0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Parent Notes - само за родители!
« -: Януари 29, 2012, 16:39:04 pm »


Когато някое от децата ми е болно, аз използвам лист и молив за да записвам кога каква е била температурата му и кога какви лекарства съм дал, но когато и двете са болни - без този лист съм напълно загубен.

Една вечер когато и двете бяха с поредния довлачен от градината лек вирус ми хрумна идеята да напиша приложение, което да помага на родителите докато се грижат за децата си.
От програмата очаквах да:
1. Да мога да записвам данни за повече от едно дете - точно като с листа (обръщаш листа и ето ти място за данните на още едно дете).
2. Да може да се записват данни за:
 - текущо време
 - температура
 - дадени лекарства
 - отбелязване на преглед при лекар
 - бележки в свободен текст - примерно какво е било състоянието на детето към момента или какво е казал лекаря по реме на прегледа
3. Да разделя отделните заболявания за всяко от децата, като ги групира по време на заболяването. Така ще може да се пази история и за минали заболявания и евентуално да се следи кои лекарства как са повлиявали и как се е развивало заболяването преди
4. Да ми напомня кога пак трябва да измеря температурата
5. Да прави графика на телесната температура
6. И разбира се някои дреболии като:
 - да работи бързичко
 - да изглежда добре
 - да се ползва мноооогоо лесно
 - Да е с ТЪМНА тема, защото родителите обикновенно правят тези неща през нощта
 
"Parent Notes" е точно това и ако и вие сте били някога в подобна ситуация ще разберете за какво ви говоря.

Връзка към App Store:


Екрани:
   

   

Кодове:
WH6A6PNEH64H
H6APAT43FHWP
MXX9HHW967J9
ELWPKTFPH7M7
JXLKTJXTE6LY
E3AWF9HPA4EF
JPAHMK4PF9RN
EWT66HMNX9TH
PJYY74HF74JX
HALM3TXPWNAW

Ще съм благодарен, ако след сваляне на приложението го оцените подобаващо в AppStore :-).

Поздрави
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 20:05:56 pm от beast »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #1 -: Януари 29, 2012, 16:48:39 pm »
Ейййй, супер си Добри.

Дано още малко поспят дяволите, че да го разгледам и да си кажа какво мисля:)
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #2 -: Януари 29, 2012, 17:12:42 pm »
Ейййй, супер си Добри.

Дано още малко поспят дяволите, че да го разгледам и да си кажа какво мисля:)
Лиси,
ако кодовете вече са ползвани, ми драсни да ти дам отделен код специално за теб :-)
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #3 -: Януари 29, 2012, 19:49:04 pm »
това изглежда много добре,браво!!!Идеята наистина е страхотна!
но не ми отваря страницата
[/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #4 -: Януари 29, 2012, 20:02:38 pm »
И на мен не ми отваря страницата :(
Иначе, идеята е страхотна и по това, което си дал като описание, beast, смятам, че ще е много полезно това приложение за всички родители. Благодаря ти!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #5 -: Януари 29, 2012, 20:06:47 pm »
Благодаря Сикс, оправих линка - едни кавички се бяха вмъкнали в повече :-)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #6 -: Януари 29, 2012, 20:15:53 pm »
А, супер! Обаче който няма айфон или айпад :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #7 -: Януари 29, 2012, 20:31:00 pm »
А, супер! Обаче който няма айфон или айпад :(
Ами отива и си купува  8)
На бегом!!!  :lol:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #8 -: Януари 29, 2012, 20:46:41 pm »
А, супер! Обаче който няма айфон или айпад :(
Ами отива и си купува  8)
На бегом!!!  :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #9 -: Януари 29, 2012, 23:21:19 pm »
От телефона ползването на кодовете става през iTunes програмата която е на телефона.
Пускате я, отивате на първата страница "Music" най отдолу и търсите "Redeem" - при мен е предпоследно.
Натискате "Redeem" и ви се отваря екран в който се въвежда кода и се натиска бутона горе в дясно, на който пак пише "Redeem".
Веднага след това програмката ви започва да се сваля на телефона без да ви се взимат пари.

Поздрави и ще се радвам да споделите после какви са впечатленията ви :-)
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #10 -: Януари 30, 2012, 16:34:33 pm »
i az sam ot tezi deto na begom do mazazina trybva da otidat ;) prilojenieto izgledjda jako :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #11 -: Януари 30, 2012, 17:01:14 pm »
абе колко струва един айфон?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #12 -: Януари 30, 2012, 18:21:15 pm »
абе колко струва един айфон?
Към хилядарка и нещо от горе. :P :wink:

Туууу как се прецаках с Галаксито S 2!  :lol: :lol: :lol:

Хайде измайстори едно такова приложение и за Андроидчетата. :wink: :P
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 18:26:21 pm от kartiche »
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #13 -: Януари 30, 2012, 18:58:37 pm »
абе колко струва един айфон?

Колкото да продължавам да пиша с химикал. Аз даже графики правя с пикове по часове  8). И там нанасям по време дадените медикаменти.
Овулационният календар ли ми е повлиял, химията в студентството ли...?

Браво, Добри! Идеята ти е чудесна и бих се възползвала. За съжаление няма как да я оценя реално, но от опит знам след два дни неспане как не помня на кой какво кога съм дала, мерила и т.н.
Поздравления!
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #14 -: Януари 30, 2012, 19:47:05 pm »
Много е хубава идеята. А реализацията й е страхотна. Поздравления и да се харчи като топъл хляб в Appstore. :D 5 звезди от мен :)
А ревюто по-късно ли го публикуват? Писах, уж пратих, ама не го виждам в коментарите после.  :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #15 -: Януари 30, 2012, 19:50:54 pm »
А такаааа, не може ли и за Андроид да се измисли нещо :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #16 -: Януари 30, 2012, 20:31:58 pm »
SDK-то е доста различно и честно да си кажа нямам време да го уча.
Ако се намери някой със свободно време и знания по Андридското SDK ще му помогна да мигрираме и двете приложения.
*
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #17 -: Януари 30, 2012, 22:18:39 pm »
Добри, сега ще принудиш мъжа ми да ми купува i phone.
Шегата настрана, но днес пратих линка на разни познати. Наистина много полезно приложение!  :wink:

Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #18 -: Януари 31, 2012, 07:46:51 am »
Поздравления! Идеята е страхотна и не само за родители. Който е гледал болен близък със сериозна болест веднага ще го оцени. Точно преди 1 година майка ми получи инсулт, а от две години преди това беше на перитоална хемодиализа. гледахме я на смени със сестра ми и трябваше да записваме всичко-схемата на диализата, която се сменяше почти ежедневно/; колко вода е приела и колко отделила; колко време е била в бодърство и колко "отнесена"; температура; лекарства /смяна на лекарство, ново лекарство/; какви изследвания са взели през деня, за да се отиде на другият ден до лабораторията да се вземат. Речта й беше засегната-кои нови думи е научила; с рехабилитатора какви упражнения е правила и какви насоки е дала... луди бяхме, казвам ви

пиша това, не за да се оплаквам, а да се помисли как да се "надгради" тази полезна и много ценна идея. Представяте ли си в болницата всеки пациент да си има лична страничка с най-подробно описание на заболяването и хода на лечението му, брей как се размечтах рано сутрин...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Parent Notes - само за родители!
« Отговор #19 -: Януари 31, 2012, 08:06:14 am »
coffee, с риск малко да разводня темата... преди 10 години, когато баща ми боледуваше и обикаляхме болниците, бях си направила едни екселски таблици с най-важните му изследвания и графики към тях - за да е лесно и удобно на лекарите да ги четат. който лекар ги е виждал, всеки цъкаше с език каква "гениална" идея било това и колко било удобно. интересно защо, на никой от тях не мубеше хрумнало да използва компютъра си за такава цел - а имаха компютри. единият от лекарите на баща ми знаеше повече от мен за тегленето на пиратски филми от торент сайтове, но не можеше да си пусне ексела :)

сега, с тия дребни и мощни джаджи, нещата се опростяват още повече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!