0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #180 -: Ноември 18, 2011, 20:51:19 pm »
Лиско, честит празник на твоето тройно щастие! Пожелавам ти болно дете да не знаеш какво е от днес нататък! :D

Аз сега да благодаря за идеите за играчки за моичкия Дзвер от вчера. Точка 1 - идеите бяха добри. Точка 2 - щастието продължи повече от 5 мин., издържани захвърляния преди да се разкости играчката - около 20 /поредни/. Обект - куче с колелца, лампички, сиври, лае, свети, има връвчица за дърпане... Точка 3 - добре, че днес пих кафе с приятелка, която не бях виждала скоро и тя като по поръчка му подари точно това жУвотно и не съм увътрена с около 30лв. Пак. :lol:
Майтапа настрана, направо ми е гадно че го потроши толкова бързо, а тя с такъв мерак го е избирала /и тя е мъжка мама, знае кое как/. Сега се гърча тука с "Капчица", очилца и фантазия как да го "отремонтирам", за да добие нормален вид пак, дано успея... Жената след два дни ще ми дойде на гости у нас и не искам да го вижда на парчета  :oops:

И да попитам, с какво дезинфекцирате ранички, защото днес имахме инцидент. Дани прегази маца с паяка и тя въпреки, че устиска да не го подреди както трябва - все пак го драсна по ръката. Няма драма, той не рева защото го е одрала, ами писна когато освободих премазаната опашка на горкото животно от проходилката му и вече нямаше чалъм да я скубе на воля...ей тогава писъкт и възмущението бяха зверски и от вида на: "Мамо как можа бе, точно я бях докопал?!"  :lol: Имам един "йодасепт" и действах с него, нещо друго по-подходящо да препоръчате? Усещам, че тепърва ще ми е нужен подобен продукт по всякакви поводи.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 21:02:43 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #181 -: Ноември 18, 2011, 21:04:11 pm »
йодасепт не е за нежна бебешка кожа.

ползвай Витамерфен или кислородна вода 3%. риванол също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #182 -: Ноември 18, 2011, 21:30:38 pm »
Jbrul, не режете ли на маца ноктите?
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #183 -: Ноември 18, 2011, 21:34:11 pm »
Жбруле, мъчно ми за мацата :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #184 -: Ноември 18, 2011, 22:09:52 pm »
jam, много благодаря! Утре ще се снабдя с всичките. Знам, че "йодасепт" не е като за Дани, но алтернативата на момента беше салицилов спирт, или...нищо. Измих с антибактериален сапун веднага, ама малко ми се видя и уж "да вържа гащите".  :lol:

Елфи, к'во да ти кажа...и режем и не режем. Писко (по паспорт Персия) - женски екземпляр, 6,5 кг персийско величество, само мускулна маса от добро гледане 9-а годинка. Рязане на нокти е възможно само в нейната клиника и то я държат двама стажанти и мъжа ми, а докторката реже нокти. Може да ти се вижда невнушителен размерът й, но когато всяко мускулно влаконо е впрегнато в това да се хапе и да се дере, защото ножицата е нещо "смъртоносно"...трудничка е за удуържане. :wink: Воят който надава е доста по-сериозен от този на една линейка, а така се запенва от зор и бяс, че последния път мъжа ми я доведе мокра до корема от лиги, с един заден крак неизрязани нокти и репликата: "Ти не си човек бе и котка не си, ти си идиот!"  :lol: Ноктите трябва да се режат на седмица и половина-две...сещай се. И унас сме опитвали да режем, уж да й е по-спокойно, ножичките приличат на резачките за пури, ако не си виждала...всеки опит е: "почти ни изяде". Не дава и не дава, от бебе е такава.

Нашият татко от месец и половина не е в града, не съм му виждала очите както се казва, а с бебето и тази бясна гадина в клиниката да режем нокти - небъдна работа. И с часовете трудно, защото те кога могат, пък дали тогава аз мога и бебето дали ще яде и спи...никой не знае. :( И тя си пусна доволно дълъг маникюр сега. По принцип - ноктите ги режем, за да не претапицираме трети път, не защото е агресивна и дере когото и да било, а към Дани специално - изобщо не е агресивна. Перкала го е многократно и не е пускала нокти. Просто днес й газеше опашката зверски /тя си й е част от гръбнака напрактика и това адски боли/ и го перна от зор вече. Затова казах, че сме имали "инцидент" днес. Ако го дереше всеки път когато я тероризира - на решето да е станал вече.

Жаси, не я мисли. Нейната Доки ни посети домашно и провери опашката - нищо й няма на дундата. Малко "изяде дървото", че получи препарат за вътрешни паразити при тази визита, ама аз си спестих ходенето във вторник. :lol: За утеха на маца - дадох й да изяде цели две листа маруля и парче свежо сирене...аз ви казвам, че не е у ред това животно.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #185 -: Ноември 18, 2011, 22:42:46 pm »
Котките не са това което са. :lol: Ей я мацата на Jbrul. Цаньо и той е виден некотарак. Аз имах котка, която обичаше печени чушки. И която при оставена на достъпно място тава със зелеви сърми, си беше извадила и развила една, за да изяде .... зелето. :lol:
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #186 -: Ноември 18, 2011, 22:45:37 pm »
Не бе Жбрул, жал ми е като се сетя, че като стане на 2 години, Дани ще е по-бърз и хитър :lol: :lol: Моят племенник какво прави маците на село....

Аз мисля в неделя да запозная Ники с един голдън ретривър, обучен за работа с деца, защото вече изпитва голям интерес към кучета и по-точно кокери и голдъни и като цяло - тези с жълта козина.
[/url][/url]
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #187 -: Ноември 18, 2011, 22:46:00 pm »
Явно и котките вече мутират, щом са станали вегетарианци.

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #188 -: Ноември 18, 2011, 22:49:29 pm »
ХАхаха как се смях не е истина, а нашата голяма глезана си открадна наденицата от тава картофи с наденица и моят мъж не я е видял.Краде добичето само да подуши месо и се скрива под масата и дебне да оставим плячката без надзор :)

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #189 -: Ноември 18, 2011, 22:51:26 pm »
Маги, моят пес беше така.  :lol: Един ден майка ми се обърнала и кучето изяло маргарина. Като я погледнала, цялата й сива муцуна била жълта от маргарина.  :lol: Да уточня, че кучето не беше мутирало, а просто имаше нещастието да се роди в гладните 90 години.

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #190 -: Ноември 18, 2011, 22:55:04 pm »
Елфи, к'во да ти кажа...и режем и не режем. Писко (по паспорт Персия) - женски екземпляр, 6,5 кг персийско величество, само мускулна маса от добро гледане 9-а годинка. Рязане на нокти е възможно само в нейната клиника и то я държат двама стажанти и мъжа ми, а докторката реже нокти. Може да ти се вижда невнушителен размерът й, но когато всяко мускулно влаконо е впрегнато в това да се хапе и да се дере, защото ножицата е нещо "смъртоносно"...трудничка е за удуържане. :wink: Воят който надава е доста по-сериозен от този на една линейка, а така се запенва от зор и бяс, че последния път мъжа ми я доведе мокра до корема от лиги, с един заден крак неизрязани нокти и репликата: "Ти не си човек бе и котка не си, ти си идиот!"  :lol: Ноктите трябва да се режат на седмица и половина-две...сещай се. И унас сме опитвали да режем, уж да й е по-спокойно, ножичките приличат на резачките за пури, ако не си виждала...всеки опит е: "почти ни изяде". Не дава и не дава, от бебе е такава.
Хех, по поста ти съдя не си чувала за Цаню - виден зачатски котарак!  :lol: Дърт (11 г.), дебел, мързелив и бял. С маникюра ние проблем нямаме, имаме си въпросния уред, мъжът ми е маникюристката, аз асистирам.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #191 -: Ноември 18, 2011, 23:00:36 pm »
Елфи, освен да скочите до СЗ. Тъкмо маникюристката ще си докара някой лев допълнително.  :lol:

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #192 -: Ноември 18, 2011, 23:01:08 pm »
 :lol:
Нашата кученка си мисли че е мъж -гей. Примери: случва се да вдига крак и да маркира. И това лято се качи върху мъжко куче и започна така характерните движения. Мъжът ми й говори в мъжки род, това явно е в основата на нещата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #193 -: Ноември 18, 2011, 23:19:17 pm »
ох, много е забавно тук в последните страници хахахаххахахахаххаха
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #194 -: Ноември 18, 2011, 23:42:12 pm »
Хех Елфи за Цаню съм чувала /чела/, но прости ми - не го свързах с теб на момента  :oops: И просто реагирах защитно, да обясня как така тази котка има нокти, пък сме с бебе, пък го одрала, пък как не ме е срам и котка и дете, кое ми е по-важно и защо още не съм я обесила /примерно/ :lol: ...в превод: като се изповядах за случката - очаквах да залетят камъни.
За Писко, нямам идея защо така с тези нокти й е драма, беше на 32 дни когато я взех, едва ядеше самичка и не можах да я свикна на процедурата :( Иначе има каишка и мога да я разходя навън като куче, вози се в кола...всички некотешки екстри там, ама с ноктите не стааа номера.

Пешек, предишната ни маца постъпваше аналогично със свинското със зеле. Сипваш й го с мръвки - изяжда зелето, а месото стои. Всъщност - повечето ми познати с котки споделят за подобни "страноности" при хайваните, но те са си закономерни. Това, че е хищник по принцип - не значи, че няма нужда и малко треволяк да хапне някой път за добро храносмилане. Просто като ги гледаме у дома - ядат "треволяк" какъвто докопат. Ако са по улиците - иди ги разбери какво пасат точно, но и там го правят ;) Настоящият звяр котешки - месо не яде никакво ОСВЕН разни сухи мезета яко гъкани с подправки  8O. Какво ли не съм пробвала да й дам - сурово, печено, варено, пържено, на скара...нъц. Пастърма само и то ако може люта и с всякакви там подправки оваляна и маринована херинга яде и от вида...абе нещо по-подправенко да е така  :lol: Основно плюска гранули иначе...не защото не искам да й дам друго де.

Жаси, аз като ти казах, че няма начин Ники да не заобича кучета - ти не ми вярваше ;) Моят кокер /русичък/ се спомина навръх 1-и юни тази година, малко преди да навърши 14 години. Иначе - щях да ти го "отстъпя", за да свикне Ники, че няма страшно. Много блага душа беше, особено сдеца.

Smaraidi вашата кучка си е е.... м....а както се казва в такива случаи  :lol: Веселба да има е важното.


П.П. Свеки искала да ида да види малкия утре. Таман да се съглася и като му видях одраното, набързо измислих дърта лъжа защо не можело да идем. Еййй откакто се е родил е запитала: "ама тая котка не го ли дере, ама не го ли дере все пак, ама ти сигурна ли си, че не го дере...". И аз викам: "Ми сигурна съм бе!" И не е виждала детето един месец поне, ся се присетила баш като го драсна котката за сефте. Няма пък да си причиня това на нервите, простоооо представям си самодоволния й фейс и пиленето...

Мини, стараем се да е забавно - празници идват все пак. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #195 -: Ноември 18, 2011, 23:45:33 pm »
Ха-ха, misi, рибарски кантар :lol: И аз търсех нещо подобно в Естония, когато Боби беше на няколко дни и понеже не намерих, го мерих в купата си за брашно, поставена върху кухненския кантар :lol:

Благодаря за отзивите за Wii :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #196 -: Ноември 18, 2011, 23:54:55 pm »
Jbrul, всеки твой пост е празник за мен  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #197 -: Ноември 18, 2011, 23:59:53 pm »
Момичета, наистина се смея вече и аз от сърце!
Миси, Ани, гениални сте!  :D
Жбрули, то твоето е страшно, но не се тревожи  :wink:- Дани ще дресира животинката в най-близко време  :lol:. Обзалагам се!
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #198 -: Ноември 19, 2011, 00:04:21 am »
...в превод: като се изповядах за случката - очаквах да залетят камъни.
А, не, за котката се притесняваме ние  :lol:

Ха-ха, misi, рибарски кантар :lol: И аз търсех нещо подобно в Естония, когато Боби беше на няколко дни и понеже не намерих, го мерих в купата си за брашно, поставена върху кухненския кантар :lol:
Ох, попиках се от смях  :lol: :lol: :lol:

Елфи, освен да скочите до СЗ. Тъкмо маникюристката ще си докара някой лев допълнително.  :lol:
Аз  и без това съм тръгнала на Мини на гости, че сега пости и няма кой да ѝ яде манджите  :lol:
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 00:08:02 am от Елфи »
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #199 -: Ноември 19, 2011, 00:07:56 am »
Това си е за секция алтернативи бе - вместо да купуваме кантари, я рибарска мерилка, я кухненска везна :lol: :lol: :lol:
Жбрул - дръж свеки надалече за една седмица и мажи раничката от одрасканото с арника, за да падне бързо коричката (принципно е за синини, но по мен гледам, че върши работа за бързо заздравяване). В краен случай - бебешко кремче за дупе върши супер работа.
[/url][/url]