0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #20 -: Януари 09, 2012, 22:35:27 pm »
Моля, не давайте дози на Примперан... че ще започнат "импровизации".
Простете, но ще изтрия дозата. Простете пак за "цензурата".  :?

Докторе, аз пък чак сега загрях, че сте с модераторски права.
запис
Това "запис"  какво ще "рече ?  8O   простете за любопитството? ... някакъв "код" ли е?

:) "записвам се" да следя темата просто... ;)

Този "запис" го ненавиждам. Като няма какво да кажеш - следиш темата и не пишеш, просто е.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #21 -: Януари 09, 2012, 23:20:25 pm »
Докторе, кожата на гърдичките до пъпа /в областта на ребрата/ на Стефания е доста суха- на пипане и стои като побелял участъка
днес след баня я намазах с Биодерма лосион /цялото тяло/, обикновено се оплаква,че й щипе а сега беше доволна, това достатъчно ли е /признавам, от месец и половина не я къпя със Адерма или Биодерма сапун/
само да споделя, че от онези ужасни екземи няма и спомен, изчезнаха й петната по гушката, по сгъвката на крачетата- изобщо кожата й много се подобри напоследък /откакто не ходи на градина, най-вече/
трябва да правим реваксинация за Хепатит А този месец, пак да питам изискванията са като за всяка една ваксина относно здравният статус на децата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #22 -: Януари 09, 2012, 23:26:28 pm »
Здравейте, докторе! Незнам дали въпросът ми е за тук или за темата за детската психология, но все пак попитам: Откакто Вики се съвзе от плевмонията, не иска да спи следобед без видима причина. Заспива трудно и вечер. Пее си, говори си тихичко . Снощи откара до 12.30 часа като изреди в леглото целия репертоар от детски песнични и стихчета и открито ми заяви, че аз да съм си спяла, пък той само щял да си лежи. Днес се събуди сам в осем, цял предиобед се прозява, но пак не пожела да заспи следобед. В момента не кашля, няма хрема, стомаха му е редовен, не съобщава да го боли или притеснява нещо,  изразходва енергия - физическа и мисловна, макар че все още го задържам вкъщи след преболедуването.

Обяснението на джипито: така е , защото е силно емоционално дете. Да де, но той си беше силно емоционално дете и преди седмица, и преди месец. А и няма някаква особена случка, която да "отключи" емоционалност. Не вярвам.

Можете ли да ме насочите за някаква причина за това поведение и липса на сън?  


Лейди, децата ни са на една и съща възраст.
Дъщеря ми от навършване на  1 год. и 8 месеца НЕ спи в къщи през деня. В яслата спеше.
От миналата година, т. е. от 3 годишна не спи и в ДГ, т. е тя от повече от 1
година изобщо не спи през деня /с изключение когато е много болна/.
Става сутрин в 7ч, цял ден е в движение, ДГ, площадки и т. н., е нЕма умора перпетум мобилито :D :D. Едва към 21ч вечер с 300 зора и уговорки че не й се спи все още я слагаме в леглото :( :(  Акак ми се иска да е по-рано :)
Това е положението.
Не виждам някакъв сериозен проблем при сина ти. Просто растат децата и няма нужда от толкова сън.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #23 -: Януари 09, 2012, 23:30:46 pm »
Докторе, кожата на гърдичките до пъпа /в областта на ребрата/ на Стефания е доста суха- на пипане и стои като побелял участъка
днес след баня я намазах с Биодерма лосион /цялото тяло/, обикновено се оплаква,че й щипе а сега беше доволна, това достатъчно ли е /признавам, от месец и половина не я къпя със Адерма или Биодерма сапун/
само да споделя, че от онези ужасни екземи няма и спомен, изчезнаха й петната по гушката, по сгъвката на крачетата- изобщо кожата й много се подобри напоследък /откакто не ходи на градина, най-вече/
трябва да правим реваксинация за Хепатит А този месец, пак да питам изискванията са като за всяка една ваксина относно здравният статус на децата

Направете ваксината... защо да има връзка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #24 -: Януари 10, 2012, 00:41:38 am »
Става сутрин в 7ч, цял ден е в движение, ДГ, площадки и т. н., е нЕма умора перпетум мобилито :D :D. Едва към 21ч вечер с 300 зора и уговорки че не й се спи все още я слагаме в леглото :( :(  Акак ми се иска да е по-рано :)
Това е положението.
Благодаря, че го сподели! Моята е абсолютно същата, не спи следобед от 2 години насам и е много, много активна. Притеснявала съм се за това, сравнявайки я с другите деца. Какво облекчение! :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #25 -: Януари 10, 2012, 07:10:02 am »
Лейди, децата ни са на една и съща възраст.
Дъщеря ми от навършване на  1 год. и 8 месеца НЕ спи в къщи през деня. В яслата спеше.
От миналата година, т. е. от 3 годишна не спи и в ДГ, т. е тя от повече от 1
година изобщо не спи през деня /с изключение когато е много болна/.
Става сутрин в 7ч, цял ден е в движение, ДГ, площадки и т. н., е нЕма умора перпетум мобилито :D :D. Едва към 21ч вечер с 300 зора и уговорки че не й се спи все още я слагаме в леглото :( :(  Акак ми се иска да е по-рано :)
Това е положението.
Не виждам някакъв сериозен проблем при сина ти. Просто растат децата и няма нужда от толкова сън.
Албена, въпросът ми беше зададен към доктор Бърди от изходната позиция, че познавам детето си. Истината е, че той си е поспалив. Обикновено сутрин не можем да се събудим за детска, иска "десет манутки още", следобед (независимо в къщи или в ДГ) си спи по 2 часа и се сърди на госпожите, че го будят, като при такъв режим си заспива към 21 часа без проблем. И това състояние беше допреди няколко дни.
Ето и вчера не спа следобед. Бе изкаран на вън в снега да играе. Към 19 часа вече беше тотално уморен , но и превъзбуден - викане, тичане, тропане. Със зор заспа в 22 часа. Това не е моето дете.
"Растат децата и няма нужда от толкова сън" за мен е неприемливо обяснение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #26 -: Януари 10, 2012, 07:35:51 am »
Растат децата наистина и се променят. Е моето дете винаги е бил труден и за спането така беше до преди да започне този сезон на ДГ. И, О чудеса, моят син пси в ДГ, брояло се е на прасти когато това го е правел, а сега всеки ден. Колкото по голям ми става, толкова по поспалив /майчинка е, май в това отношение/.

Но ще споделя и при нас как е преди и по време и след на заболяване. Когато започне много да ми мрънка, хленчи и видио изглежда силно превъзбуден, до няколко дни ми е разболява. Спи, но сънят му е твърде непсокоен. Когато е болен и не е много отпаднал, е същият като твоят Вики. Е няма заспиване, говорене, пеене, скачане. Но започне ли да оздравява, спи като за зимен сън. На обяд сън 4-5 часа и вечер както му е подобаващо 21.30-22.30 ч до 9 ч.



П.П. Докторе, щом има нужда от цензура ОК. Просто наистина няма аналог в Бг и ми е жал как се мъчат родителите, да овладяват такива драматични събития, като повръщането.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #27 -: Януари 10, 2012, 09:19:39 am »
Здравейте,внимавайте с Деган амп.При предозиране води до интокцикации(загуба на съзнание,гърчове).Трябва много точно да се определи дозата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #28 -: Януари 10, 2012, 09:23:38 am »
Деган ампули не са за орален прием, така че много трудно може да се дозира нещо ,което не е за такъв вид прием. Има хомеопатични свещички Вомитускхил, при нас не вършиха никаква работа. Като бяхме по малки, съм слагала Vomacur, но дозировката трябва педиатър да предпише.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #29 -: Януари 10, 2012, 11:11:17 am »
Този "запис" го ненавиждам. Като няма какво да кажеш - следиш темата и не пишеш, просто е.
  Не е толква просто. Не е направена опция да избереш да следиш една тема, ако не си писал в нея. А така им излиза като цъкнат „Нови отговори на моите публикации“ и то само ако има нов отговор.И аз не го обичам този „запис“, но съм го правила 1-2 пъти, защото е голямо улеснение. Иначе трябва да ходиш по форумите да цъкаш на няколко места докато стигнеш до темата за следене, а може и да не помниш какво си искал да следиш и да изпуснеш нещо.

Аз за детето съм съгласна, че ти си го познаваш и го наблюдаваш и сама виждаш,че има рязка промяна. Само че ако са електролити както каза докторът, няма какво да ти помогне ПКК. Аз лично нямам идея какво може да е, но не мисля, че ще е нещо толкова просто за откриване. Може пък да е временно, а може и наистина от боледуването рязко да се е променил към нещо,което и без това е шяло да стане иначе, но по-плавно. 

Докторе, този Примперан, ако не бяхе написали нямаше дa знам, че е Метоклопрамид ( тук е под друго име- Реглан). Та понеже го написахте и се сетих да кажа, че едно време го имахме за едно от най-безобидните лекарства, а то се оказа голяма гадория, ако зе взима по-дълго. Тук вървяха един куп реклами на разни адвокатски кантори, които предлагаха да съдят прозиводителите, ако имаш увреждания от него. При старите хора им прави деменция,ако е ползван по-дълго,а при децаа, разни прблеми с движението, подобни на Турет синдром ( не знам как се казва на бъгарски - tardive dyskinesia). И затова му лепнаха предупреждение да не се ползва повече от 3 месеца, защото по принцип си се позлваше за стомах доста често.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #30 -: Януари 10, 2012, 11:25:36 am »
Принципно всяко лекарство, когато се прекали с него може да има ужасни последици.
За овладяване на повръщане в доза, доктора написа, че върши чудеса. Мисля, че не е редно да се плашат родителите и да се отказват да ползват Метоклопрамид. Доктора вече е написал, че трябва да се ползва с мисъл и умерено в точна дозировка при това с наблюдение от лекар, когато се налага повече от две дози. Безразборното предписване на Деган ампули е също толкова притеснително. Да не говорим за така предписваният Суметролим/Бисептол почти на всяко червено гърло и температура. Мога да изредя куп лекарства, които нашите родни лекари предписват с месеци, без да има никаква нужда, да не говорим полза от тях.

Писали сме едновременно с доктора.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #31 -: Януари 10, 2012, 11:25:36 am »
"Примперан" се дава 1 доза за това, което обсъждаме тук. И не дни, и не повече дози... .
А и дозирането за тази 1 доза е на долната граница.

Проблемът с тези повръщания е че, без медикаментозното им спиране не е възможно захранване и с течности за орална рехидратация. И така детето "сигурно" отива към болница, без да може да се направят много неща. След 1 доза Примперан, даден със сладка течност, и след 30 минути, детето може да се захрани сравнително бързо и доста успешно, особено що се отнася до това да "задържа" течности. Освен че изчезва гаденето... .

Даването на лекарства от ампула, и предназначени НЕ ЗА орално приложение, е срамен Бг "патент" и анахронизъм. Освен че е срамно за 2012, и за страна от ЕС.
За орално приложение е формата "Сироп", "Елексир" и т.н. . НЕ ампула.
Същото важи и за даването на Амикацин пер ос от ампула, както и за фамозния "калциев глюконат" от ампули за пиене!
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 11:33:39 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #32 -: Януари 10, 2012, 11:35:03 am »
Този "запис" го ненавиждам. Като няма какво да кажеш - следиш темата и не пишеш, просто е.
  Не е толква просто. Не е направена опция да избереш да следиш една тема, ако не си писал в нея. А така им излиза като цъкнат „Нови отговори на моите публикации“ и то само ако има нов отговор.И аз не го обичам този „запис“, но съм го правила 1-2 пъти, защото е голямо улеснение. Иначе трябва да ходиш по форумите да цъкаш на няколко места докато стигнеш до темата за следене, а може и да не помниш какво си искал да следиш и да изпуснеш нещо.

Аз за детето съм съгласна, че ти си го познаваш и го наблюдаваш и сама виждаш,че има рязка промяна. Само че ако са електролити както каза докторът, няма какво да ти помогне ПКК. Аз лично нямам идея какво може да е, но не мисля, че ще е нещо толкова просто за откриване. Може пък да е временно, а може и наистина от боледуването рязко да се е променил към нещо,което и без това е шяло да стане иначе, но по-плавно. 

Докторе, този Примперан, ако не бяхе написали нямаше дa знам, че е Метоклопрамид ( тук е под друго име- Реглан). Та понеже го написахте и се сетих да кажа, че едно време го имахме за едно от най-безобидните лекарства, а то се оказа голяма гадория, ако зе взима по-дълго. Тук вървяха един куп реклами на разни адвокатски кантори, които предлагаха да съдят прозиводителите, ако имаш увреждания от него. При старите хора им прави деменция,ако е ползван по-дълго,а при децаа, разни прблеми с движението, подобни на Турет синдром ( не знам как се казва на бъгарски - tardive dyskinesia). И затова му лепнаха предупреждение да не се ползва повече от 3 месеца, защото по принцип си се позлваше за стомах доста често.
Ако Аугментин не Ви понася- сменете с Амоксицилин... . Не настоявайте с Аугментин, ако детето се "хлъзга" към диария с всеки изминал ден.

Мажете обилно със защитен крем ( до бяло) за да не стане тежко подсичане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #33 -: Януари 10, 2012, 11:37:23 am »
Здравейте,внимавайте с Деган амп.При предозиране води до интокцикации(загуба на съзнание,гърчове).Трябва много точно да се определи дозата.

НЕ се дават ампулни форми за инжекционно приложение, за пиене!
Срамно е само да се говори за това... простете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #34 -: Януари 10, 2012, 12:59:36 pm »
Благодаря на всички за помоща!
Успяхме да закрепим положението благодарение на вашите съвети!
Давам хидратин алфа с лечебното мляко на хумана да пие и има ефект.
Не е повръщала от сутринта и до тоалетна само веднъж, но е обезводнена. Резултата от урината е кетони 3+, сега чакам една комшийка която е мед.сестра да дойде да и включи система.
Докторе, личната каза 2 банки една с рингер и една серум глюзе, правилно ли е това?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #35 -: Януари 10, 2012, 13:03:36 pm »
Не мога да Ви дам такива изчисления по Интернет- това се изчислява на база клинична оценка степента на обезводняване.
НЕ слагайте венозни инфузии "на око"! Може да причините голяма беля, защото не знаете типа на обезводняване, и нямате изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #36 -: Януари 10, 2012, 13:09:46 pm »
Благодаря още веднъж за помоща!

Надявам се да разминем престоя в инфекциозна, че се наслушах на ужасни неща, според бивши пациенти вероятността детенце да стане по-зле там е голяма. Затова и снощи поехме риска да си останем в къщи.
Личната и педиатърка явно не смята за нужно да имаме изследвания... каза, че това е показателя - кетоните и трябвало да се включат системи, ако не в къщи да я водя в поликлиниката. Кажете моля Ви, какви точно изследвания да направим ?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #37 -: Януари 10, 2012, 13:12:11 pm »
Обща кръвна картина, СУЕ, СРП, Калий, Натрий, Хлор. Поне като основа- но се иска тук венозна кръв!
Простете, но Педиатър там няма?  :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #38 -: Януари 10, 2012, 13:19:43 pm »
мерси Докторе!
Педиатър уж има, но не си върши работата явно... лошото е че незнам с кого да го сменя  :(

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част V
« Отговор #39 -: Януари 10, 2012, 13:33:07 pm »
Здравейте,никъде не съм написала,че става въпрос за p.os приложение на Деган амп.Говоря за im и iv му прилагане и за т.нар деганови интоксикации.Раборя в реанимация и не пиша ,за неща за които нямам представа.
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 13:35:09 pm от ben4i »