само за да успокоя тези майчета, на които дечицата са приети в държавна ясла и нямат друг избор.(както бяхме ние)
За съжаление яслата е самостоятелна и сега ни предстои отново "битка", вярно с една точка сме напред  ама пак си е треперене.:) Успех на всички! Ще следя темета с интерес.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #51 -: Март 04, 2012, 18:59:24 pm »
Имам въпрос :wink:
Моето дете през септември ще е на 1 г. и 2 месеца и според мен е рано за ясла.
Следващия прием кога е?

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #52 -: Март 04, 2012, 19:04:21 pm »
Ники, от мен съвета е да я вкараш в системата когато навърши 10месеца, за да се върти там-следващите класирания са само текущи след 5 май и вероятността да я приемат е малка. Иначе следващо класиране догодина напролет.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #53 -: Март 04, 2012, 19:08:13 pm »
Аз съм явкарала в системата. Ако я приемат сега и не я дам какво става?

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #54 -: Март 04, 2012, 20:22:34 pm »
Ники, ако не я запишеш до 2 седмици след като е класирана губиш мястото и продължаваш да си седиш в списъците...

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #55 -: Март 04, 2012, 20:26:49 pm »
Мерси, Адито :D

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #56 -: Март 04, 2012, 22:06:39 pm »
Това постнах ли го, или само си мислих?
Май само си мислих :lol:
http://www.zonaroditeli.com/

Тук има всички ясли и ДГ, държавни и частни, разделени по райони.
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #57 -: Март 05, 2012, 01:43:52 am »
Никога не ми е минавало през ум, че родителите изпращащи децата си в частни ясли и градини се чудят за какво да си харчат парите :lol: Пък и да се чудят - то това е един чудесен начин - да ги похарчиш за доброто на детето :D Всъщност, ако мога да си го позволя, аз също бих дала дъщеря си в частна ясла или градина. Убедена съм в предимствата пред държавната такава, поне в повечето случаи.
Розичке, това имах предвид - буквално се трепеш за едната такса. Но нямаш избор, за да не си изгубиш работата. Аз обаче, няма къде да се върна след майчинството, та да има опасност да си изгубя работата. Та оттам дойде и коментара ми - за каква заплата трябва да работя, че да има смисъл. Абе, трудно е много! Дано намерите решение всички - най-добре - да започнете да получавате по-големи доходи :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #58 -: Март 05, 2012, 10:10:15 am »
Изчетох всичко с интерес, че ножа опря до кокала и е време да си извадя главата от пясъка. Кай скоро става на 1г, а аз трябва да се връщам на работа; баби на свобода и подръка няма, за държавна детска ясла не се дореждаме, остават опциите детегледачка или частна ясла. Досега детегледачка не намирам: исках да е някой познат/от познати, не успявам да се преборя с нежеланието да дам на напълно непознат детето и дома си; освен това и цената излиза солено - ориентировъчно 700 лв, и то за 8 часа, а аз често съм на работа повече, без да броим пътуването. Почнах да се оглеждам за частна ясла, особено след като дочух слухове, че ги извеждат навън, дори и най-малките, а не ги държат по цяло лято на затворено, и че има случаи, в които не боледуват по 2 седмици от 3. Но и тук са милиарди опции. Някои има ли да сподели - освен Вила Вилекула на Стефи (Маргаритка-та е само ДГ); в моя район няма изобщо (Красна Поляна-Разсадника-Зоната-Сердика), та и без това ще се возим явно. И ми се щеше да е с немски (ама наистина, не "цвай гугуткен шпациирен по керемидкен" версията :-))
Оххх, гадост! Тези дни си говорих с приятелка от Берлин, и още приплаквам като си спомня какво описваше, за държавно заведение: смесени групи с малки и големи дечица, ходене на спорт, цирк, театър, зоопарка, занимания по интереси (балет и т.н.), тематични партита, обсъждания по най-различни социални теми... И тя го възприема като нещо нормално и полагаемо им се, а не като мечтан лукс, изобщо не е в състояние да схване колко по-надолу в пирамидата на Маслоу са нашите проблеми (немкиня е все пак)  :x
« Последна редакция: Март 05, 2012, 10:17:40 am от Nadine »
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #59 -: Март 05, 2012, 10:58:30 am »
За преместване в детска градина в София пак ли се кандидатства он лайн?