0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

какъв шампоан използвате
« -: Февруари 21, 2012, 17:42:04 pm »
здравейте моля ви дайте ми идеи незнам вече какво ли не съм ползвала но без ефект косата ми е мазна и всеки ден я измивам и ако някой знае за хубав шампоан който ще спре омазняването моля нека ми помогне  благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2012, 21:33:27 pm »
 Омазняването на скалпа и корените на косата може да показва хормонален дисбаланс, напр. високи нива на андрогените.
Имаш ли подобен проблем?

Хубави медицински шампоани са:
Ла-Рош Кериум
Виши -Деркос - себорегулиращ
Дюкре-Анафаза, Аржеал  , както и
Давинес - п/в себум
Рене Фюртерер - Кюрбисия 
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 21:39:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #2 -: Март 10, 2012, 17:14:21 pm »
Защо не си вземеш Сух шампоан, много помага.Ще ти задържи косата поне 2 дни без да я миеш.
Аз също имам проблем с омазняването, но си ч мия през ден и така  :D
*
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #3 -: Март 10, 2012, 17:35:30 pm »
Аз също имам проблем с омазняване,издържа ми най-много 2 дни и пак я мия и така,иначе ползвам Wash еnd Go,не че ми помага ,но от него ми става хубава косата.Когато отида на фризьор да ми я изправят ми издържа повече- до 4 дни.

Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #4 -: Март 20, 2012, 19:14:00 pm »
Омазняването на скалпа и корените на косата може да показва хормонален дисбаланс  

Точно така се оказа при мен. Къпех се сутринта, следобед вече беше мазна  :BangHead:
Смених хиляда шампоана, преди да се сетя, че стимулацията най-вероятно е причината. Направих детоксикацията на д-р Михайлов, и то само за 2 дни, и след това косата ми спря да се омазнява  така, сега я мия 2 пъти седмично yahoo_33
*
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #5 -: Март 21, 2012, 09:36:01 am »
Туци я кажи каква е тази детоксикация на д-р Михайлов,че и аз да се справя с този проблем osi_1

Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #6 -: Март 21, 2012, 09:56:31 am »
amanda, освен с омазняването, така се справих и с моите мигрени. След детоксикацията вече не ме е боляла глава. Ето и инфо по въпроса:

Детоксикация на организма по време на пълнолуние

Детоксикацията е метод, чрез който организмът се пречиства от токсини, натрупани в следствие замърсената околна среда, консерванти и добавки в храната, стрес и пр.
Прилагана системно, детоксикацията подобрява метаболизма, което води до по-правилно усвояване на хранителните вещества.

Започва се 2 дни преди пълнолуние като по този начин се дава възможност за отделяне на токсини от тъканите и насочването им към кръвта. В деня на пълнолуние има мощна отливна вълна, която ги "измива". Преди пълнолуние се гладува по-лесно, постигнатите резултати се задържат трайно и т.н.
Дори само в деня на пълнолунието да не се приема храна (пият се подходящи чайове или топла вода), може да се стопят 1-3 кг, но 3-дневното пречистване има голяма сила.
Методът е подходящ за всички, включително бременни жени и кърмещи майки (регулира лактацията).


Варианти за детоксикация

1. Детоксикация с прясно изцедени сокове
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.

Захранване:
Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.


2. Детоксикация с Ги (GHEE)

Купува се от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема топло претопено краве масло (кипва се маслото и отделената на повърхността бяла пяна се изхвърля)
първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)
30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.
ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!


3. Детоксикация с грейпфрути
Необходими продукти за един ден:
1. 5 грейпфрута, желателно - розови;
2. 5 яйца.
Грейпфрутите се белят от кората и от ципите (да останат само най-тънките). Яйцата се сваряват 15 минути. Отделя се белтъкът.
Сутрин на гладно се изпива 10 гр английска сол в 50-70 мл вода.След 30 мин може да се пристъпи към хранене.
Час след събуждането закуска с един яйчен белтък. След още един час - един грейпфрут. И така да се редуват грейпфрут - белтък. Получават се цели десет порции за един ден.
При глад, пийте топла вода. Колкото повече, толкова по-добре.
При чувство на слабост, топла вода + лимонов сок.
Желателно е яденето да приключи до 20 часа.



По време на детоксикацията се разрешава кафе (антидот на много токсини), както и чай - билков, зелен (не Сание), черен, мате (регулира обмяната, при разширени вени, хемороиди, има антиоксидантно действие, потиска апетита, чудесно тонизира; 1 ч.л. или 1-2 пак. мате се запарва в чаша вряла вода за 5 минути и се прецежда). Като количество - колкото поискаме.

Аз направих тази с грейпфрутите, но не е препоръчителна, ако същевременно се приемат хормонални препарати (примерно контрацептиви). Малко трудно се издържа на нея, по-добър вариант са плодовите сокове. След тази стимулация задължително ще направя детоксикацията със соковете.

Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #7 -: Август 08, 2012, 15:20:24 pm »
използвам сама сертифицирани натурални шампоани, внос от САЩ
марките са различни
*
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #8 -: Август 08, 2012, 15:44:23 pm »
Нямам конкретна марка, винаги използвам различни, като в момента ползвам Wash & Go против пърхут  :wink:
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #9 -: Август 08, 2012, 16:13:05 pm »
Аз пък ползвам български шампоан с хума, а така също и шампоан с коприва от същата марка и съм изключително доволна.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #10 -: Август 08, 2012, 16:58:20 pm »
Досега съм ползвала почти всички шампоани на пазара до 10 лв. без да се замислям какво съдържат. То понякога, а може би и всякога, е най-добре човек да си остане невежа! Сега със страх посягам към шампоана, а не мога да отделя голяма сума за натурален шампоан. Косата ми е доста суха и хумата и содата не ми понасят. Още съм в търсене на евтина алтернатива на традиционните химии.
Настоящият ми шампоан е на Солвекс за кафяви коси.
Аз пък ползвам български шампоан с хума, а така също и шампоан с коприва от същата марка и съм изключително доволна.
Сподели, моля те, коя е марката!
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #11 -: Август 08, 2012, 17:13:20 pm »
Използвам най-различни шампоани. В момента съм с Шаума с арганово масло и съм доволна, защото лятото косата ми е много суха.
няма да забравя моите ангелчета...
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #12 -: Август 09, 2012, 06:39:21 am »
И аз като теб се отнасям с недоверие към родните химии, но специално тези и двата ми се отразяват добре на косата. И мъжът ми ползва този с хума и виждам видимо подобрение в борбата с пърхута. Всъщност имаме две марки: MILVA (на тази марка е и с копривата, а имат и катранен)и AVIA.
[/quote] Сподели, моля те, коя е марката!
[/quote]

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #13 -: Август 09, 2012, 09:19:15 am »
Благодаря! Ще потърся.
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #14 -: Август 09, 2012, 16:44:35 pm »
Ех.. това е една любима моя тема, тъй като много сериозно си третирам косата. От малка имах проблеми и трябваше да започна да я боядисвам - все в русичко, после като студентка променях цветовете, даже си я накъдрих с прословутото студено къдрене. Използвах едни шампоани на Сънсилк и Глис, от което косата взе да пада, минах а по-лек шампоан - Джонсънс Бейби, но не се подобри положението, тогава реших, че ще си взема Ревалид, една година терапия с него и косата ми стана по-гъста от обикновено. Все пак го спрях, и започнах да търся по-подходящ за моята коса. Оказа се, че Сайос не ми влияе добре, въобще немските шампоани са ми малко твърди. Та за това съм си на Гарние Нейчъралс, даже използвам това, което е с бирена мая и екстракт от нар. Почти година го ползвам и съм доста доволна, но напоследък косата ми пак взе да пада и съм решила отново да подновя терапията с Ревалид.
Е, да де задължително всеки месец по пълнолуние (през деня разбира се) ходя на фризьор, косата ми сега е с близък до естественият ми цвят (кестенява) и си е дълга - до кръста, и в тия жеги едва я издържам, освен шампоан трябва да си използва и маска за коса, че става суха, чуплива (но при мен това се получи от солариума, като страничен ефект.)
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #15 -: Август 10, 2012, 11:07:32 am »
И мен темата ме интересува. Макар, че винаги съм имала хубава коса, след раждането започна косопад, а после и проблеми със скалпа. Добре, че прическата ми е а-ла новобранец в казармата (е не съвсем де!), та туширам частично проблема.

Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #16 -: Август 10, 2012, 11:21:27 am »
Бубарански,
аз забелязях, че косопад ми се появява след стимулациите по време на инвитро.
Борила съм се с шампоани на FURTERER, REVALID и PHYTO, но най-голямо подобрение имах от продуктите на PHYTO.

 
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #17 -: Август 10, 2012, 15:16:22 pm »
Коса пада от смяна на сезони, хормонални промени, стрес и какво ли още не. Ако се боядисвате е хубаво от време на време да се правят и паузи, за да се възстанови косата. Трябва често да се посещава фризьор, да се скъсява, макар и със сантиметър-два, така ще се поднови косата, а и зависи от фоликулите на космите, когато повече се затварят, а по-малко се отварят, то тогава трябва да се отиде при специалист, за да се види как може да се стимулира процеса на отваряне при фоликулите и да се възстанови растежа на косъма, така че да се избегне оплешивяване.
Например, четох че пърхот може да се хване от стрес, така че, давайте по-спокойничко и с нервите..., то нищо не с знае. Косата си иска своето - добри шампоани и маски, за да е здрава, избягвайте пресите за коса, студеното къдрене и боята, ама от последното няма отърване  :lol: 
*
Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #18 -: Август 10, 2012, 16:10:42 pm »
След раждане е нормално косата да пада повече. Аз си бях взела витамините на Допел Херц за коса. Не мога да кажа категорично дали от тях или просто от само себе си, но в един момент спря да пада.
Харесвам Елсев, понякога си купувам и от фризьорския салон по-скъпи марки, но не виждам особена разлика.

Re: какъв шампоан използвате
« Отговор #19 -: Август 10, 2012, 16:33:32 pm »
След стимулацията имах ужасен косопад  :( Шампоанът който ми помогна беше DERCOS на VICHI. Косопадът изчезна буквално след няколко измивания.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си