0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Известно притеснение, моля ви помогнете.
« -: Декември 01, 2011, 06:31:35 am »
 Здравейте съфорумци,
 От известно време все повече и повече се замислям за сексуалното ми здраве, което в същото време и ме навежда до някои много тревожни мисли. Искрено се надявам да е просто притеснение, а не нещо сериозно. Та да започна... на 22 години съм, добро здравословно състояние, по данни на последните пълни изследвания, които си правих през септември месец.(Пуша и употребявам алкохол... не знам дали е от значение)
 Предди около седмица-две имах малко притеснения, относно надсеменника на единия от тестесите ми. Беше доста странно явление, никога не бях имал "проблеми" в това естество. И като всеки един нормален човек, отидох при джипи-то ми: в момента живея в Англия и бях на консултация тук. Според доктора нямаше никакви проблеми. Тъй като много много вяра нямам на доктора... просто, защото е нов лекар за мен реших дали имам нужда от допълнителен преглед при уролог? И също така искам да попитам един въпрос относно семенната ми течност. В доста случаи тя е нехомугенна и според мен малко като количество. С това впечатление съм останал (срам не срам) при мастурбиране :oops:. Имам ли нужда от преглед при специалист?
 Благодаря ви предварително... помощта ви е изключително важна за мен! Сексуалното ми здраве е нещо, с което не искам да се шегувам.
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #1 -: Декември 01, 2011, 10:29:47 am »
джипи-то направи ли мануален преглед на тестисите ти?
количеството и качеството на семенната течност се определят чрез спермограма, за твое успокоение може да направиш и после ако се налага се консултирай с уролог/андролог.
цигарите и алкохолът определено оказват негативно влияние върху семенната течност.
мастурбацията не определя качество/количество на семенната течност.
 :) дано притесненията ти са били излишни
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 10:31:28 am от mecinka »

Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #2 -: Декември 02, 2011, 09:10:06 am »
Да, направи ми преглед... като каза, че всичко е както трябва и няма за какво да се притеснявам. Каза ми, че надсеменника е леко поддут, което понякога се получавало от леки травми (спорт, секс или при движение по време на сън) Просто цял живот съм бил при едно джипи и сега като ми се наложи да ида и тук малко ми е странно. Но хората са казали "Страхо лозе пази", така че ще съчетая полезното с приятното и ще посетя специалист като се прибера на родна земя по празниците. Благодаря все пак за отговора. И още едно питане имам къде мога да си направя спермограма?  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #3 -: Декември 02, 2011, 09:43:37 am »
И още едно питане имам къде мога да си направя спермограма?  :)

във всяка клиника по репродуктивна медицина, след записване на час.
списък на клиниките има на първа страница на сайта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #4 -: Декември 02, 2011, 10:46:36 am »
 :) уточни за кой град питаш

Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #5 -: Декември 05, 2011, 07:00:49 am »
Става въпрос за Пловдив, но при по-бърза процедура или по-лесно записване може да говорим и за София. Извинявам се, че не отговорих по-рано. Благодаря ви за вашите отговори отново.
*
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #6 -: Декември 05, 2011, 08:50:17 am »
За Пловдив може да отидеш тук http://www.invitro-plovdiv.com/

Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #7 -: Декември 09, 2011, 08:30:49 am »
Благодаря ти много за помощта
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #9 -: Декември 09, 2011, 11:58:41 am »
За Пловдив може да отидеш тук http://www.invitro-plovdiv.com/

най-добрият избор!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #10 -: Декември 23, 2011, 17:05:06 pm »
Количеството не варира ли според честотата на мастурбиране/акт? Колкото по-често - толкова по-малко и обратно. С какво сравняваш количеството - да знаеш че с филми е твърде нереално ;).
Според мен може да се довериш на лекаря си, но пък винаги може да посетиш специалист ако имаш съмнения. Ако искаш може и спермограма да направиш - но не знам тя дали би ти показала механичен проблем, за какъвто говори личният ти лекар.
*
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #11 -: Декември 23, 2011, 17:40:51 pm »
lili2011 и за количестовото си има стандарт колко трябва да е, ето ние сме с намален обем на еякулата и е проблем.

*
Re: Известно притеснение, моля ви помогнете.
« Отговор #12 -: Декември 27, 2011, 10:37:07 am »
lili2011 и за количестовото си има стандарт колко трябва да е, ето ние сме с намален обем на еякулата и е проблем.
На око от неспециалист не може да се прецени малко, много или нормално е. Спермограмата се прави при определени условия, определени дни въздържание и прочие, чак тогава се преценява според някакъв стандарт.
А на вас пожелавам да намерите успешно разрешение на този проблем  osi_9!