0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Аборт чрез медикаменти
« -: Януари 31, 2012, 19:25:23 pm »
"Здравейте на всички!За съжаление направих аборт в 10г.с според календара, защото ембриончето / от първо инсе / бе спряло развитието си в 6г.с. и много търсих из нета за инфо аборти и за аборт с медикаменти / примерно  Mifegin / но не намерих много информация, така че се надявам тази тема да е полезна и разбира се се надявам да е рядко посещавана и рядко да се случват такива неща."    
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 20:51:09 pm от StefiZ »


Re: Аборт чрез медикаменти
« Отговор #1 -: Януари 31, 2012, 20:23:23 pm »
Дано скоро всичко да премине и да забравиш лошите моменти!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Аборт чрез медикаменти
« Отговор #2 -: Януари 31, 2012, 22:34:14 pm »
Според мен трябва да отидеш да те погледне лекар. Дано всичко е наред! И ти желая нова бременност с успешен край!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Аборт чрез медикаменти
« Отговор #3 -: Януари 31, 2012, 23:00:36 pm »
Йоли, съжалявам за неуспешния ти опит. За медикаментозния аборт няма да намериш много мнения, тъй като препаратите като този, който споменаваш /mifegyne, mifepristone/ не са регистрирани в България и съответно употребата им е незаконна. Ти явно си в чужбина, там е стандартна практика от много години.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Аборт чрез медикаменти
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2012, 11:48:05 am »
Да споделя и аз, моя опит.
Направих спантатен аборт в 7 г.с., тъй като бебето беше спряло развитие, предложиха ми Цитотек вместо абразио, за да се доизчисти матката. Когато го пих, кръвотечението не се усили,на другия ден уж се беше изчистила, но след като ме изписаха кървенето доста се засили и се наложи да взема други хапчета,за да може да спре... Сега се моля само да спре и всичко да влезе в норма, за да продължим с опитите.

Успех на всички, дано час по-скоро да се радваме на бебенца и ние!
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 11:56:33 am от Дени »
Re: Аборт чрез медикаменти
« Отговор #5 -: Юни 10, 2015, 11:37:15 am »
В България ВЕЧЕ има регистрирани медикаменти за медикаментозен аборт.
Те са:
Mifegyne/Мифегин (mifepristone)
и
Topogyne/Топогин (misoprostol)

Комбинацията им се използва за медикаментозен аборт.
Това са оригинални медикаменти, не генерични, на френската компания Exelgyn.
Мифегин е всъщност първата регистрирана в света таблетка (във Франция през 1988 г.) за тази цел, популярна все още с развойното си име RU-486.
Топогин е единственият misoprostol регистриран в България. За разлика от НЕЛЕГАЛНИЯ Цитотек, които НЕ е регистриран въобще в България, а по света е регистриран за язва, Топогин има индикация точно за медикаментозен аборт и употреба в гинекологията.
Не използвайте подобни лекарства на своя глава! (особено, ако някой различен от АГ лекар ви съветва)
Каквото и да правите ПЪРВО СЕ ПОСЪВЕТВАЙТЕ СЪС СВОЯ ЛЕКАР, но трябва да знаете, че метода медикаментозен аборт ВЕЧЕ може да се прави легално в България, защото се регистрираха нужните за целта медикаменти. Той има редица предимства пред класическите, както и някои недостатъции несъвместимости.