0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изменения в структурата на тялото
« -: Януари 22, 2012, 17:49:43 pm »
Здравейте!Преди няколко месеца се случи нещо много странно с моето тяло и това меко казано повлия на цялостния ми начин на живот.Изследвания не съм си правила ( засега) , защото съм студентка , а родителите ми не обърнаха внимание на това ,което им казвам...Разширих се в ръцете , раменете и гърба , а в долната част на тялото отслабнах.Кожата ми от смесена стана суха и дори чертите на лицето ми се измениха.Цяла година имах проблеми с цикъла ,но не съм ходила на гинеколог от април 2011. Тези промени се случиха в края на юли. И оттогава може да се каже , че и един месец не съм имала нормална менструация...Избухлива съм , нервна и не знам какви изследвания трябва да си направя. Ходих при ендокринолог ,но тя ми се изсмя и каза, че човешкото тяло се променя.Чували ли сте за подобни симптоми и на какво може да се дължат?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Изменения в структурата на тялото
« Отговор #1 -: Януари 22, 2012, 17:57:19 pm »
Да, има заболявания, които могат да се проявят с описаните от тебе проблеми. Моят съвет е да се насочиш към клиника по ендокринология в някой голям град.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Изменения в структурата на тялото
« Отговор #2 -: Януари 22, 2012, 18:08:38 pm »
Благодаря за отговора.Утре мисля да ходя на лекар ,но не знам дали да ида на гинеколог или ендокринолог. Принципно знам , че е най-добре на гинеколог-ендокринолог,но не знам в Стара Загора дали има такъв специалист. Въпросът е , че родителите ми не ми вярват , защото като тинейджърка имах хранително разстройство , което преодолях преди близо 5 години.Опитах се да им го докажа  като им покажа как ми стоят дрехите , купувани преди няколко месеца , но не ми обръщат внимание.Аз няма да оставя нещата така,но точно в момента нямам финансова възможност. Ще Ви бъда благодарна ако ме насочите към някоя конкретна клиника или специалист.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Изменения в структурата на тялото
« Отговор #3 -: Януари 22, 2012, 18:11:46 pm »
Щом си от Стара Загора, обърни се към университетската клиника по ендокринология в твоя град. Ако няма такава структура, със сигурност има сектор по ендокринология към клиниката по вътрешни болести. Ако не стане там, в Медицински университет в Пловдив имаме отлична клиника по ендокринология, могат да те приемат и да уточнят състоянието ти. Не е нужно да имаш финансова възможност, става с направление от личния лекар към ендокринолог.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Изменения в структурата на тялото
« Отговор #4 -: Януари 22, 2012, 18:26:23 pm »
Благодаря Ви отново ! В най- скоро време ще направя нещо по въпроса.
Re: Изменения в структурата на тялото
« Отговор #5 -: Януари 23, 2012, 23:55:12 pm »
Поставиха ми диагноза поликистозни яйчници на базата на преглед с ехограф. Засега нямам изписано лечение. Доколкото съм информирана хормоналните препарати само потискат симптомите, без да лекуват синдрома , защото лечение няма. Навсякъде пише за намаляване до известна степен на окосмяването при хормонално лечение , но тъй като аз не съм забелязала да се е засилило , искам да попитам дали има вероятност моите симптоми , свързани с промените в телосложението да се повлияят от него. Извинявам се за глупавия въпрос предварително.