0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

4-андростендион ?
« -: Януари 19, 2012, 16:10:15 pm »
Здравейте момичета имам следния въпрос : резултати за изследвани хормони 4-андростендион е 3.5 , като реф.ст-сти са 0.5-3.5 ; тестостерона ми е 0.58 , реф.ст-ти 0.1-0.7 ; Според лекуващата лекарка не виждала проблем в тези резултати и нямало нужда от лечение или друг вид проследяване . Но мен някакси продължава да ме мъчи нещо , че не е точно така . Оплакванията ми са един ужасен косопад неповлияващ се от нищо в продължение на 1г , вече съм полуоплешивяла , 10кг отгоре без видима причина , много оскъден цикъл , но редовен. Изследванията на шитовидната са ок , половите хормони са ок . Единствено тези който цитирах на МЕН ми се струват завишени . Какво да правя ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: 4-андростендион ?
« Отговор #1 -: Януари 19, 2012, 21:10:22 pm »
Лекарката ти Ендокринолог ли е ?
Как са ти др. хормони? Със СПКЯ ли си ?
Консултирай се и с друг лекар - това, което описваш е доста сериозен проблем, трябва да се лекуваш - има някъде проблем и дали това са високите нива на андрогените или е нещо друго - само лекар може да прецени

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: 4-андростендион ?
« Отговор #2 -: Януари 20, 2012, 10:50:31 am »
лекарката е гинеколог и направи консултация с ендокриноложката в съседния кабинет , и двете са на мнение ,че проблем с хормоните съм нямала. А ето и резултатите ми , от 3 ден на цикъла  :
естрадиол 42 ( реф.ст-сти 39-189)
LH 3.1 ( реф.1.0-18.0)
FSH 4.42 (ref. 3.09-7.9)
тестостерон 0.57 ( реф.0.05-0.73)
пролактин 13.94 (реф.3.24-29.12)
4-андростендион 3.5 (реф.0.3-3.5)
на 22 ден от цикъла : прогестерон 14.90 (реф.5.3-86.0)

На прегледа със ехограф , лекарката каза , че съм имала неспукан фоликул 30мм , който според нея не било ясно от кога е точно , но май от няколко месеца . Каза , че иска да се проследи един цикъл дали нямало да се спука от само себе си , и ако не се спукал щяла да изпише дуфастон . Незнам вече какво да мисля и да правя , честно :(
Re: 4-андростендион ?
« Отговор #3 -: Март 02, 2012, 06:55:09 am »
Здравейте :) аз имам СПКЯ от много години. Изпила съм какви ли не противозачатъчни/без ефект - освен че надеблях с 10кг/. Преди 2 години отидох на ендокринолог и се оказа, че имам завишени нива на тестостерон = което подтиска естрадиола явно....направиха ми тест и за инсулинова резистентност...оказа се че имам "инсулинова резистентност" - което стимулира производството на тестостерон. Хората с този проблем обикновенно са по пълнички /аз съм изключение в този случай/ но бих препоръчала на всеки с подобни проблеми да си направи това изследване....то може да е в основата на всичко...
Re: 4-андростендион ?
« Отговор #4 -: Юли 29, 2012, 19:28:03 pm »
A TSH изследвала ли си?
Имах проблем с косопада, дори ми се беше появило малко петънце без косми - оказа се, че имам проблем със щитовидната жлеза (освен всичко останало).