0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, от една година се лекувам при д-р Емил Начев,който за около 10 мин.ми постави диагноза Тиреоидит на Хашимото, но имам съмнения относно лечението, което ми е назначил.ТСХ беше 10, сега го свалихме до 5,но все още съм далече от желаните 1,5- 2. Бих искала да чуя мнение на друг специалист.Ще съм ви благодарна,ако споделите мнение.На 33години съм, отдавна се бориме със забременяването и не искам да губя време при недоказани специалисти.
*
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #1 -: Януари 06, 2012, 22:50:19 pm »
Здравей Лори!За ендокринолог бих ти препоръчала др.Генов-клиника Панацея.Взима малко скъпичко,преди години беше 60 лв прегледа,не зная сега колко е,но е в областа на ендокринологията е много добър.Човека постоянно се информира за новостите,ходи по разни симпозиуми...Говоря за наистина добър ендокринолог при който си заслужава да дадеш малко повече пари но да знаеш,че наистина е най-добрия.Другия ти вариант е направо да посетиш клиника по стерилитет при някой от софиийските специалисти като Стаменов и Владимиров,където изобщо няма да ти излезе по-ефтино...Дано да намериш лекар на който изцяло да се довериш!Успех!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #2 -: Януари 07, 2012, 20:27:33 pm »
д-р Катя Тодорова

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #3 -: Януари 07, 2012, 23:10:18 pm »
Още един глас за д-р Катя Тодорова.Само си предвиди повечко време-записват се часове около месец напред.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #4 -: Януари 08, 2012, 14:27:00 pm »
Д-р Стаменов изпраща при Начев, така че няма смисъл от ходене в клиника.Д-р Катя Тодорова и аз казвам като алтернатива на Начев.

Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #5 -: Януари 08, 2012, 16:17:57 pm »
още един глас за катя тодорова, и един за доц.атанас щерев, 2-рата му специалност е ендокринология, аз лично съм доволна и от двамата.

Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #6 -: Януари 08, 2012, 18:07:27 pm »
Да,само че д-р Катя Тодорова от скоро се премести трайно в Плевен и в София ще дава консултации много рядко. Както и почти няма да отговаря на въпросите на мейла си, както правеше до сега.
Така че потърси друга алтернатива.
Много ми е чудно как д-р Начев за 1 година не е успял да ти свали ТСХ под 5. На мен за 45 дневен курс на лечение, изписано от него ми стана от 12 на 2. А след година на Л-тироксин даже вече съм в ремисия и от лятото не пия хормон и дано по-дълго се задържа така!
Ако искаш разкажи по-подробно за лечението, което ти е предписал.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #7 -: Януари 08, 2012, 20:29:08 pm »
Здравейте, от една година се лекувам при д-р Емил Начев,който за около 10 мин.ми постави диагноза Тиреоидит на Хашимото, но имам съмнения относно лечението, което ми е назначил.ТСХ беше 10, сега го свалихме до 5,но все още съм далече от желаните 1,5- 2. Бих искала да чуя мнение на друг специалист.Ще съм ви благодарна,ако споделите мнение.На 33години съм, отдавна се бориме със забременяването и не искам да губя време при недоказани специалисти.

Много хубави отзиви съм чувала и за доц Каменов от МД! Аз лично съм ходила само при Начев и Катя Тодорова.


Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #8 -: Януари 09, 2012, 12:01:54 pm »
Последни новини от д-р Катя Тодорова - на телефон 952 3600 можете да си запишете час. Ще преглежда на 28 и 29 януари - събота и неделя, за който го интересува.
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #9 -: Януари 12, 2012, 00:24:12 am »
Аз съм много доволна от д-р Здравко Каменов от Александровска. Преглежда и в МЦ "Лора". Почнахме от TSH 10, сега от 6 мес. поддържам 1,3 - 1,1.
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2012, 19:46:25 pm »
Момичета,някой може ли да ми каже др-Катя Тодорова,не преглежда ли в Плевен или някакви кординати ако може ?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2012, 21:19:20 pm »
Момичета,някой може ли да ми каже др-Катя Тодорова,не преглежда ли в Плевен или някакви кординати ако може ?


Валерия, понастоящем д-р Катя Тодорова се установи в клиниката в Плевен КИРМ, това е клиниката на доц. Конова. 064/804 790 на този телефон можеш да си запишеш час за нея!


Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2012, 21:27:14 pm »
Много,благодаря!
Добре а има ли някой добър ендокринолог ,който работи със здравната каса.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2012, 21:41:20 pm »
Много,благодаря!
Добре а има ли някой добър ендокринолог ,който работи със здравната каса.

Има, но зависи за кой град става въпрос ;) Аз мога да кажа за Варна само! При К.Тодорова (тя не работи по Здр каса) прегледа + ехограф е 45 лева. Хубаво е да си пуснеш абс вс хормони на ЩЗ преди да отидеш при нея! ТСХ, ФТ3, ФТ4, МАТ и ТАТ!


Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2012, 17:26:55 pm »
Здравей Лори!За ендокринолог бих ти препоръчала др.Генов-клиника Панацея.Взима малко скъпичко,преди години беше 60 лв прегледа,не зная сега колко е,но е в областа на ендокринологията е много добър.Човека постоянно се информира за новостите,ходи по разни симпозиуми...Говоря за наистина добър ендокринолог при който си заслужава да дадеш малко повече пари но да знаеш,че наистина е най-добрия.Другия ти вариант е направо да посетиш клиника по стерилитет при някой от софиийските специалисти като Стаменов и Владимиров,където изобщо няма да ти излезе по-ефтино...Дано да намериш лекар на който изцяло да се довериш!Успех!
Добре де, за този лекар има страшно противоречиви мнения. И моят гинеколог ме праща при него, но аз много се чудя.
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2012, 17:45:59 pm »
Много,благодаря!
Добре а има ли някой добър ендокринолог ,който работи със здравната каса.
В София няма :lol:
Но можеш поне TSH и FT4 поне да ги пускаш с направление от личният.
Ако отиваш при някои от специалистите задължително си пусни циал пакет с хормоните на щитовиднта-ТSH,FT4,TAT и MAT. Аз ги пуснах няколко пъти в Рамус и ми излизаха по 44лв всичко платено, но там пакета не включва ФТ3, но и без него ще се разбере ситуацията.Успех!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2012, 10:28:46 am »
Много,благодаря!
Добре а има ли някой добър ендокринолог ,който работи със здравната каса.
В София няма :lol:
Но можеш поне TSH и FT4 поне да ги пускаш с направление от личният.
Ако отиваш при някои от специалистите задължително си пусни циал пакет с хормоните на щитовиднта-ТSH,FT4,TAT и MAT. Аз ги пуснах няколко пъти в Рамус и ми излизаха по 44лв всичко платено, но там пакета не включва ФТ3, но и без него ще се разбере ситуацията.Успех!


Не съм ходила лично аз самата при него, но мои познати- да, става въпрос за доц Каменов в София. Доколкото знам работи и по Здр каса, но все пак следва да се провери т.к информацията ми не  е лична!


Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2012, 18:31:50 pm »
Доволна съм от д-р Катя Тодорова - с нейните съвети през първата ми бременност преодоляхме някои проблеми, свързани с остра инсулинова резистентност и съмнения за гестационен диабет. Тогава ме консултираше в кабинет в Майчин дом, безплатно и доста експедитивно. След раждането съм ходила няколко пъти на частни прегледи, лекарката винаги е била любезна и внимателна, и все пак ми беше трудно с тези прегледи, защото правех изследвания, записвах час за два месеца напред, после в самия ден пак се чакаше, а прегледът минаваше доста набързо. Може би в резултат на тази свръхнатовареност последният път малко прибързано към диагнозата хиперинсулинемия ми беше добавена и тази диабет тип 2, което доста ме разстрои.
Затова поисках от личната лекарка да ми препоръча ендокринолог, който работи и по здравна каса - първо, за да ме следи редовно; второ, за да е постоянно на разположение; и трето, за да не плащам постоянно прегледи и изследвания. Останах много доволна от д-р Катя Куртева, която има кабинет в ХХ ДКЦ в Борово. В интерес на истината тя потвърди диагнозата хиперинсулинемия и назначеното от д-р Тодорова лечение за нея, но отхвърли категорично диабета, което се потвърди и от последващите ми изследвания. Д-р Куртева ми отдели много време, опита се да погледне ситуацията цялостно и във връзка с други симптоми и неразположения, а освен това ми пусна и изследвания по Здравната каса. Беше също така внимателна и не си позволи коментари за д-р Тодорова, което говори за професионален респект и етика. В разговор с чакащите пред кабинета пациенти също получих добри отзиви за нея. Затова я препоръчвам, макар че не ми е известно да се е специализирала в репродуктивната ендокринология.
*
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #18 -: Май 15, 2015, 16:15:35 pm »
Темата е страна, но искам да попитам тъй като виждам, че сте писали за д- р Катя Тодорова. Пише, че се е преместила в КИРМ Плевен. Въпросът ми е в Плевен давали консултации на друго място освен в КИРМ ? Къде, кога ако знаете.
Благодаря предварително
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Препоръчайте ми добър ендокринолог в София
« Отговор #19 -: Юни 25, 2015, 20:55:23 pm »
 До колкото имам информация др. КАТЯ ТОДОРОВА приема и в София май веднъж месечно,  но позвъни и попитай.