0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« -: Декември 31, 2011, 12:10:17 pm »
Здравейте,не е много подходящия момента за тази тема,все пак ще се посреща новата година 2012,но аз реших да я пусна в старата.Та,питането ми е,имате ли някакво наблюдение за тези тестове и струват ли си парите?А,някои не са съвсем евтини.Ще очаквам отзиви след посрещането на новата година,когато всички ще мислим методи как да си върнем формата след папкането на което сме си подложили организма.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #1 -: Декември 31, 2011, 17:13:57 pm »
 :) весело посрещане на всички с пожелание за по-малко килца  :lol:
сега към темата - бочка ти за кои тестове питаш, за вега теста ли?
нека се включи някой лекар, но все ми се струва, че такива тестове са измама. имам правени за астмата кръвни тестове, които показват алергия към дадена група храна.

*
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #2 -: Декември 31, 2011, 18:13:48 pm »
:) весело посрещане на всички с пожелание за по-малко килца  :lol:
сега към темата - бочка ти за кои тестове питаш, за вега теста ли?
нека се включи някой лекар, но все ми се струва, че такива тестове са измама. имам правени за астмата кръвни тестове, които показват алергия към дадена група храна.
По-скоро ме интересуват кръвните тестове,този вега тест според мен е пълна измама.Според кръвния тест може да се хване кои храни се понасят от организма и дали въпросните го карат да образува антитела,които провокират алергии,екземи и други кожни реакции,а не на последно място, когато знаеш какви храни да избягваш може да се редуцира и теглото.Не съм много наясно и затова може би го обяснявам объркано.Аз,от известно време се опитвам да си хвана по реакцията на тялото ми на кои храни реагирам,ама ми е трудно.Трябва да си много бдителен какво си ял за да се сетиш за след четири дни например,защото тогава всъщност излизат реакциите...Сега ще празнуваме,пък  реакциите на заден план  :D :D :D
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #3 -: Декември 31, 2011, 18:43:11 pm »
 :D точно така, и аз съм на мнение, че само кръвен тест може да покаже достоверен резултат.  :? това със самонаблюдението е доста трудничко, може да уловиш нещо, но то ще е случайно. пак ще дам пример със себе си - преди да се тестувам заради астмата усещах, че кашлям след фъстъци, сърбеше ме кожата около устните след ядене на ягоди и др.  :lol: за килцата добри резултати дава разделно хранене, до някъде и суровоядството (пресни зеленчуци примерно).

*
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #4 -: Декември 31, 2011, 19:24:07 pm »
След празниците ще си пусна един кръвен,като намеря лабораторията която би ми свършила тази работа.Ще се пробвам и ще пиша. :D
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #5 -: Януари 26, 2012, 06:35:32 am »
Нямам никакви научни аргументи под ръка, а 4-има познати, подложили се на тестовете. Всички те си стоят със същите наднормени килограми  :wink:.
*
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #6 -: Януари 26, 2012, 10:50:49 am »
И,моето проучване ме доведе до извода,че е поредната заблуда.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #7 -: Януари 30, 2012, 13:44:55 pm »
Аз си правих изследване на кръвта някъде преди 4 години, някакво много нашумяло беше, в Холандия чак пращаха резултатите и съм много доволна. Аз го направих с майка ми и на двете ни излязоха съвсем различни неща и поне при мен съвпадаха изцяло с това което до момента съм се хващала, че пълнея. На мен ми излязоха всички тестени продукти и много рибни, което много ме учуди. Впрочем, това изселдване с кръвта е с цел да се пречисти организма и да започнете да се храните правилно, не е с цел да свалите 20 кг. Целта е чрез пречистваане на организма и правелно хранене да нормализирате и теглото си.
Аз лично си знаех, че пълнея от тестени продукти но въобще не предполагах че организма ми "има проблем" с морските продукти. Е, аз не се спрях да ги ям и няколко лета подред правих брутални алергични шокове ( всеки път стигах до системи и инжекции) и никой не можеше да ми каже от какво съм алергична. Спрях да ям морски продукти и да чукна на дърво не съм имала повече проблеми. Също така като спазваш строго диетата целия ти организъм просто работи по различен начин! Имаш съвсем различна енергия, кожата ми стана порцеланова, ноктите ми престанах да се чупят, свалих към 9 кг, нормализира ми се ходенето до тоалетна....
В моя червен список влизаше: пшенични продукти, някои риби и морски продукти, царевица, какао, глутен, боб

Майка ми го спазваше много сериозно към 6 месеца, ако искате ми вярвайте ама тя се подмлади с 10 години сигурно. Непознати хора смятаха,че сме сестри, не можеха да повярват че ми е майка...
Аз го препоръчвам силно, и аз първоначално го направих за да отслабна защото един познат така свали 35 кг и аз бях много впечетлена, но след като започнах диетата разбрах, че основната цел е съвсем различна  :lol:


*
Re: ТЕСТ ЗА ПОНОСИМОСТ КЪМ ХРАНИ
« Отговор #8 -: Януари 31, 2012, 16:25:32 pm »
При мен се отключи някаква алергия,затова се интересувах,в последствие реших че и за сваляне на няколко килограма би ми свършило работа.Не знам,все още се колебая.Най вероятно някоя сляпа неделя ще го пусна този тест.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...