0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« -: Ноември 14, 2011, 09:22:19 am »
Добро утро :D

Нека да е здрава и успешна седмицата за всички!
Пък дано студа изтрепе вирусите!

Ние с момата сме добре в Банско. Имаме си и компания вече и така дните минават бързо :D
Детето си расте, всеки следващ ден е по-различна от предния.

До момента живеем в хотела, в който работи Юри. От 1.12 трябва да отидем на квартира.
Досега съм се топлила с парно. А тук в повечето квартири предлагат конвекторни радиатори.
Въпроса ми е, ще смогне ли да затопли стаята туй чудо? Стая колкото голям хол.
А от друга страна ние ще смогнем ли да се издължим на ЧЕЗ. С две думи колко са сметките за ток при отопление с тези радиатори. Знам, че зависи от радиатора, ама горе-долу.
Нямам много време за умуване и трябва да си направя сметката.
Благодаря ви предварително!

Хубав ден :D

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2011, 11:04:43 am »
Здравейте ;)

Ники, мерси за темата! Радвам се, че сте добре с мома София :)

Конвекторите топлят по принцип много добре. Особено ако са хубава марка - Адакс примерно. Но, и Теси вършат работа. За съжаление не са никак икономични. Но, те са си с термостат, така че ти си преценяваш на какви градуси да ги държиш. Аз у дома през деня го изключвам конвектора в стаята, в която спим. А вечер го пускам на 22 градуса. Понякога ако  ми се стори топло, го намалявам на 19-20 градуса за през нощта и той си ги поддържа.

На моята Никол и се е подул кътник, така че очаквам голям купон  близките седмици докато излезе  :lol:

Хубава седмица!


Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2011, 11:55:12 am »
Въпрос за коледен подарък /надявам се да е подходящ за тази тема/:
От къде мога да купя костюм на Спайдърмен за 5 годишно момче? Ако някой е купувал скоро моля да сподели и цената и как точно изглежда.
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2011, 12:01:57 pm »
От къде мога да купя костюм на Спайдърмен за 5 годишно момче?

Виж в Jumbo, там ама костюми, дано има и този.

Иначе тук го има наличен: http://bobolan.net/productv/3021/detski-kostyum-spiderman-spaydermen.html, 65 лв

Ако имаш време да изчакаш доставка и от mytoys.de, има един и за 20 EUR в момента http://www.mytoys.de/Spider-Man-Kost%C3%BCme/Fankost%C3%BCme/Kost%C3%BCme-Verkleiden/KID/de-mt.to.ca02.19.11.02/
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2011, 13:08:09 pm »
Инке, отговарям ти тук, че вчера не съм влизала във форума, пък темата заключена вече :lol: Не знам от какво се получи при нас. Така ми я изписаха от Първа градска, стоя там близо месец. Беше в ужасно състояние, направо на рани. Но с имазола за 3 дни точно всичко изчезна, но аз мазах 2 седмици два пъти дневно, по препоръка на дерматолога. Иначе, при напишкване я тампонирах с тампон и термална вода, при изхождане - миех /то и сега мия, де/, кърпички не ползвах никакви. Ние ползваме бейбилов от месеци, не съм имала проблеми досега. Не вярвам да е от тях, особено щом сте ги ползвали и преди, но все пак смени ги, ако трябва, поне да отпадне и тая вероятност. Дано се оправи бързо дечко.

И ние май сме болни. Дребното има сополи, взимам мерки, ще видим до къде ще я докараме. И мен нещо ме хвана гърлото, а преди 3 седмици уж изкарах грипа. Пфуууу. Как я мразя тая зима. При нас почти през целия сезон духа ужасен, пронизващ вятър, а за влагат да не отварям дума. Тегава зима ще е, не знам как ще излизаме по разходки, ще чакаме по-тихи дни, явно. В тоя вятър - абсурд да я изкарам.
Айде, оплаках се и аз :lol:

Хубава и здрава седмица на всички, болните бързо да оздравяват!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2011, 13:21:38 pm »
Успешна седмица и от нас!
На нас сутринта ни взеха кръв и всички изследвания за ясла. Здраве и живот от понеделник Ники е на ясла, а мама още този четвъртък на работа!

По въпроса за радиаторите, и ние сме с адакс, но ползване и климатик и не мога да кажа точно колко харчи :? но при всички положение не е много икономично, както е с климатик. Много е важно обаче помещението да е с добра изолация.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2011, 13:41:21 pm »
Благодаря на Мармотче за полезната информация за Спайдърмена!
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2011, 14:42:14 pm »
По принцип, ако климатикът е добре изчислен и е добра марка, той е най-икономичното решение. И разбира се, ако не се държи нон-стоп на 30 градуса. Така ни обясни този, който  монтира нашия климатик. Най-икономично било да е на около 22-24 градуса и вентилаторът да е на ауто, когато става дума за топлене.


*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2011, 15:47:11 pm »
Предната зима си купих адакс и го сложих в стая, която до този момент не е отоплявана с нищо - сметката ми скочи точно с 30лв. Демек отопляването на една голяма колкото хол стая, без да изключвам изобщо радиатора ми коства 30 лв месечно.
На мен топлината ми харесва много, сега май ще купувам още един.

Да ви кажа аз как съм изтрещЕла  :lol: В групата на детето имаше скарлатина, пускахме изследвания, чакахме, чакахме и ги взехме. Поглеждам аз - стрептокок пиугенас, настръхна ми косата, щото детето е здраво принципно и знам колко зор ми трябва да открия лекар, който да му изпише антибиотик в такъв случай. Понеже и друг път сме лекували пиугенас :? Днес, аз естествено съм на работа, а мъжът - по лекари. Обажда се как му отказват антибиотик, пращат го на УНГ, как така да изпишели на здраво детете антибиотик. Аз се чудя как да организирам гледане до чиста посявка, докато не се връщат мъжете от УНГ - ами на бележката, точно пред стрептокока пише ОТРИЦАТЕЛЕН ЗА  :oops:  :lol:  :oops:  :lol: ама с ръкописни букви, така че кой да го прочете  :lol: :lol: :lol:
Така де, здраво си е детето, майка му е за лечение  :lol:
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2011, 18:51:43 pm »
Така де, здраво си е детето, майка му е за лечение  :lol:
:jump12:

*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2011, 22:10:43 pm »
Здрава седмица и от нас.

От няколко дни малката е с повръщане и разстройство, а аз с ангина. Вижда се вече светлина в тунела де  :wink:

Ники аз сложих конвектор Airlec в детската и съм мн доволна. Топлината е като от парното, сметката само е по-различна  :lol:
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #11 -: Ноември 14, 2011, 22:33:30 pm »
Хубава, здрава, по-топла и слънчева седмица!
sixsense, веднага си се върнахме на "Памперс".Дано скоро се оправи,че беше доста зле.
От вчера и аз съм с хрема- как един път не ме пропусна!Щом малчо хремяса,след няколко дни и аз съм готова. То щеше да е чудо ако не се бяхме разболели- площадките са пълни с хремави и кашлящи деца, а моят все иска да си играе с другите. Откакто е хремав в чудо се виждам как да го държа настрана от децата.
Момичета, моля да коментираме следното нещо: Когато е радостен и доволен, синът ми крещи много силно, понякога направо пищи.Това в комбинация с бясно търчане.Когато това се случва в заведение или магазин, хората ме гледат много лошо, случвало се е и да ми правят бележка. На мен, обаче, ми е неприятно да му шъткам и да го ограничавам, защото не искам да си мисли, че да е радостен по неговия си начин и изобщо е нещо лошо.От друга страна,се чувствам некомфортно,че създаваме суматоха и пречим...
Имали ли сте подобни преживявания и как сте се справяли с тях?
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 22:35:14 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #12 -: Ноември 14, 2011, 23:03:51 pm »
Инки, дори без да е радостна си крещеше Николета. Тя и сега вика и изразява недоволство най вече. Случвало се е на място и с други деца, само нейния глас да се чува. Понже тя просто си викаше, съм ѝ правила забележка (да не си помислиш, че ме е отразявала  :lol:). Но чак пък такъв проблем, че се радва ... Според мен е период, ще мине. Пък за това кой как гледа - хич да не ти пука. Мен ме гледаха така, щото детето в количката реве, а аз не я взимам да я нося. За сметка на това си намираше състрадателни съфорумки,които да я мъкнат на ръце по цялата главна в Пловдив. В двете посоки. :lol: Сикс :wink:
Хора, студено е. Ма много ми е студено. То аклиматизиране, аклиматизиране ама аз докато се аклиматизирам и той май месец дошъл. Днес излизахме да пазаруваме за рождените дни. Ами срам не срам, детето беше по-леко облечено от мен. :oops: Поне се подготвихме за празника.
Здрава седмица ви желая.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2011, 00:42:26 am »
Хаха, Пеше, няма да го забравя това разнасяне :lol: Тошко и той мераклия беше, поноси го детето, ся познай дали не му се падна едно дребно, дето ще го върти на малкия си пръст :lol: Отсега ми се изправя косата как ще се възпитаваме, кат знам тати ква е мека Мария :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2011, 07:05:44 am »
Когато това се случва в заведение или магазин, хората ме гледат много лошо, случвало се е и да ми правят бележка. На мен, обаче, ми е неприятно да му шъткам и да го ограничавам, защото не искам да си мисли, че да е радостен по неговия си начин и изобщо е нещо лошо.От друга страна,се чувствам некомфортно,че създаваме суматоха и пречим...
Хайде, хайде, на никого не пречите чак толкова. Да не е търчал и викал в библиотека - 'щото аз не се сещам къде другаде е толкова наложително да пази тишина. Как пък не ги е срам да правят забележка, че детето се радва. Каква толкова суматоха създавате в магазин - там да не се шепне случайно. Щом не взима чужди неща и не разхвърля, а само вика,  ще го изтърпят. На мен ако ми го кажат, такава ще им тегля без да им се обяснявам, че само ще се сръчкват едни други и ше викат „-виж я тая пък каква е дръпната“ , понеже страшно много обичам непознати да ми правят забележки за детето ми, когато не ги закача лично тях :-).
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 07:07:22 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #15 -: Ноември 15, 2011, 07:45:34 am »
Боби, не живееш в България, нали?!?
тук на мен в магазин ми казаха, че не било място да влизам в количка- от тогава спрях да пазарувам в Бг магазини, само храната си пазарувам от тук
явно не съм достатъчно добра и платежоспособна за техен клиент, щом съм майка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #16 -: Ноември 15, 2011, 08:39:45 am »
Боби, не живееш в България, нали?!?
тук на мен в магазин ми казаха, че не било място да влизам в количка- от тогава спрях да пазарувам в Бг магазини, само храната си пазарувам от тук
явно не съм достатъчно добра и платежоспособна за техен клиент, щом съм майка

О, знам че е различно, но предположих, че други клиенти правят забележка, не собствениците. На теб собственика ли ти е казал да не влизаш с количка?  Това ми е трудно дори да си го представя. Да не би количката да му изтърка плочките нещо?

 Тук не се правят забележки по принцип и съм поотвикнала, макар че от България ми правят забележки дори като ме видят на Скайп ....да не взема да забравя и да си помисля, че мога сама да се справя с обличането на детето :-). По този повод се сетих за най-фрапирящият пример за даване на акъл - аз карам кола в дъжд, а свекър ми непрекъснато решава с каква скорост имам нуджа да ми се движат чистачките и ги сменява :-)... предполага се, че аз сама не бих могла да си го преценя. 
 Глася се да си идвам с двете деца пролетта, та ще видим как ще е. Не смятам да ходя за пазарувам с количка, ама знае ли човек.


Те тук пък децата ги оставят да си правят каквото си поискат по магазините, което понякога е прекалено, защото свалят неща от рафтовете и ги разхвърлят и никой нищо не им казва.


« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 08:41:51 am от Bobbie »


  
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #17 -: Ноември 15, 2011, 08:59:40 am »
И аз като Мини пропускам няколко квартални магазинчета.
Случка: Има едно детско магазинче в квартала. Там се очаква клиентите да са майки, все пак стоките са такива. Когато и да отида продавачката все е в съседните магазини.
Един ден чакам да дойде, ама съм паркирала количката пред вратата. Идва киселата лелка с думите - На кой е тази количка?. Отговора от мен: Моя. Как щяла да влезе в магазина, като количката е там 8O Събрах всичкото си спокойствие и отговорих, като я махна.
И следващата реплика ме довърши - Внимавайте да не изцапате дрехите с гумите на количката. Аз на пода дрехи не видях.
Малеееее, тази жена съжали, че си е отворила устата.
Повече не стъпих там, няма и да стъпя.
И така още няколко магазина са ми в списъка забранени.
Това е, отиваш да им дадеш пари, те не ги искат :x

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #18 -: Ноември 15, 2011, 09:02:44 am »
Боби, наистина си забравила как е тук. Тук всеки знае по-добре от мен какво му е на моето дете. И на него винаги му е студено :lol:. Това до кога ще ползва с биберон, памперс, кога какво и по колко трябва да яде ... абе изобщо "младите" майки нищичко не знаят, но всяка случайно срещната лелка знае по-добре от нея. Сложих младите в кавички, защо съветващите ме на възрастта на която аз родих са имали по 2 големки деца. Които са гледали както кажат бабите, ако изобщо са ги гледали сами. Ама ние сега нали все много знаем и си "гледаме детето по интернет". Това последното лаф на свекъра, по повод че му се троснах, да не ми казва кога ми е гладно детето и какво трябва да яде. Ми моето има ли нещо на масата иска да вземе всичко, ако не да хапне, то да рови из чиниите. Но нееее, дядо ѝ нали я виждал, че иска. Това че я вижда на месеца веднъж, а аз я гледам 24/7 няма значение. Това, че тя със същия устрем напира и към чашата му с ракия, също. Детето е гладно и точка. Дядо знае, мама и тати - не.
Та съвети не, ами опити за налагане на мнение са все още много популярни по нашите ширини.
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 09:05:04 am от Pesheck »
*
Re: Студена ноемврийска седмица 14 - 20.11.2011
« Отговор #19 -: Ноември 15, 2011, 09:24:59 am »
привет, привет нека да е слънчева седмицата и всички да са здрави.
аз днес съм в отпуска, можете да ми завиждате :P след като миналата седмица бачках като луда, три дни изнасях лекции, събота и неделя бях на училище, реших, че днес е време за почивкаааа. Заведох децата на ДГ и познайте какво правя сега - пия си кафето пред компа :lol:
Имам да свъша поне 6 неща, но ще почакат....