0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
моля, за помощ при избор на марка за GPS система за кола - от коя сте доволни и от коя не и защо?. искам да проуча пазара преди да се хвърля само от консултация в магазинната мрежа. благодаря ви предварително.  :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #1 -: Декември 03, 2011, 18:56:44 pm »
От години ползвам Garmin. Купихме го за Америка, с легитимна карта за страната, а после сме сваляли от торент сайтове карти за Испания и България - инсталират се и работят като слънце. Изключително рядко ни е пращал за зелен хайвер; дори да не са последна версия, картите са надеждни.
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #2 -: Декември 03, 2011, 19:08:52 pm »
Ние също имаме Garmin и сме доволни ,мисля че са най добрите на пазара .
*
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #3 -: Декември 03, 2011, 21:25:18 pm »
И нашият е Garmin, доволни сме
*
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #4 -: Декември 03, 2011, 21:46:44 pm »
Аз съм доволна от моя ТомТом. Моят мъж е голям фен на Гармин. ТомТом е с по-малко функции и по-прост за ползване. Досущ като за блондинки, макар че аз не съм.
Гармин е единственият джи пи ес, на който могат да се зареждат безплатните карти на Open street map.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #5 -: Декември 03, 2011, 22:06:15 pm »
всички сме с Гармин, май.
моите проучвания показаха, че това е най-доброто на тукашния пазар.

не че не ни е предлагал безумни решения, ама ние вече му свикнахме :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #6 -: Декември 05, 2011, 20:26:10 pm »
GPS e една машинка която се свързва със сателити за да позиционира дадено местонахождение,разликата е в качеството на екрана и процесора.На нашия пазар масово са със слаб процесор поради цената, добрия процесор може да работи /програми/ с Гармин, Том Том, Айго /IGO/ Rute и мн.др. Добре е да се вземе  по-добър процесор защото програмите и картите стават все по тежки. 
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #7 -: Декември 05, 2011, 20:50:41 pm »
 Мина,вземи си най-евтиния GPS с екран по-голям  или равен на 4 инча и софтуер IGO,с карти в зависимост от държавите,които ще посещаваш.За България по-добрия,но не и отличен вариант е Гармен,за Европа особено западна няма значение каква е програмата.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #8 -: Декември 06, 2011, 17:24:53 pm »
Гарамин е най-доброто за България, просто защото има едни момченца, които на всяко тримесечие ъпдейтват картата на България (за Европа далеч не е най-доброто). Лиценз за двугодишни ъпдейти струшаше 40 лв. преди две години, сега май е 80. Като ни изтече нашия, пак ще си купим.

Софтуер на Гармин може да се сложи на повечето "умни" телефони и "куча марка" джипиеси, но като функционалност не е същото.

Моят мъж е постоянно с Гармина, свързва го чрез блутуут към телефона и към радиото на колата чрез вградения му фм трансмитер и има "свободни ръце", отделно е качил много музика и т.н. Има смисъл джипиеса да има екстри, а не да е от най-евтините, "гол".

На някои модели автомобили (съвременните особено) предното стъкло е от композитни материали, които пречат на джипиеса да се свързва към сателитите при по-лошо време. Затова някои джипиеси имат опция за външна антена.

Минус в притежаването на това чудо на техниката е, че ако го забравиш в колата, ти чупят страничното стъкло. На нашата кола - вече два пъти. Първият път взеха стария ни джипиес, а втория - само провериха, че го няма в жабката.

Това е моят опит.
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 17:26:30 pm от lemon »
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #9 -: Декември 07, 2011, 23:15:45 pm »
 lemon малко грешиш с Гармина те са производители на дадения уред и програмата за него, рутиращи /такива за GPS/ карти се правят от две фирми за Европа, Телатлас и Навтек. Има още цял куп производители на GPS приемници с по добри параметри но по-ниска цена от тази на Гармин. Мина потърси твоят отговор в специализираните сайтове като Pocketbulgaria.com и IPmart. Аз лично сменям примниците /не пиша марки за да не налагам своето мнение/ на 2-3 години като винаги търся по добър процесор, винаги използвам програмата IGO защото е по-лека, по-лесна за работа и винаги се намират карти и 'speed' камери в нета. Успех в намирането на отговора. :lol: :lol:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #10 -: Декември 08, 2011, 12:04:39 pm »
чак да се затормозявам с процесори др. ескрти не мисля, че ще успеем. на нас ни е необходим предимно за бг, гърция - морето, а европа дай боже в скоро време да идем с кола  :). ще се спрем на Гермин и това е. повечето са доволни и мисля, че ще ни свърши работа. остава да изберем модел и да го поръчаме на дядо коледа.  :lol:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: помощ при избор на марка за GPS система за кола
« Отговор #11 -: Декември 19, 2011, 16:29:19 pm »
lemon малко грешиш с Гармина те са производители на дадения уред и програмата за него, рутиращи /такива за GPS/ карти се правят от две фирми за Европа, Телатлас и Навтек. Има още цял куп производители на GPS приемници с по добри параметри но по-ниска цена от тази на Гармин. Мина потърси твоят отговор в специализираните сайтове като Pocketbulgaria.com и IPmart. Аз лично сменям примниците /не пиша марки за да не налагам своето мнение/ на 2-3 години като винаги търся по добър процесор, винаги използвам програмата IGO защото е по-лека, по-лесна за работа и винаги се намират карти и 'speed' камери в нета. Успех в намирането на отговора. :lol: :lol:

Кое да греша, мила? Ето ги момчетата, които правят гарминска карта за БГ: http://www.karta.bg/ и към които скоро ще ми изтече двугодишния абонамент за ъпдейти (и смятам да го подновя).
Покажи ми кой ъпдейтва картата на IGO за България и ще се замисля да сменя системата  :D