0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тестостерон - референтни стойности
« -: Февруари 03, 2012, 10:27:50 am »
Здравейте ! Преди няколко дни си изследвах нивата на тестостерон и беше 4.4 nmol/l при референтни стойности до 4.4 nmol/l . Учудва ме фактът , че референтните стойности на лабораторията са до 4.4 nmol/l. Навсякъде съм чела , че за жена стойностите трябва да са в порядъка между 2.6- 2.8 за горна граница.Защо се получава така ? Предписаха ми лечение с Хлое , което трябва да започна от 1-вия ден месечния ми цикъл.Този хормон както и другите не бяха изследвани на 3-тия ден от цикъла ми и се притеснявам , че резултатите не са показателни.
Re: Тестостерон - референтни стойности
« Отговор #1 -: Март 02, 2012, 06:56:35 am »
Здравейте :) аз имам СПКЯ от много години. Изпила съм какви ли не противозачатъчни/без ефект - освен че надеблях с 10кг/. Преди 2 години отидох на ендокринолог и се оказа, че имам завишени нива на тестостерон = което подтиска естрадиола явно....направиха ми тест и за инсулинова резистентност...оказа се че имам "инсулинова резистентност" - което стимулира производството на тестостерон. Хората с този проблем обикновенно са по пълнички /аз съм изключение в този случай/ но бих препоръчала на всеки с подобни проблеми да си направи това изследване....то може да е в основата на всичко...