0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #220 -: Ноември 20, 2011, 09:52:37 am »
Момичета, имам нужда от съвет. Имам ли право на коледна премия, ако съм в платен отпуск след майчинството си или този, който ме замества ще я получи?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #221 -: Ноември 20, 2011, 09:57:18 am »
всичко опира до преценката на твоя работодател, аз докато бях в майчинство с Преслава ми дадох премия, но наполовина от тази на колегите, които си бяха редовно на работа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #222 -: Ноември 20, 2011, 10:23:00 am »
Мини, благодаря ти за отговора! Аз може би трябваше да уточня, че не работя в частна фирма и по-скоро ме интересува има ли някакво законово положение за тези неща?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #223 -: Ноември 20, 2011, 11:10:30 am »
розовелка, аз като бях в майчинство, не ми даваха никакви премии, защото били за отработено време.
работя в държавна организация и никога не са давали премии на служителките в майчинство, нито на дългосрочно боледуващите.

не мисля, че има някаква законова формулировка, зависи от ръководството.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #224 -: Ноември 20, 2011, 12:45:21 pm »
И аз ги видях малките принцеси на банерите,страхотни са!

 Я кажете сега за тези уреди за рязане на нокти.От къде се купуват-от ветеринарни магазини вероятно и като ножица ли изглеждат.Ние имаме котарак,който е голяма душица милото и никога не е драскал ,но на диваните не прощава.
Толкова е добър иначе,Жорето го тормози той само седи и гледа тъпо.Като го сресваме и мяука,боли го ,обръща се и аха да те захапе,обаче започва да ближе. :lol:

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/180819_1840053370683_1521004132_32014780_5875779_n.jpg

Любов  :lol: http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/182255_1840056210754_1521004132_32014789_1816126_n.jpg
 
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228233_1978705516900_1521004132_32231947_7636230_n.jpg

Jbrul,добре се посмях и аз . :DОбаче в аптеката,в която работя,не даваме без рецепта тези неща,за което си понасяме и псувните и заплахите де.  :(

Забравих да напиша за писмата до Дядо Колева,че някой питаше - има  писма с плик на Уникарт.http://www.unicart.bg/?r=webcatalog&set=+++%CF%C8%D1%CC%CE+%D1+%CF%CB%C8%CA+%C4%CE+%C4%DF%C4%CE+%CA%CE%CB%C5%C4%C0&lng=bg.А миналата година си взехме от Джъмбо пак пакет от 4 листа  с 4 плика,лепенки коледни и молив с гума.Ето ги :http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/148371_1705111717226_1521004132_31755559_4996924_n.jpg
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 13:22:55 pm от z22 »
<br />
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #225 -: Ноември 20, 2011, 13:44:21 pm »
Зори, много хубавци у вас! И котьо е чуден - само за гушкане.  :)
Иначе в Немско и аналгин дори не дават без рецепта, та си го нося от България.
Веднъж купувах в Люксембург някакви френски инжекции за разширени вени за кръстницата ми. Беше на зор жената. Изписали й ги, а не се продават в България. Рецептата беше специално на латиница. Тези кифли тук ми чупиха стойки защо не било името на лекаря на латиница, защо не пишело идентификационен номер на лекаря, те как да знаели, че този лекар съществувал. Добре, де, и на латиница да беше, и номер да имаше, нямаше ли да може пак да е фиктивен?! Една приятелка ми каза за една аптека, от която редовно пазарува с български рецепти без проблеми. Ако ми потрябва нещо, там ще ходя другия път. При тези горните няма да стъпя повече.  :x


Аз майтап, майтап, ама това "гормити" какво е? И кога е било на мода, че явно съм пропуснала цъ цъ Позор!
То и аз това се чудех.

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #226 -: Ноември 20, 2011, 13:44:40 pm »
Джам, благодаря ти, точно това имах предвид. Преди около 4 години моя колежка се върна на работа точно като мен през ноември и тогава отказаха да й дадат. Тя от своя страна ходи до Инспекцията по труда и в крайна сметка й дадоха 50% от сумата. Та затова и мисълта ми беше такава, за да знам да питам ли изобщо шефката за коледни или да си излизам в отпуска от 1 декември, защото в момента съм на работа само за 10 дни, за да ми актуализират заплатата. То аз и да не си ползвам отпуската пак ще имам не повече от месец и половина работа за тази календарна година и може да не получа нищо щом е по преценка на работодателя :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #227 -: Ноември 20, 2011, 15:21:29 pm »
z22 Ето това са уреди за рязане на котешки нокти: http://bg-pet.com/Cats/CatAccessories/clipper.htm Нашите ветеринари работят с тези "тип гилотина" и ако нашата гадина изобщо си даваше лапите, според мен също това е по-удобният уред от "класическата" ножичка. Ако досега не сте рязали котешки нокти обаче, прочети някъде как точно се прави, или ако може някой да ти покаже веднъж поне, защото е важно да не засегнеш живецът на котешкия нокът, когато режеш... Извинявай, ако ги знеш тези неща, ама аз все пак "да си кажа". За дрането на мебели, мъжа ми довлече някакъв спрей, с който като пръскаш и на котката й става гадно и не се навира там... Имаше ефект в интерес на истината, обаче трябва редовно да пръскаш, а то много дивани, столове и какво ли не са "под заплаха" и като се роди Дани, откъде време И за това....:oops: Но ако имаш нервите да го правиш - опитай.

Относно лекарствата и рецептите, не знам през 2006-а /тогава беше случката в Швейцария/ във вашата аптека как е било, но в СЗ - никой не ми е искал рецепта за тези препарати точно, независимо в коя аптека. И не само за тези, ами за доста "по-така" лекарства не искаха рецепти по това време де. От 2-3 години се затегна положението и в един момент ми поискаха и тук рецепта, за да ми продадат "Аулин" и "Паракофдал". Та майка ми ми написа една за многократно ползване тогава и си я носех в портомонето доскоро. Цялата раУта обаче беше ден до пладне и в един момент аз си вадех рецептата, като купувам такива неща, а те пак взеха да ми ги дават без рецепта с репликата: "няма нужда". Даже реших, че пак нещо са сменили разпоредбите по въпроса, но сега разбирам от теб, че просто си ги нарушават както им дойде...

Блу, абе ти "бакугани" не знаеше какво е, че "громити" ще знаеш...къде се буташ в А-групата изобщо?  :lol: Опасявам се обаче, че и двете скоро ще сме съвсем наясно с тези въпроси и да не искаме... ;)


Аз чакам дребното да се събуди и ще ходим до ЗАРА да му сменям новите обувки с нещо друго. Много ме е яд, така хубаво се вързаха с едното му яке, все едно в комплект са купувани. Ама не стига, че безобразникът вече носи 19-и номер, ами явно е и с висок свод на крачето и няма обуване тази бота. Онзи ден, половин час се кривих да му ги обувам, даже ги оглеждах да не би да греша, че са 19-и номер и не и не. Петата му остава на половината на обувчицата и т'ва е.  :?  Добре, че срещнах една мама с повече опит /и мозък явно/ от мен, че ми обясни жената къде аджеба е проблемът.  :lol: Явно занапред, обувки не трябва да му купувам без да е с мен и да му ги меря. Досега с буйките беше лесно, че се разтягат във всички посоки, но с "човешките обувки" - друг бил филма се оказва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #228 -: Ноември 20, 2011, 15:50:00 pm »
Jbrul, много ме развесели с историите си, благодаря от сърце! Феята на зъбките как е, дано и тя не се нуждае от аулин вече :)

мини, поздравления, много е сполучлива рекламата. Заради моделите ще да е.

Пликове за писма до дядо Коледа има и във Фантастико на касите, вероятно и в другите вериги супермаркети, хубави са.

А днес до 5 има и изложба на котки в музея Земята и хората, вчера децата станаха разногледи от любопитство, майка им още по-.
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 15:52:38 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #229 -: Ноември 20, 2011, 16:24:33 pm »
Може ли да споделите как почиствате играчките на малките бебоци?
Калоян дегустира абсолютно всичко ,което му попадне-играчки,пелени и тн
Перящите ясно -пера,ама разни пластмсови или комбинирани ?
Измих  с Бочко няколко  дрънкалки , влезе вода ,съхнаха сума ти време ,а се притесних да не остане от препарата.

Оф,чудих се тук или в педиатрични да питам.

И помогнете с идея за подарък на 11г мацка,която се счита за пораснала?
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 16:30:01 pm от nimika »


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #230 -: Ноември 20, 2011, 16:56:34 pm »
Ние си изкарахме един страхотен лисичи рожден ден  :D
Розовелка, аз като бях майчинство ми изплатиха цялата сума, но си бяха напрвили предварително отдръжките за данъци и осигуровки. Мисля, че зависи по кой член се отпускат парите. На нас ни ги дават преди Коледа, но после се вкарват във ведомостта и ги облагат. Та примерно на 150лв ти взимат после 30лв. Питай си за тях на какво основание ги отпускат.
Нимика, племеницата ми едната е на 11год и до миналата година купувах барбита и къщи за кукли, обзавеждане, но тази година ще взимам дрехи, парфюм и нещо за ръчен труд - маниста или от сорта. Има и в Била гледам от гипсовите фигурки с боички за оцветяване на коледна тематика. Може и това за допълнение. Растат децата...
Пък да се посмеете малко  :lol: Ходихме вчера до Мола и виакм да разгледам пак Хиполенда  :lol: 3 пъти влизах да купувам по нещо, накрая момичетата се смеят и казаха, че ще ми опаковат от всичко по 2, да не се разкарвам пак  :lol:
Да мине тази Коледа, че моя мъж ще ме изгони накрая  :lol:
Сега имам идея на 1.12 да украся елхата и коледните чорапи ще стоят там. Всяка сутрин децата ще намират вътре по нещо - я бисквитки, я някоя дребна играчка или книжка, ако са слушали, ако не - въглен. Така до Коледа, а на Коледа големите подаръци.
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #231 -: Ноември 20, 2011, 18:14:33 pm »
Като не остава време да чета редовно, все пропускам момента, когато сте на някоя моя "болна" тема :(. Първо памперсите, после подаръците... Може ли да ми препоръчате подарък за 11-годишен млад мъж, моля  :). Цената не е от значение, искам много да го зарадвам... :-/
Мислих си преди време за това чудо Wii, но младежът е леко мързеливичък, та може моментът с радостта да ми убегне така. Май няма начин да е хем полезно, хем желано  :?, така че ще се задоволя и с някой "нездравословен" подарък.
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 18:17:08 pm от vanyush »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #232 -: Ноември 20, 2011, 18:43:55 pm »
z22 Ето това са уреди за рязане на котешки нокти: http://bg-pet.com/Cats/CatAccessories/clipper.htm Нашите ветеринари работят с тези "тип гилотина" и ако нашата гадина изобщо си даваше лапите, според мен също това е по-удобният уред от "класическата" ножичка.
Зори, нашата "нокторезачка" е точно от този сайт - тип "гилотина", както ти нарича Жбрул. Имаме я от доста време, върши чудесна работа. Купи на котака драскало - нашият само там дращи. Ние имаме такова, което се кове на стената - цък

пп Котката ви е страхотна. Обожавам рижковци!
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 18:56:35 pm от Елфи »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #233 -: Ноември 20, 2011, 20:39:50 pm »
Нимика, племеницата ми едната е на 11год и до миналата година купувах барбита и къщи за кукли, обзавеждане, но тази година ще взимам дрехи, парфюм и нещо за ръчен труд - маниста или от сорта. Има и в Била гледам от гипсовите фигурки с боички за оцветяване на коледна тематика. Може и това за допълнение. Растат децата...

О,парфюми вече й подарявах ,с дрехи не знам как ще уцеля размер  и вкуса й,а занимавки за труд едва ли ще я впечатлят.
Умира да ми разглежда кутиите с украшения или лакове ...Последния подарък ,от които й засияха очите бяха сребърни обеци ,ама като за големи -продавачката твърдеше ,че не ставали за дете,  ама  я да пита детето.
Мен мъжа ми може да ме изгони и без да е коледа-колко играчки има за моя дребчо накупени  ,чакат си реда.

Z22, прииска ми се да си вземем котка ,като видях снимките .


Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #234 -: Ноември 20, 2011, 21:30:02 pm »
Нашето запознанство с голдъните отблизо мина мнооого добре :)
Храинихме кучето, давахме солетки, бисквитки, играха си двамата с топката. Ники опита два пъти да вади топката от устата на Жоси и успя :lol: Ето снимки:
http://jasmin4eto.snimka.bg/baby/josi-i-niki.635489
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #235 -: Ноември 20, 2011, 21:39:34 pm »
благодаря много за информацията! :)
 Елфи , ние имаме драскалка,даже от тези дето се катери и играе на него,но не и обръща грам внимание и я прибрахме.Сега си е харесал едно килимче под бюрото,та временно дишаме спокойно. :lol:Отблъскващ спрей също сме пробвали,ама ефект при нас нямаше.Май камъните от тоалетната потрудено преглъщам обаче- всеки ден чистене и пак си има навсякъде.

 Мими,ние това го практикувахме миналата година и така свикна да получава по нещо всеки ден,че като мина Коледа беше голяма драма,че изненадите секват.
 Ние си купихме страхотна елха.Огромна е 220 сам. ,като истинска е,даже с шишарки.Вече сме я сложили и и се радваме. :Lil:Сигурно играчките ще струват ,колкото и елхата ,ама пък ни беше мечта отдавна.
« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 21:44:34 pm от z22 »
<br />
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #236 -: Ноември 20, 2011, 21:46:27 pm »
Може би някаква игра за 11-годишно дете - пъзел, монопол, скрабъл, някаква логическа игра. Ако толкова иска да се конти госпожицата, може би някакво колие или гривна, като запазите бележката, и с уговорката да ги смени, ако не ги хареса.

Днес моят син беше за пръв път в басейн. Беше много въодушевен и искаше цял ден пак да ходи при водата.  :D

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #237 -: Ноември 20, 2011, 22:18:27 pm »
Нимика, вземи и тогава някаква музикална кутия за бижута. Има много красиви и защо не и сребърна гривничка. Аз май и на моите може да им взема гривни, сега като се замисля.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #238 -: Ноември 20, 2011, 22:32:07 pm »
За 11 годишно мимиченце-сребро да би се зарадвало-гривничка или синджирче,на парфюмерия също се радват.Моята щерка би се зарадвала на красиво протмоне,чантичка,гримове-които разбира се се използват под родителски контрол-сенки,червила,гланцове такива работи.Те вече са малки госпожици и на играчки как да е не се  радват,а за дрехата не знаеш дали после ще я облече!
Кутия за бижута също е добър избор,все ще намери какво да сложи в нея.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!