0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Книги за Kindle
« -: Януари 18, 2012, 20:23:10 pm »
окуражена от отличните резултати от питането ми за киселото мляко, обръщам се към експертите със следващия въпрос.

откъде да си сваля книги за Киндъл, по-възможност български или руски? и как да си ги кача после на устройството?

знам, че в бг-мама има голяма тема с продължение, но нямам време да чета лакърдии.

нужен ми е кратък стегнат курс по Киндъл, че след 2 дни трябва да съм го заредила с книги.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Книги за Kindle
« Отговор #1 -: Януари 18, 2012, 21:23:02 pm »
Това е най-великолепното устройство на света! Забравяла съм си телефона, но не и него.

Основния сайт за БГ-версии на неща отпреди миниму 2 години е chitanka.info. Оттук: http://forum.myebook.bg/index.php?topic=62.0 (мнението във форума) има линк към dox.abv.bg, откъдето да свалиш наведнъж всичко, около 17'000 заглавия. Не заема място, обещавам.

Руски - не съм търсила специално, но имам 2 предположения, подредени по сериозност:
1. Проектът Гутенберг  http://www.gutenberg.org/ebooks/  -  набляга на класиките, от Китай до Щатите; книгите ги има по принцип на оригиналните им езици, но често и на други, обикновено най-разпространените в света, което често ще включва и руски.
2. Пиратския залив - http://thepiratebay.org/   като ще ти трябва програма за сваляне на торенти. Аз оттук свалям на английски, но може да има и на руски, особено от руски автори. Само не го прави от служебния компютър, може да не са особено толерантни към пиратството в интернет :-)

След акто си запишеш съответните файлове (форматът им е .mobi) на компютъра си, ти трябва само кабела, който върви с Киндъл-а (или такъв от Блекбъри, същият е). Връзваш ги и прехвърляш направо с копи-пейст, в директория "documents" на Киндъл-а...
И приятно четене, велико е!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Книги за Kindle
« Отговор #2 -: Януари 18, 2012, 23:55:22 pm »
много благодаря!

оказа се, обаче, че разполагаме с Kindle DX, който не поддържа кирилица, а не е хакнат и не е желателно да се прави това.
единственият ми вариант е да чета PDF-и на кирилица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Книги за Kindle
« Отговор #3 -: Януари 19, 2012, 00:17:17 am »
А кой модел поддържа кирилица?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Книги за Kindle
« Отговор #4 -: Януари 19, 2012, 00:34:55 am »
Kindle 3 - според прочетеното.
по-старите модели се кирилизирали чрез обновяване на софтуера посредством хак.

за останалите четци не съм наясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Книги за Kindle
« Отговор #5 -: Януари 19, 2012, 11:20:52 am »
Благодаря!


*
Re: Книги за Kindle
« Отговор #6 -: Януари 19, 2012, 18:26:51 pm »
Ммдааа :-( Така излиза.
Аз имам 3G-версията (http://www.readerbg.com/устройство_за_четене_на_електронни_книги_Kindle_Keyboard_3G) и съм адски доволна, но пък тя има други ограничения - четенето на pdf-И например е непосилна задача, не се побират на екрана; направена си е за книги и ровене в речника, това е. Има безжичен интернет, което позволява и ровене в нета, но не активно, просто четене на статии, например (навигацията не е никак лесна само с "клавиатурата".
Но само за четене ставам веднага рекламно лице - преди за всяко море се опаковаше отделен сак книги, у нас няма къде вече да подреждам (малка къщичка, ама при майка ми и дядо ми е по 3 пъти по-голяма и пак е зле вече), страстите ми към дебели книги с дракони и на английски бяха по 30 лв на том и вече ме болеше сърцето да минавам покрай книжарница, размъквах упоменатите томове в дамската си чанта... :-) Сега вече е рай!
Яд ме е само като се сетя колко по-скъпо е у нас това удоволствие в сравнение със САЩ!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Книги за Kindle
« Отговор #7 -: Януари 19, 2012, 21:43:34 pm »
Само внимавайте откъде и какво сваляте... Аз се сдобих с вирус, който трета антивирусна не може да улови, а сега ме чака преинсталиране.
*
Re: Книги за Kindle
« Отговор #8 -: Януари 19, 2012, 22:57:31 pm »
И аз,имам електронен четец Kindle,и да ви кажа честно съжалявам,че дадох 360 лв за тази джаджа.Не може да замести усещането когато държиш истинска хубава книга в ръка.Единственото удобство е когато пътуваш някъде можеш да си носиш библиотеката с теб.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Книги за Kindle
« Отговор #9 -: Януари 20, 2012, 01:06:05 am »
Ооо... несравнимо ми е по - удобно. По - полезен подарък от четеца не бях получавала!
*
Re: Книги за Kindle
« Отговор #10 -: Януари 20, 2012, 18:23:37 pm »
Абе не всяка книга, която четеш, е изданието с кожени корици на "Алексис Зорба", например :-) Тези си ги събираш в хартиен вариант така и така, а за останалото - Киндъла наистина е най-хубавото нещо, което мъжът ми ми е подарявал (айде, без да броим пръстените  :lol:)
*
Re: Книги за Kindle
« Отговор #11 -: Януари 20, 2012, 18:46:32 pm »
Ееее,добре,съгласих се :D
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Книги за Kindle
« Отговор #12 -: Януари 23, 2012, 15:30:41 pm »
Jam, моят четец е кирилизиран с руския софтуер, проблеми никакви нямам вече година. Базата от читанката ми е на лаптопа и си прехвърлям периодично нови неща. Винаги има вариант да си свалиш книгите на друго устройство, да ги конвертираш към пдф и тогава да ги качваш на киндъла, ако не искаш да кирилизираш.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde