0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« -: Юни 12, 2006, 16:25:55 pm »
Има ли начин да се намали вискозитетът и времето за втенчяване на 'материала'? При нас бройката и подвижността на плувците са добре, но това втечняване - над 1 час, а при една от спермограмите - над 6 часа?! Вискозитетът също е силно завишен. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да ми помогне. За сега единственият ни шанс е с инсеминации.


*
втечняване и вискозитет
« Отговор #1 -: Юни 12, 2006, 16:28:46 pm »
Бебе, какво казва андролога по въпроса? Консултира ли ли сте се с такъв?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #2 -: Юни 12, 2006, 17:07:17 pm »
С двама в Русе (то не че има голям избор). Единият мисли, че е заради някаква инфекция - ама той моичкият за 3-4 месеца изпи толкова антибиотици, а и в материала левкоцитите са в норма. Другият андролог след УЗ каза, че простата на мъжа ми е по-малка по размери от стандарта - вероятно заради Чернобил (според доктора) и за това произвежда по-малко от втенчяващата течност, в която са сперматозоидчетата. И май никой не даде обяснение може ли да се направи нещо по този проблем.


*
втечняване и вискозитет
« Отговор #3 -: Юни 12, 2006, 17:10:55 pm »
Нека изчакаме Мели да обясни. И до тогава отговорът да няма значение :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
втечняване и вискозитет
« Отговор #4 -: Юни 12, 2006, 17:16:54 pm »
Мисля, че тук някъде прочетох, че бавното втечняване се дължи на проблем с простата???? Опита ли вече да ползваш търсачката по този въпрос?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #5 -: Юни 12, 2006, 17:16:55 pm »
Цитат на: white
Нека изчакаме Мели да обясни. И до тогава отговорът да няма значение :wink:

Сигурно ще има още значение отговорът :( Канехме се да правим инсе този месец, но овулацията ми ще баш когато е някаква там конференция. Освен това, на Стаменов едва ли ще му е до мен точно сега след това, което се е случило...
Така че всяка информация ще ми е полезна - ако има начин работата да стане по естествен начин и да не чакаме на инсеминации.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
втечняване и вискозитет
« Отговор #6 -: Юни 13, 2006, 06:04:43 am »
Бебе, защо не направите консултация с Кацаров?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #7 -: Юни 13, 2006, 09:34:38 am »
Освен като ходим за инсе да отидем да се консултираме с Кацаров. Лейди, можеш ли да ми дадеш координати и дали трябва да се обадим предварително - защото тръгваме за София, когато русенския Док каже.


*
втечняване и вискозитет
« Отговор #8 -: Юни 13, 2006, 11:39:27 am »
Бебе, това са координатите на Кацаров:
http://andrologia.hit.bg


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #9 -: Юни 13, 2006, 11:45:27 am »
Мерси  :)


втечняване и вискозитет
« Отговор #10 -: Юни 13, 2006, 11:50:32 am »
Само да ти обърна внимание, че телефонът е сменен, започва с "8". Успех!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
втечняване и вискозитет
« Отговор #11 -: Юни 19, 2006, 23:47:51 pm »
Проблема при нас е същият, правихме разширена спермограма но всичко си е наред. Съпругът ми ходи при един уролог във Военна болница, прегледал е простата и смята че е с нормални размери. Правихме и микробиологично изледване, но и там няма нищо. До сега ясен отговор за по бързото втечняване не получихме. Явно няма лек. Не се отчаивай, казват че ако проблема е само в това с инсе се решава. Успех
втечняване и вискозитет
« Отговор #12 -: Юни 20, 2006, 07:47:08 am »
Мелинда, къде направихте разширената спермограма?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
втечняване и вискозитет
« Отговор #13 -: Юни 20, 2006, 09:21:39 am »
Нека и аз се включа: временно ли е това с повишения вискозитет? т.е. обратимо ли е? Защото и на нас ни казаха-инсе-а имаме вече една бременност(преди три години) без никакви лекарски намеси.Но и ми казаха,че това е най-безобидният проблем за сермограма.Успех!!!!!!!!
*
втечняване и вискозитет
« Отговор #14 -: Юни 20, 2006, 22:22:53 pm »
Цитат на: bebe_2006
Цитат на: white
Нека изчакаме Мели да обясни. И до тогава отговорът да няма значение :wink:

Сигурно ще има още значение отговорът :( Канехме се да правим инсе този месец, но овулацията ми ще баш когато е някаква там конференция. Освен това, на Стаменов едва ли ще му е до мен точно сега след това, което се е случило...
Така че всяка информация ще ми е полезна - ако има начин работата да стане по естествен начин и да не чакаме на инсеминации.


КАкво се е случило на Стаменов? :?:
втечняване и вискозитет
« Отговор #15 -: Юни 20, 2006, 23:38:53 pm »
Разширената спермограма направихме при д-р Тачева, заключението е Нормоспермия, повишен вискозитет, втечнен механично. Тя ни изпрати при уролог.
втечняване и вискозитет
« Отговор #16 -: Юни 20, 2006, 23:55:05 pm »
Нали вече знаеш при кой андролог да отидете. :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #17 -: Юни 21, 2006, 18:03:29 pm »
Цитат на: le
Нека и аз се включа: временно ли е това с повишения вискозитет? т.е. обратимо ли е? Защото и на нас ни казаха-инсе-а имаме вече една бременност(преди три години) без никакви лекарски намеси.Но и ми казаха,че това е най-безобидният проблем за сермограма.Успех!!!!!!!!

Ле, успех и на теб мила :) И на нас ни казаха, че втечняването е най-безобидният проблем и дано скоро да го преодолеем и да видя и аз най-накрая тез две чертички :bfp1:
Не знам дали е временно, но на всички спермограми пише - завишен вискозитет или втечняване над 1 час :( И при моя мъж, ако е вярно това за малката простата, тя няма как да порастне тепърва - все пак вече е на 26 години.
Иначе и сперматозоидчетата бяха малко при първите спермограми, но с витамини, Спимен и чай от бодил и бабини зъби, настъпи значително подобрение.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
втечняване и вискозитет
« Отговор #18 -: Юни 21, 2006, 18:06:09 pm »
Цитат на: Melinda
До сега ясен отговор за по бързото втечняване не получихме. Явно няма лек. Не се отчаивай, казват че ако проблема е само в това с инсе се решава. Успех

И ние така разбрахме - няма лек и най-доброто решение е инсеминацията. За това продъжаваме с 3-то инсе (и, надявам се, последно). Успех и на теп, Мелинда :)