0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Къде правят антимюлеров хормон?
« -: Ноември 10, 2011, 16:52:51 pm »
Момичета, накратко резултатите ми от 4 ден на цикъла не са розови:
TSH- 1,54 реф.ст-т 0,27-4,2
LH- 6,9 реф.ст-т 2,4-12,6
FSH- 18,8 реф.ст-т 3,5-12,5
Пролактин 225 реф.ст-т 127- 637
Естрадиол  631 реф.ст-т 46-607

Мисля, да пусна още 2 месеца тези изследвания, дано да излезе нещо друго, че като чета не са добре нещата. Утре съм на лекар, ще видя какво ще каже и тя.
На 35г. съм. Опити за бебе 1 година, имаме едно чавенце на 5г. Миналия месец ми следиха цикъла, перфектно всичко, фоликул, порасна, спука се, жълто тяло, лигавица размери всичко беше идеално. Имам проблем с цикъла, къс е, на 18,20 дни, мислехме че е прогестерон, но те и други хормони излезнаха лоши.
С тези стойности дали имаме шанс?

Сега мисля, да пусна инхибин Б и АМХ. Къде да ги направя, че доколкото разбрах не ги правят навсякъде. Питах в Цибалаб, евентуално може да започнат да ги правят от другия месец, ама не е сигурно. Аз съм в Младост, някъде наблизо да има лаборатория?
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 17:18:21 pm от ivatsv »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2011, 17:28:56 pm »
www.ivf.bg - тук правят тези изследвания и е близо до Младост.
обади се най-напред да попиташ дали ги правят за външни пациенти, че не съм сигурна.

освен Инхибин Б и АМХ, добре е да се направи и оценка на антралните фоликули в първите 1-2 дни на цикъла чрез УЗ преглед.

д-р Владимиров от цитираната клиника е точно човекът, който ти трябва във връзка с оценка на яйчниковия резерв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2011, 09:21:25 am »
Много благодаря.
Питах, правят изследванията.
Записах си и час при д-р Владимиров.
Аз ходя иначе при д-р Милчева, в клиниката на Щерев.
Но никога не е излишно второ мнение.
*
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2011, 09:32:11 am »
ivatsv, АМХ и Инхибин Б могат да се изследват в Писанец.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2011, 15:48:12 pm »
ivatsv, АМХ и Инхибин Б могат да се изследват в Писанец.
Аз ги пуснах в Бодимед. Отнеха ми две седмици.
За колко време стават готови при Владимиров? А каква е цената на биопсията на матката при него?
*
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2011, 16:04:31 pm »
И при Владимиров стават за същото време антимюлеровия и инхибин Б.

Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2011, 09:31:47 am »
В Щерев ми казаха, че също правят тези изследвания.
Д-р Милчева реши, да напрвим изследвания следващия цикъл, защото имах овулация този и ще пия дуфастон. Каза, че не би трябвало дуфастона да повляе на резултата, но според нея е по хубаво да ги направим, когато не взимам никакви хапчета. Сега ще пускам само FSH на 3 ден.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2011, 11:41:10 am »
В клиника Малинов при д-р Стаменов, в клиника Селена Пловдив, в КИРМ Плевен, новата клиника Репромед /или нещо подобно като име беше/  8O Плевен също ...


Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2011, 16:08:16 pm »
Този цикъл FSH пуснат на 3 ден е 11,4 (от 3 до 12,5), ПО- ДОБРЕ от миналия, когато беше 18,8. Не съм пила нищо. Дано и следващия месец, да е нисък.
Ще ходя на доктор като ми свърши, да видим как е положението.
Re: Къде правят антимюлеров хормон?
« Отговор #9 -: Януари 27, 2012, 09:32:54 am »
Само да споделя- антимюлеров хормон и Инхибин Б струват 115лв. Излизат за 5 дни.
В клиниката на Владимиров.