0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #80 -: Ноември 16, 2011, 17:27:43 pm »
Ели, ние също имахме допълнителен боклук, ама ми писна да го събирам и накрая го прибрах :lol:
Пеше, тя и нашата чисти дистанционно - само с маркуча :D А в последно време истинската повече я влече от играчката :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #81 -: Ноември 16, 2011, 17:31:18 pm »
Дани, за момиче кухня ми се вижда идеално.
Защо само за момиче  :lol: и ние имаме кухня и е на почит у нас. Голям зор докато намеря не-розова  :lol:
Защото от тезгяхи с инструменти, писти, гаражи на нива, маси и столчета няма място  :lol: Чистенето на детската е 1 час раздигане от пода и 15 мин прахусмокачка и парцал заедно.

Разширихте ми мирогледа много с играчките  :lol: явно съм кон с капаци и не съм обърнала внимание какви чудеса има.
« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 17:32:49 pm от midge »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #82 -: Ноември 16, 2011, 17:31:59 pm »
по едно време ми викаше, айде да ми купиш нещо и при въпроса какво ми нещо, искам да чупя
Ами взимай тогава една дебела дъска, едно чукче, чифт мнооого дебели ръкавици, торба орехи и да чупи човека.  :lol: Пък ти ще правиш кексчета и всички са доволни...

То моичкият е бебе още и няма как да съм категорична за интереса му към играчки, но наум се поздравих, че точно играчки не се залетях да купувам "на килограм", както други неща за него. В кошарата му за игра - няколкото пуснати играчки не се отразяват изобщо. На почит са: амортизирана клавиатура и мишка с кабел, стар мобилен телефон на мама, пакети от мокри кърпички и пакети мокри кърпички - пълни, некъсащи се шумолящи торбички, калъфи за фотоопарат и друг вид чантички, портомонета - няколко броя, празни бутилки от минерална вода...красотЪ. Ако влезе някой у нас би казал: "Пуууу тия пък скръндзи на детето си една играчка не взели бе!"  :lol: Разни нещица на "Фишер прайс" - аз им се радвам, той ги поглежда, изсумтява отегчено и ги засилва някъде. Та за момента съм ги прибрала и чакам "по-добри времена".

За Коледа ми е мерак да му купя подаръци, ама нито ще разбере, нито ще им се зарадва, ако са играчки. Май опаковките от нашите подаръци ще са му най на сърце милия - хем шаренко, хем шумоли. Супееер!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #83 -: Ноември 16, 2011, 17:52:17 pm »
Мдаааа и Габи е малка още да вдява чак толкова от играчки. Към момента се заиграва с абсолютно всичко, което й попадне пред очите. Не подбира детето. Но, най-обича да си играе с мен - да ми бърка в устата, в носа, в очите, да ме скубе, да ми хваща пръстите на ръцете и да ги ръба...идилия :lol: Сутрин като я взема при мен, за 5 минути ми и е бръкнала във всички отверстия по лицето и ми е смъкнала поне 2-3 кичура коса :lol: Но ще трябва да измисля някакви подаръци, защото всички ще искат да купят нещо, а ние освен Коледа и Нова Година имаме и рожден ден :lol: Направо съм в чуденка какви да ги измислям :(
Като гледах някои играчки от горните линкове, чак ми се прииска да купя за себе си нещо :oops: Особено разните му там конструктори и пъзели - обожавам ги. То сега какво ли няма за децата, да те заболи главата чак и само пари да имаш да купуваш. Не ми се мисли като порасне и като почне да иска :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #84 -: Ноември 16, 2011, 17:54:04 pm »
Уф,Мими,ти ме успокои,че и ние на кухня сме големи мераклии,а всички ме гледат странно като кажа че ще му купя за Коледа :D.

Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #85 -: Ноември 16, 2011, 18:37:15 pm »
Харесала съм и това:
http://www.mytoys.de/Bosch-klein-BOSCH-Werkzeugkoffer-mittel/5-10-Euro/KID/de-mt.sl.sl01.02/1000113 че се вживяват на Чичо Майсторт  :lol: пак от някой подарък ще е  :lol: и без това ме питат всички.

Това го имаме точно от mytoys, 3 години не е мръднало и още е на мода у дома.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #86 -: Ноември 16, 2011, 18:55:38 pm »
Мармотче, много се радвам, че съм направила сполучлив избор, дано да не свърши като китарата. Макар, че какво ми пречи да купя розови китари и да ги налепя с "мъжки" лепенки  :lol:
Като казахте пъзели, та се сетих, че в момента в Хиполенда има пъзел Мечо Пух на Клементони 9+12+18 части за 6лв мисля. Същия миналата година го взех за 5 евро от тойса. Страхотен е! Малките все още го обожават. Спокойно може да се нарежда - този от 9 части и от 2годишни деца. Дори си мисля, дали в събота да не отида за някой друг пъзел. Аквадудъла и пластелина също са много употребявани.
Харесала съм и за по-малки деца разни работки, че имам да подарявам и на новородено и за годинка и половина. Миналата година за 6месечни купих механични пластмасови кученца на Фишър прайз по 10 евро. Родителите бяха много доволни.
След малко ще кача линковете на другите неща.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #87 -: Ноември 16, 2011, 18:55:49 pm »
Харесала съм и това:
http://www.mytoys.de/Bosch-klein-BOSCH-Werkzeugkoffer-mittel/5-10-Euro/KID/de-mt.sl.sl01.02/1000113 че се вживяват на Чичо Майсторт  :lol: пак от някой подарък ще е  :lol: и без това ме питат всички.

Това го имаме точно от mytoys, 3 години не е мръднало и още е на мода у дома.

приятно ми е, МиМи Коледа :)

аз на децата като бяха под годинка не съм купувала играчки за коледа, само каквото им донесат близките- общо взето събрахме пари, купихме нужни за тях неща- стол за кола например, смятам че ще имат достатъчно време пред тях, за да им купуваме и искат играчки
за моите аз напоследък наблягам на Плеймобил и Лего като играчки- вкъщи са на почит
например за Аквадудъла Стефания ми се изказа- повече такава глупост да не си посмяла да ми купиш  8O :) :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #88 -: Ноември 16, 2011, 18:57:52 pm »
ще взема да пробвам старовремския вариант да играе с квото си намери сам....
Тогава ще вземе да вади сешоари,миксери и изобщо всичките кухненски шкафове на показ :D.Имам си го вкъщи :D
В нас вече един месец кухненските шкафове нямат врати и е рай за Ивана. След като разнесе половината тенджери и тигани из цялата къща, в последно време и е писнало и не им обръща много внимание. Страхотен интерес предизвикваше млековарката, защото от нея течеше вода от двойното дъно и е много интересно да я изсипваш и да я гледаш как изтича :-).Вече си знам урока да не я оставям с водата и сега само я мести от един в друг шкаф. Обаче общо взето вече и омръзна и съдържанието на шкафовете и сега от време на време ми носи по нещо, но като цяло и мина мерака. Сега се нядявам до 1-2 седмици да ги сложим тези врати отново, че да си прибера нещата където седят, че чупливите работи и разните химикали съм ги махнала от долните шкафове.


« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 19:24:39 pm от Bobbie »


  
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #89 -: Ноември 16, 2011, 19:19:29 pm »
Хаха, свате  :lol: Приятно ми е  :lol:
Моите бяха на 2 като взехме аквадудъла, Стефи е по-голяма, може затова да не и е интересно. Иначе и аз първата година не съм купувала играчки, но сега (като мин.година) всичко ще е опаковано под елхата на Коледа - от нас и от близките ни. Така им светеха очите мин.година като отваряха подаръците, а сега са и по-големи. Заради този миг от сега имам такъв ентусиазъм за подаръците. Имам и още вдигнати книжки от поредицата на Дисни с Труд, давам по една на двамата на поводи - било за празник или защото много са слушали  :wink:
Ето за бебета какво харесах:
http://www.mytoys.de/Fisher-Price-Fisher-Price-Mein-Bauernhof-Spielbuch/KID/de-mt.ba.sl01/1688450
http://www.mytoys.de/Fisher-Price-Fisher-Price-Rolln-Racers-Zickzack-Bahn/KID/de-mt.ba.sl01/2082242
http://www.mytoys.de/Simba-ABC-Gitarre-mit-Sound/Spielzeug-nach-Alter/Babyspielzeug/KID/de-mt.to.ca02.03.01.05/2246338
http://www.mytoys.de/Fisher-Price-Fisher-Price-Mobile-Mein-erstes-Wunderwelt-Mobile/KID/de-mt.sl.sl04/1973671 - вече съм го поръчвала - страхотно е, в бг е 60лв.
За моите и това:
http://www.mytoys.de/ASS-Winnie-the-Pooh-Zahlenlernspiel/Winnie-the-Pooh-Spielzeug/Winnie-the-Pooh/KID/de-mt.lc.lc01.16.04/1998407
http://www.mytoys.de/Nuby-Breischalen-Set-Pick-Nick-6-tlg/Geschirr/Mahlzeit/KID/de-mt.ba.ca02.09.03/1474147 - имаме чашите
Харесах и:
http://www.mytoys.de/Smoby-mini-TEFAL-Kaffeemaschine-wei%C3%9F/5-10-Euro/KID/de-mt.sl.sl01.02/2014656
http://www.mytoys.de/Play-Doh-Play-Doh-Softeismaschine-Neuauflage/KID/de-mt.mk.weihnachtswerbung.01/2338320 - тук е към 45лв
http://www.mytoys.de/Simba-Hello-Kitty-Kaffeemaschine/KID/de-mt.mk.weihnachtswerbung.01/1882976
http://www.mytoys.de/Dickie-Walkie-Talkie-Sponge-Bob/KID/de-mt.mk.weihnachtswerbung.01/1863830
Не съм гледала много, но ако харесам и други работи ще пиша  :D
То май трябва една тема само с линкове и предложения за подаръци - за каква възраст, какво къде  :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #90 -: Ноември 16, 2011, 20:18:17 pm »


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #91 -: Ноември 16, 2011, 20:24:52 pm »
Eille , с това нещо точно как се "ходи"? Предполагам, че подвижната част се върти около масичката и така се движи бебето, или...? А има ли приставка, чрез която да стане на "нормална" проходилка т.е. да си се движи навсякъде с нея? Питам, защото мисля да купувам за подарък на бебе нещо такова...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #92 -: Ноември 16, 2011, 20:31:56 pm »
Мими, много добра идея! Да направим тема, а?
И аз като Мини смятам, че под годинка няма смисъл да се набляга на много играчки. Наистина, тепърва ще има да купуваме :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #93 -: Ноември 16, 2011, 20:53:21 pm »
И аз като Мини смятам, че под годинка няма смисъл да се набляга на много играчки. Наистина, тепърва ще има да купуваме :lol:

Оххх моля ти се, това лято за сефте научих какво е Бакоган и Бен тен(10) /даже не знам дали ги пиша правилно/, наложи се да купувам нещо за РД на 5-годишно... УжасТ ти казвам, един магазин пълен с пластмаси в пакетчета, кутийки, кашончета и в каквото се сетиш - поглеждам ги какво представляват "изрод до изрода мила моя майно льо"  :lol: Въображение не е да ми ипсва, но не можах да определя какви са тия същества, или поне на какво приличат. И не бяха евтини хич, купувам по съвет на приятелки, а вътрешно си мисля как ще се изложа на тоя РД с такива боклуци, ма те и вида им евтин и долнопробен един  :? За всеки случай купих и полезни неща както си знам - анцуг, раница за ДГ и изродите и отивам... Хлапето като се разтрепери като вика: "бакогани!!!бакогани!!!" и в следващия миг всичките дечурлига на празника ме наскачаха да докопат пластмасовите изроди. 8O Получих едно "мерси" докато хвърчаха пакети и панделки и тумбата отплува с пластамасите. А аз си висях изумена с "полезните" дарове в ръката, за които рожденика даже не попита. Е, майка му беше много щастлива и благодарна, че съм се сетила де...  :lol:

Споделям го, защото оттогава си мисля - как ще ме е яд до смърт и ще купувам и аз бакогани, макогани и пр. пластмасови изродии, които да настъпвам из нас, ама като иска Дани и му е интересно - де ще ида... Обичам "мъжки играчки" и срам не срам, даже си правех сметката как ми се е паднало сега да си начеша крастите с ЛЕГО, хеликоптери с дистанционно, влакчета с релси и пр., амам ЕГН-то явно ме е подвело, че това се котира все още  :lol: А МОЯ си, личен Плейстейшън-3 :oops:, май ще е най-разумно да го прибера някъде, докато Дани стане на...18 поне.
Тая все пак някакви надежди още, че ако купувам "хубавите" според мен играчки - може те да са предпочитаните от малкия, ама само времето ще покаже.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #94 -: Ноември 16, 2011, 21:15:12 pm »
Eille , с това нещо точно как се "ходи"? Предполагам, че подвижната част се върти около масичката и така се движи бебето, или...? А има ли приставка, чрез която да стане на "нормална" проходилка т.е. да си се движи навсякъде с нея? Питам, защото мисля да купувам за подарък на бебе нещо такова...
http://youtu.be/IzRvm5pTRgU

Ето нагледно! Не може да се ползва като самостоятелна проходилка, но може да се откачи от масичката, след като детето проходи стабилно, пък масата си остава за игра. Нужно е пространство в стаята, тъй като детето се върти в кръг и заема доста място.


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #95 -: Ноември 16, 2011, 21:27:12 pm »
оф, и две перални имаме и прахосмукачка, кухня, две колички за кукли, две портбебета.... то мога ли да изборя всички, да му се не знае :?
ей сега познайте какво се случи с част от играчките - събрах ги в една торба и ще идат в големия кашон за Роман.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #96 -: Ноември 16, 2011, 22:39:25 pm »
То май трябва една тема само с линкове и предложения за подаръци - за каква възраст, какво къде  :lol:

И аз съм ЗА. :)
Става втора седмица разглеждам, набелязвам, осмислям различните играчки и още не мога да кажа, че съм се спряла на нещо конкретно.
Една такава тема ще ми е полезна още повече, ако майките с опит споделят какво са харесвали децата им на определена възраст.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #97 -: Ноември 16, 2011, 22:55:23 pm »
Мими, сега разгледах линковете, които си пуснала, за сладоледената къща на плей до изобщо не си давай парите, голяма е глупост.
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #98 -: Ноември 16, 2011, 23:04:44 pm »
Някой има ли новини от Лиса?Днес щеше да звъни за резултатите на Никол,а ми е неудобно да я притеснявам.Дано всичко е наред!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #99 -: Ноември 16, 2011, 23:21:04 pm »
Някой има ли новини от Лиса?Днес щеше да звъни за резултатите на Никол,а ми е неудобно да я притеснявам.Дано всичко е наред!

Пете, звънях ама...:):):) Д-р Бърди май ще излезе прав, че нищо няма да излезе от тази биопсия:)
Имаше 2 парченца в пробата която им изпратих. Едното се виждаше, че е малко, другото поне тройно по-голямо. Днес професорката ми каза, че не били взели биопсията правилно и било 80 процента кожа и неможело да се изследва. Казах и, че парченцата са две и, че едното (поне според думите на доцент Райков) е точно изрязаният възел от пръстчето. Тя се учуди и каза, че веднага щяла да звънне в лабораторията да пуснели другото за изследване. Разбрахме се другия вторник да се чуем за резултата. Не ми се вярва много, че ще има какво да ми кажат но дано да греша и да не са напразни трите шева на пръстчето и.
Може би след Нова Година ще търся информация и ще послушам най-после двама лекари, които ме съветват да поставят диагноза на Ники извън БГ.

Аз днес се ядосах и прибрах всички играчки на децата. Много са доволни да изсипят всички дреболии по пода и да ритат с крака или да хвърлят из стаята. Няма лошо но после се правят на тарикати и не прибират и в момента в който ги събера започват наново. Скарах се два пъти и на третия останаха без играчки. Не им направи особено впечатление:) Ще видим утре.