0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #160 -: Ноември 18, 2011, 15:09:47 pm »
Здравейте!
От бърз поглед по темата - Честит празник на малките лисичета :) Много радост и палаво детство им пожелавам.

А аз се обръщам с една молба към майките от София. На големия ми син му откриха образование в единия бъбрек. Личната ни праща на детски нефролог. Каза ни, че единственият такъв е в Токуда - доц. Буева. Моля ако има някой някаква информация да ми пише. Все още съм много объркана и не мога да се организирам. Искам поне да се насоча към специалист, който да постави някаква точна диагноза. Друг вариант, който ни споменаха е МЦ "Детско здраве". Нямам представа къде да звъня и кого да търся.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #161 -: Ноември 18, 2011, 15:16:07 pm »
За добър педиатър във Варна д-р Шивачев. Той преглежда в МЦ "Надежда" до окръжна болница, преди да се влезе в паркинга на поликлиниката. Приема в определени дни и с предварително записване обаче.

Яна, много благодаря за тази информация:) Аз съм много доволна от д-р Шивачев но незнаех, че е и педиатър. Ходихме с Ники при него като при детски кардиолог.
Има страхотно отношение към децата и с голямо търпение обяснява всичко.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #162 -: Ноември 18, 2011, 15:47:22 pm »
Ив, доц. Буева е много добър детски нефролог, но не работи в Токуда и никога не е работела. Там работи доц. Лилова и тя е много добра. В детско здраве мисля че са уролози, но може да имат и нефролог, обади се да попиташ.
ето тук има информация за детски уролози и нефролози - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=612862.0

повечето съм ги проверила лично :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #163 -: Ноември 18, 2011, 15:49:01 pm »
Честит Рожден Ден,  :balk_16: :balk_16: :balk_16:Лисанковци!
Прегръдки за Мама, няма друга като теб Лисано любима!
Бъдете здрави и честит празник!

Детство

Петя Дубарова

Аз слънце на ресниците си нося
и вятър – на протегнатите длани,
и тичам пак усмихната и боса
по камъчета бели и огряни.
 
Дърветата коси зелени свеждат
и облаци – платна издути, бели –
очите ми усмихнати поглеждат,
поглеждат ме и птици, полет спрели.
 
Аз тичам като пролет волнокрила,
по-бърза от лъчите, ветровете,
и бисери на радост в мен съм скрила,
на детството най-хубавото цвете.

« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 16:02:37 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #164 -: Ноември 18, 2011, 15:57:03 pm »
Много ви благодаря за пожеланията:)
Бързо мина времето. Сега ми се иска да са още бебета и само да спят и ядат:)))))))))))и наново да порастват с всичките си номера:)

Момичета, търся за децата голям пъзел/строител/конструктор. Виждала съм го само на снимки. Много големи ПВЦ фигури, които се редят една върху друга и са в различна форма и цвят. Все едно големи кубове, триъгълници, трапец, правоъгълник.
Като онези пластмасови кубчета за баня но 10 пъти (поне) по големи и различни форми:)
Дано ме разбрахте какво имам предвид:)
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #165 -: Ноември 18, 2011, 16:06:34 pm »
Два дни бях без интернет, ужасТ  :D

Четох малко през телефона, хубава тема сте подхванали за подаръците, сега ще се връщам назад да разгледам и линкове.

Мими26, ще погледна сега и снимката на чувала, ама ако е с вата вътре ми върши работа. Цената му е чудна просто. Ще се разберем в неделя.

Лисанкоооо, честит ти празник. На децата пожелавам много здраве, а на тебе още повече нерви  :wink: Прегръщам те, малките ще ги нацелувам като ги видя  :wink:

ЕДИТ
Мими вече видях снимката, супер е чувала. Искам и аз.
Той единия ви комплект хубаво ще си търси притежател, ама Боянчо е с почти година по-голям, едва ли ще му стане.

Вълната бакуган у нас вече утихна. Боби беше на 2, когато приятелката му го научи какво е това нещо. Купувах бакугани всеки ден  8O и чувах репликата "Бакуган топче тигрера стани" по-често отколкото мамо. Повръщаше ми се от бакугани вече и тъкмо като се бях отчаяла дойде Маккуин. Сега ми се иска да се върнат бакуганите, ама нъцки. Купувам железни колички колкото показалеца ми за 10-20 лева, егати  :?

А, и в този ред на мисли, Мими хвърли линка за камиона от май тойс  :?
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 16:13:55 pm от к(Р)оки »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #166 -: Ноември 18, 2011, 16:08:49 pm »
Е лисицо, нЕма такова обяснение :lol:
аз лично нищо не разбрах, потърси из нета и пусни линк, та белки се сетим к'во търсиш :lol:
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #167 -: Ноември 18, 2011, 16:13:22 pm »
Коки, с вата е.
Абе аз я разбрах, ама де ще ги туряш тез големите части  :lol:
И аз едит:
Коки 110 размер е комплекта. Довечера мога да ти снимам единия - разпечатания, ако искаш да го видиш. Че да не го разпечатвам другия. Пък ако искаш ела утре сутрин на по кафе и ще го мерите направо.
Чувал, ако искаш още утре ще отида да взема, да ти го дам в неделя. Прати ми телефона си на ЛС, да ти се обадя като видя цената ако искаш.
http://www.mytoys.de/The-Toy-Company-Kipper-60-cm-100-kg-Tragkraft/Sandkasten-Sandspielzeug/Spielen-im-Freien/KID/de-mt.to.ca02.17.02.02/2237132 - ето го, но аз го взех за 10 евро тогава.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 16:27:54 pm от mimi26 »
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #168 -: Ноември 18, 2011, 16:15:29 pm »
Гласувам с две ръце за доц. Лилова от Токуда- много добър детски нефролог, с добро отношение и към децата, и към родителите, а и с добри технически възможности поради болницата.
Аз малко встрани от темата с играчките, но по случайност открих, че в магазините Humanic продават обувки Superfit- понеже преди време се коментираше, че никъде вече ги нямало- е, там има, но много беден избор и доста скъпи.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #169 -: Ноември 18, 2011, 16:22:56 pm »
Ели, Яна, мерси много за информацията, страхотни сте :D

Лис, честит рожден ден на лисичата банда, да са много, много здрави и да приключи скоро одисеята с Ники по най-добрия начин! Да ги нацелуваш от нас!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #170 -: Ноември 18, 2011, 16:28:04 pm »
Благодаря ви!
Ще звъня тогава в Токуда за час. Ще сме с направление по здравна каса, така че сигурно ще почакаме.


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #171 -: Ноември 18, 2011, 16:32:37 pm »
Честит рожден ден на лисичковците  :D!
 :balk_20:

iv_z, не може ли да отидете на платен прием? По-бързо да разберете за какво става на въпрос.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #172 -: Ноември 18, 2011, 16:44:06 pm »

iv_z, не може ли да отидете на платен прием? По-бързо да разберете за какво става на въпрос.

Може, разбира се. Неприятно е, но за такива неща пари винаги се намират, колкото и зле финансово да сме в момента. Но аз още не съм звъняла да попитам. Разбира се ако трябва да чакаме много, ще предпочета да си платя.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #173 -: Ноември 18, 2011, 17:12:59 pm »
Е лисицо, нЕма такова обяснение :lol:
аз лично нищо не разбрах, потърси из нета и пусни линк, та белки се сетим к'во търсиш :lol:

У, ужасТна си:):):)
тъкмо си мислех колко добре съм го обяснила:):):)
ще потърся и ще си допълня този пост:))))))))

Сега набързо и тайно от децата нищо не намирам в нета обаче, имам предвид ето такива кубчета НО големи колкото...табуретка примерно:):):)


Тези, които аз съм виждала имаха и триъгълни елементи.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 17:33:49 pm от Lisko »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #174 -: Ноември 18, 2011, 17:19:53 pm »
Честит Рожден Ден, на малките лисичета! Да растат живи и здрави, умни и слънчеви! Много приятни изненади на цялото семейство и приятно изкарване на празника! :)  :balk_2: :balk_16: :balk_5:


Гледам сте подхванали болната ми тема за играчките ;)... На Ели след рождения ден, след като имаше голям мерак за красавицата от "Красавицата и звяра" и я получи, а сега се въргаля по пода и никакво внимание не и обръща, съм поръчала на цялата рода да и купуват само моливи и бели листи или книжки за оцветяване. Това е нещото което и задържа най-много вниманието. На Стефан му дай пък да си кара количките и да ги реди прилежно в редичка на влакче. Лошото е, че тия игри се случват само ако са самички, иначе, Стефан взема моливите на Елена или пък тя решава да му кара колите и той се сърди, изобщо си се дърпотят в повечето време.
Хиполенда и аз ще го посетя, въпреки, че преди месец като ходих, хванах три неща които уж бяха с намаление, а се оказа, че две от тях не са намалени изобщо. Надявам се да са решили вече кое е с намаление и кое не.

Знам, че има любители на коледния базар организиран от международния женски клуб. Ето тук има повече инфо http://www.festival359.com/article/3161/. Аз всяка година се каня да ходя и все не успявам да ида поради една или друга причина, надявам се тая да успея.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #175 -: Ноември 18, 2011, 17:33:33 pm »
Стефке, напиши на iv_z и координатите на доц.Буева и къде преглежда. Тя работи ли с направления?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #176 -: Ноември 18, 2011, 17:46:12 pm »
Честит рожден ден на Алекс, Дани и Ники! Много здраве, весели игри и усмивки им желаем!
 :happy_birthday_1:
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #177 -: Ноември 18, 2011, 17:56:45 pm »
Jam, в линка който ми е дала StefiZ  има нейни координати, т.е. телефон и къде преглежда. Само дали работи със здравната каса не пише. Продължавам да преглеждам темата,  може и да пише някъде.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 17:58:24 pm от iv_z »


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #178 -: Ноември 18, 2011, 18:16:11 pm »
Доц.Буева не работи със ЗК. Преди около 2 месеца ни взе за преглед+ехограф 80 лева. Мисля, ако й се каже, че е спешно ще ви приеме бързо.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #179 -: Ноември 18, 2011, 19:50:03 pm »
Лиско, честит рожден ден на малките лисичета. Да са мнгоо здрави и весели им пожелавам.

Боби