0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #140 -: Ноември 17, 2011, 23:43:53 pm »
Сикс, ние ходихме по дерматолози миналата година, във връзка с едни гнойни пъпки по дланите на Диляна, които получи малко след раждането. Първо ни изпрати личната в терапията /може и за същата, за която говорите да става въпрос/, тя обаче каза, че излиза в отпуска и не можела да започне лечение.

След това д-р Александрова ни препоръча, доколкото ми се върти име д-р Рачева - дерматолог, кабинетът й е в Клиниката по кожни и венерически болести в двора на МБАЛ "Св. Анна" /Окръжна болница/. Жената беше много мила, още щом видя проблема ме успокои, че инфекцията е съсредоточена само в ръчичките, приложи адекватно лечение и след 2 седмици на контролния преглед, нямаше нищо, а преди това месец и нещо се влачихме с тия пъпки.

Мисля че имах визитка някъде, ще я потърся и ако утре не е късно ще пиша пак.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #141 -: Ноември 18, 2011, 00:40:12 am »
Ели, не е късно, благодаря ти много! Ще чакам да пишеш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #142 -: Ноември 18, 2011, 05:54:50 am »
Хе хе Ганке, това Wii го разбивахме с мъжа ми преди да се родят децата. Сега ти ме подсети, че го имам, защото бях забравила.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #143 -: Ноември 18, 2011, 08:55:37 am »
Добро утро!
Честит рожден ден на малките лисичета! Да са здрави, здрави и пак здрави! Всичко друго ще се нагласи само. Лисе, качи нови снимки във фейса, че тези вече ги знаем наизуст. Много обича да гледа Кикоу, Нани и Аки (ша ни извиняваш ама така звучи Алекс). Ти си още по-зле - Цица :lol:, това Лисица е непроизносима дума.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #144 -: Ноември 18, 2011, 09:01:26 am »
Добро утро!
Честит рожден ден на малките лисичета! Да са здрави, здрави и пак здрави! Всичко друго ще се нагласи само. Лисе, качи нови снимки във фейса, че тези вече ги знаем наизуст. Много обича да гледа Кикоу, Нани и Аки (ша ни извиняваш ама така звучи Алекс). Ти си още по-зле - Цица :lol:, това Лисица е непроизносима дума.
Ха ха ха,Пеше направо сутрешно ме разби от смях! :jump12:
Честит празник и от нас на мама Лиса!Нека Алекс,Дани и Ники растат здрави,безгрижни и щастливи!

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #145 -: Ноември 18, 2011, 09:06:26 am »
Добро утро  :D
Слънчицето се е усмихнало от сутринта и се усмихвам с него, нищо че навън е стуууд  :D Днес смятам да си направим хубава разходка с малката и малко шопинг на коледни неща  :D, че вчера видях в кварталните магазинчета по витрините много хубави нещица, ама бяхме с таткото  :lol: А нали ги знаете мъжете, след първия магазин не ги търси повече  :lol: Днес по женски ще я свършим тая работа  :D

Злати, снощи като си легнах се сетих, че не визитка, ами телефона бях записала на докторката  :oops:, пусто десетцифрие  :lol:

д-р Рачева, 0898934688
Работеше със Здравната каса.

Само че преди малко се разрових за инфо за малкото име на докторката /Стефанка се казвала/, и попаднах на една статия, в която пише че клиниката за която говорех, именно по Кожни и венерически заболявания е закрита в началото на 2011.

Дано телефонът й да е актуален.

Сещам се че преди години бях ходила за един проблем на кожен лекар в клиника "Европа", при една възрастна лекарка, майка ми беше страшно доволна от нея, бяха й я препоръчали след дълго обикаляне.
Току-що говорих с майка ми да ми даде телефона, но жената не работела вече там.
Д-р Ванкова се казвала, ако може да се намери инфо за нея дали въобще практикува.

Успех! Бързо оздравяване на мъничето!

Тук е статията, на която попаднах, за д-р Рачева
.
http://www.ekipnews.com/news/nauka/zdrave/pacientite_s_kojni_problemi_vyv_varna_shte_se_lekuvat_v_nova_klinika/98931/
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #146 -: Ноември 18, 2011, 09:11:01 am »
Честит рожден ден на моите любими лисичета! Да са много здрави, винаги единни и щастливи и мама да е спокойна покрай тях  :D
Наистина е затворена кожната клиника, но повечето от докторите се преместиха в терапията. Онкокожните лекари са в Онкологията.
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #147 -: Ноември 18, 2011, 09:44:05 am »
ЧРД на цялата лисича дружина! Да са здрави, умни и слънчеви дечица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #148 -: Ноември 18, 2011, 09:50:53 am »
Весел празник и от нашата банда на лисичата банда :lol: Да са много здрави и мама да е спокойна, другото е лесно :wink:
целувки
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #149 -: Ноември 18, 2011, 10:00:53 am »
Честит Рожден Ден на цялата лисича банда!
Да са живи и здрави, щуро детство и спокойна мама!
Весело изкарване!
Целувки от мома София на каката и батковците :)

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #150 -: Ноември 18, 2011, 10:53:21 am »
Здравейте,
бихте ли ми препоръчали добър педиатър във Варна.

Мира преди 2 сед. беше болна. Започна с лека кашлица, зачервено гърло, жълти сополи. Изписаха ни Аугментин 3 х 5 мл., Ериус, Амбрекс, Калциев глуконат. На втория ден от приема на АБ започна акото да става по-рядко. Давахме Ентерол, Хидрасек. Това от понеделник до петък през седмицата. В петъка бяхме на контролен преглед и казаха, че е добре, даже взехме бележка за градината. В неделята вдигна температура до 38,5. Цял ден беше с Т. След Панадол или Нурофен падаше до 37,5. Започна и разтройство, през нощта и повърна. В понеделника отново бяхме по доктори, прегледи, изследвания. ПКК - в норма. Водих я за второ мнение и при друх педиатър тук, в Козлодуй. Беше на път да се обезводни и ми казаха на 15 мин да давам по 1-2 л. Глюкоза. Цял следобед успях да дам само 1 ч.ч., а тя с това разтройство за 2-3 изхождания изхвърли много по-голямо количество. Стигнахме вечерта до системи в детското. Два последователни дни и пускаха по 1/2 банка. Започна да се пооправя и да става на крачетата. Преди това се беше отпуснала и казваше, че не може да стои права. Спряхме и Аугументина след 7-дневен прием. Мислех, че може да сме стигнали до това положение точно заради АБ. Дават диария като страничен ефект. Докторката, обаче твърдеше, че най-вероятно е от вируса. Пускаха и анален секрет. Първо казаха, че има някакъв растеж, но крайният резултат беше, че е чист. В смисъл - нищо инфекциозно, никакви бактерии, за които да се пуска антибиограма. Оправи се с диета, с Ентероли, Хидрасек, Смекта. Постепенно захранихме.

Миналата седмица и тази до вчера беше на градина и от снощи пак проблеми. В срядата не беше акала, вчера на градината акала след обяд, било нормално. Като се прибрахме вкъщи видях, че гащичките и за зацапани. Явно малко се е изпуснала. Имаше още едно изхождане, което не беше съсем твърдо, но не ме обезпокои. След 30 мин. пак - вече по-жълто и с малко слуз с кървави жилки.8O
Лятото пак изкара вирус с разтройство и повръщане, пак бяхме на системи и няколко пъти съм забелязвала тогава слуз, но само жълта. Сега много се изплаших. Някои от вас сблъсквал ли се е с нещо такова?

Преди малко се върнахме от личната. Пуснахме МБ /бях взела в контейнерче от тази слуз/ и празитни изследвания /проба от акото/. МБ ще я правят в Козлодуй и ще е готова чак във вторник. Другото изследване ще стане чак по-другата седмица.

Сега ни казаха диета и Хидрасек и Ентерол+Био Баланс Бейби.

От лятото не са спирали тези вируси в Козлодуй. Сега също имало много с такива оплаквания. Някои деца ги карали и по 2-ри, и по 3-ти път.

Бяхме планували да пътуваме тази вечер до Варна. Та се чудя дали да не я заведа и там на лекар и въобще дали да тръгвам.

Павлина
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 11:15:38 am от pgzenga »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #151 -: Ноември 18, 2011, 10:54:05 am »
ЧРД, Лисиченца! Да сте здрави и щастливи, безгрижни прекрасни дечица! :)

Днес е слънчевко и мисля и ние да се възползваме максимално.  :)

Никол тази сутрин си разби устата и стана едно голямо червено мехурче пълно с кръв. Много ми стана мъчно за нея! И си викам леле сега ще и стои това чудо с дни, а може и седмици, докато се разсее. Дадох и обаче една кора препечен хляб и за нула време го спука, кръвта изтече и сега има само лека цепнатина.  :lol:

Гледам БТВ и ми става криво едно такова. Дават за рака на гърдата и за това как като се разболее жената, мъжът се плаши се държи като дете, вместо да я подкрепя. Много е тъжно! Трябва да ходим по-често на прегледи, всички ние.



*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #152 -: Ноември 18, 2011, 11:17:28 am »
Лисе, да са ти живи и здрави лисичетата и да са все така прекрасни и невероятни! Весел празник и нека най-хубавия подарък е Ники да е добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #153 -: Ноември 18, 2011, 12:03:50 pm »
Сикс, Вики я водих при д-р Страдкова. Тогава беше в Кожна клиника, сега мисля, че кабинетът и е в ДКЦ св. Ана. Доволна съм.

За добър педиатър във Варна д-р Шивачев. Той преглежда в МЦ "Надежда" до окръжна болница, преди да се влезе в паркинга на поликлиниката. Приема в определени дни и с предварително записване обаче.
Не знам ако детето не е добре дали ще издържи такъв дълъг път.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #154 -: Ноември 18, 2011, 12:12:01 pm »
Честит празник на голямото лисиче семейство. Само приятни изненади оттук нататък да имате.

Ние вече сме на 25 дни и от няколко дни излизаме всеки ден на разходки, малкия си спи много добре навън. Вчера го мерихме колко изяжда с един кантар на татко му за риболов - дигитален с кука отдолу за закачане на улова. Е, малкия беше в портбебето  :), та се оказа, че за около 20/30 минути е изял 110мл и после искаше още. Другата седмица сме на лекар за ваксина и пак ще ни премерят колко сме наддали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #155 -: Ноември 18, 2011, 12:32:26 pm »
ох, misi, скъсах се от смях с вашия кантар за риболов!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #156 -: Ноември 18, 2011, 12:50:09 pm »
В тон с подхванатата тема, да си призная как не знаех какво е Макуин. Пътуваме си ние с Мия и тя ме пита: Мамо имаме ли Макуин? Аз отговарям: ами мамо даже не знам какво е макуин. Беше ми обяснено, че е нещо като кола. Поръчах на тати да проучи аджеба какъв е този макуин. Оказа се, че е от филмчето за колите, което никога не сме гледали вкъщи, защото Мия не проявявяше интерес и че даже сме имали и топка с макуин, ама кой да знае;;; :D
Вчера ме измуми със следната реплика: "Мамо какво чакаш още? Да падне тавана ли? "Попитах аз откъде е чула тази реплика и знае ли какво означава и ми бе отговорено, че госпожата в градината го казвала.
Сега малко по-сериозно, да ви разкажа как мина прегледа ни при очния лекар вчера. Прекарахме около 3 часа в Токуда, но й направиха абсолютно подробен преглед, включително с разширени зеници, компютърна диагностика и т.н. Капаха капки през 15 минути 3 пъти. детето издържа геройски, беше много спокойна и съдействаше за всичко. Много по-различно от всички досегашни прегледи. Та в крайна сметка ни предписаха очила с доста по-малък диоптър от предишните и сега вече с чиста съвест ще настояваме да ги носи. Много добро впечатление ми направи д-р Димитрова и горещо я препоръчвам.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #157 -: Ноември 18, 2011, 13:31:05 pm »
Нищо не разбирате вие, тва бакугана е важно нещо.  8)
Още помня как се опулих, като съседчето ми каза че е секси...това било от Аладин, така казал папагала Ягу. На Моника съм и казала, че ако чуя точно това изречение, направо рискува да остане без играчки и книжки...дори да разбера, че го е казала и да не съм я чула лично! Аз съм майка идиот и наказвам жестоко за подобни простотии! Изобщо не ме интересува кой от къде го е чул. Вече си събира някои играчки от двора и кофата, така, че изобщо не се и съмнява в думите ми. При по-малко провинение някое важно нещо седи седмица върху гардероба. Например беше драскала с пастелите по мокета в хола. Освен, че търка около час с мокри кърпи, кутията с всички неща за писане седяха седмица върху гардероба... Накръцка си пижамата с ножичката и най-новото боди, което не е малко парички и е много хубаво. За това отнесе и шамар по дупето плюс наказание. Казала съм и, че давам живота и душата си за нея, но това не значи, че ще се държи като идиотче. Също така винаги и повтарям след като ми е спретнала сцена достойна за холивуд или поне за драматичния театър, че сега ме е ядосала и аз съм я наказала. И тя реве и на мен ми се реве и вместо да се разходим и да ни е хубаво, ние си правим деня ужасен. Има и друг вариант, в който слуша и водим диалог. Разбираме се като нормални хора и измисляме компромисен вариант. Така и двете сме доволни, гушкаме се и излизаме на пазар и разходка. Всичко е мирно и тихо и всички са доволни... Другия път да помисли когато реши да прави беля или да се държи като бебе... На осмата лекция един ден ми каза: Мамо, аз днеска няма да беснея, за да не ме накажеш, ама поне сега ми се иска да се тръшкам ама няма, ще ме заведеш ли в Джъмбо...
Та децата са си деца и се държат като деца. Това, че в даден момент се държат като възрастни е просто един огромен бонус за нас и аз лично се наслаждавам на тези така кратки мигове...но това не значи, че в останалото време ще си реже дрехите или ще си слага гланц на устата и ще ми обяснява колко е секси...не и в този живот!

, мъжът се плаши се държи като дете, вместо да я подкрепя. Много е тъжно!
С това се опитвам да се примиря...като се боря със себе си. Него няма да променя.

meshko  браво на Мия. Мони на последния преглед полудя. То му и писна на детето, всеки ден да висим по кабинетите...

ЧРД на малките сладурчета на Лиса. Здрави, весели, усмихнати и лъчезарни да бъдат  :)
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 13:41:34 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #158 -: Ноември 18, 2011, 14:08:32 pm »
Честит празник на мама Лиса и малките лисичета. Пожелавам им една година изпълнена с усмивки, като всички грижи останат далеч зад гърба им. Целувки от мен и Ники!

Вчера бях в Хипо ленд и купих ето това http://kasida.bg/interaktivno-kuche-bakstyr-baxter-imc-toys-39-5173.html за 35лв.

Колкото до поведението на децата в днешно време, ами повдига ми се момичета.
Наскоро водих Ники на разходка в парка. Една група изродчета на около 10-12 години "играеха" на пързалките. В какво се състоеше играта - плюене и блъскане с крак. идеята явно беше да се счупи. Развиках се с още една мама на което се изля такава помия от псувни (естествено не от моя страна), че свят ми се зави.
Наложи се да викаме охраната!
Еййй така ме засърбяха ръцете, но бях с Никол, иначе не знам кво ги чакаше тия келеши.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #159 -: Ноември 18, 2011, 15:04:37 pm »
Много благодаря за линка. Моята госпоица от рождения ден на племеницата е харесала едно кученце. Мисля, че това е още по-интересно и на много добра цена. Още сега ще "Командировам" татко и в Хипо!