0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!!!Искам да се включа в тазе темичка.Ходила съм на много места и около 2 години ми казваха че имам хормонални нарушения.И ми изписаха Линдинет 20 пих ги около 1 година може и малко повече.Сред като спрях да ги пия пак ми закъсняваше цикъла.Отидох и се допитах до друг лекар и там ми казаха че имам оделеляване на стените на единият яйчник.За начало не ми изписа нищо за да може организма ми да си почине от хапчета който съм приемала преди това.След това ми закъсня отново отидох и ми каза че не се вижда нищо и ми изписа Дуфастон за 10 дни и ми каза че до 7 ден трябва да ми доъде в случай че няма нищо.....така и ми дойде.След това ми изписа Дуфастон за 3 месеца от 16 ден на М.Каза ми също че в моя случай е хубаво да има наличие на бременност и че имам обърната матка.И така Дойде ми на 07.08,после на 04.09 и на 02.10 трябваше да ми дойде пак на 31-31. но не идва.Авместо това имам нещо подобно.......или по-точно кафеникаво към черно зацапване.Моля ако някой е имал подобни проблеми да сподели защото вече ми иде да се грямна.  osi_1 osi_1 osi_1  Много благодаря предварително
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2011, 15:02:16 pm »
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!и АКО НА ТОВА МУ СЕ КАЗВА ВЗАИМОПОМОЩ...........
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2011, 20:44:21 pm »
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!и АКО НА ТОВА МУ СЕ КАЗВА ВЗАИМОПОМОЩ...........
  Според мен трябваше да се консултираш и с някой друг лекар.Трябва да се разбере дали наистина имаш обърната матка или просто този те будалка.Не може година време да ти е нормална и като спреш хапчетата да ти се обърне.Това кафеникаво зацапване за което говориш е или ще ти дойде или има настъпила бременност.А не можеш да очакваш от организма си да спазва точната дата от 28 дена.Промени винаги има-било от смяна на климата,било от прекарана настинка,от употреба на различни лекарства и т.н.Ако пък си нетърпелива отиди и вземи един тест,може да си "благословена" :wink:
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2011, 22:50:19 pm »
iliyanas когато за пръв път имах този проблем отидох на лекар......и отзива веднаг преди прегледа беше ти си бременна......дойде ми .На другият месец пак.....закъснение отидох при друг там ми казаха че имам киста пих хапчета дойде ми,кистата се пукна и така.....след това година и половина пих Линдинет 20 за"Хормонални проблеми" поне така казваха.След това хапчетата спряха да ми действат отидох и ми казаха че трябва да ги спра за поне 2 месеца...при въпрос дали след това трябва да ги почна отговорът беше ако желаеш........Това ме насочи към друг лекар.Този който сега ме лекува ми изписа Диане 35 за шест месеца с витамини докато ги пиех .....всичко беше добре.И продължението вече съм го описала.
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2011, 22:54:09 pm »
А между другото този проблем ми се появи за пръв път когао бях на 15 години.Цикълът ми дойде когато бях м 4 клас но до 15 годишнината си нямах проблеми.от тогава до сега вече съм на 20 и нищо не се е променило......само и еденствено проблеми
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2011, 02:16:40 am »
А между другото този проблем ми се появи за пръв път когао бях на 15 години.Цикълът ми дойде когато бях м 4 клас но до 15 годишнината си нямах проблеми.от тогава до сега вече съм на 20 и нищо не се е променило......само и еденствено проблеми
  Все едно,че описваш моя случай.С тази разлика ,че по мое време ние манифестирахме и ядохме салатките след аварията в Чернобил ,та тогава като започнаха проблемите казаха -последствията от радиацията при някои се явяват по-рано и така.Ту ми идваше,ту не.Бях на противозачатъчни 2 години.Откриха ми киста на десния яйчник,кото ту се появяваше,ту изчезваше,понякога цикъла забравяше да ми дойде,но следващия месец си наваксваше пропуснатото.На 11 ми дойде на 26 години ми спря.Ходех на лекар 6-7 месеца поред и ми казват,че не могат да ми поставят диагноза ПКЯ,защото съм нямала еднакви ссъстояния 3 поредни месеца.После бях 8 години на лекарства и те си свършиха работата.След като родих преди 3 години всичко се оправи като по някакво чудо.
 Според мен обикновенните гинеколози не могат да ти помогнат.По-добре се обърни към някой специалист по репродуктивна медицина и успех :D
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #6 -: Януари 11, 2012, 06:05:39 am »
Здравейте искам да попитам дали някой е използвал линдинет при киста и нередовен цикъл.Аз ги пия от 3 месеца и ми идва 2 пъти в месеца .ако може някой да ми отговори.
Благодаря предварително
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #7 -: Април 22, 2012, 17:30:08 pm »
Здравейте, не знам дали въпроса ми е точно за тази тема.....но мисля, че е много близка до моя проблем. Година и половина вече без прекъсване пия Линдинет 20. Причината, поради която ги пия е предотвратяване на кисти...оперирана съм от кисти и на двата яйчника....единия ми яйчник е отстранен.Проблема ми е следния: Изпих последното 21-во хапче във вторник (17.04.12) и очаквах цикъла си в петък. ВИНАГИ ми идва на третия ден след приема на последното хапче. Днес е неделя т.е пети ден и още си чакам... :ask: Никога не ми се е случвало ПОДОБНО НЕЩО!!!Нямам никакви притеснения относно евентуална бременност!!!В голяма паника съм...Дали е възможно да съм привикнала към хапчетата и те вече да не ми действат??? Или може да има друга причина за това забавяне...Много ще се успокоя,ако някой знае нещо по въпроса...Предварително благодаря!!!
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #8 -: Април 23, 2012, 07:54:49 am »
За причина - не се наемам да кажа. Продължавай да си пиеш хапчетата по схема, ако до 10-я ден няма цикъл, посети гинеколога си за всеки случай.
При мен цикъла винаги съвпадаше с първото хапче от следващата опаковка, но пък е и подранявал.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #9 -: Август 14, 2017, 10:53:22 am »

Здравейте, дами....!!
По схема пих дуфастон 10 дни, зактсня ми с 8 дни и ми дойде на 04...започнах да пия линдинет и в момента съм на мморе цикъла ми е период от 7 дена изписаха ми тези хапчета за нормализиране а днес ми е 9 ден и ми тече кръв на моменти няма а на моменти изкарвам съсиреци...Чудя се дали да спра да пия Линдинета ....Изпих 40 хапчета витамон ц за два дни и 4 ампули калции и 5 витамин ц и не спира ...вие как мислите да спра ли линдинета ???
*
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #10 -: Август 14, 2017, 12:16:31 pm »
Karina15, а има ли възможност да се свържеш по телефона с лекаря, който е назначил терапията или да се консултираш с друг лекар?

Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #11 -: Август 14, 2017, 17:05:30 pm »
Ами моята гинеколожка е Светла Иванова а аз в момента съм на море днес ми е 10тия ден и продължава да кърви сутрин кървя най много а съм на море много тъпо се получи но от днес няма да ги пия тези противозачатъчни
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #12 -: Август 18, 2017, 09:22:57 am »
Дами моляви кажете какво да правя цикъла ми върви 15 дена и кървенето се усилва аз съм с анемия моля ви пия линдинета
*
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #13 -: Август 18, 2017, 09:33:49 am »
Преглед при някой гинеколог, на морето все някакъв трябва да има, нека те види...
*
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #14 -: Август 18, 2017, 10:03:44 am »
Потърис специалист там където си, или ако имаш възможност да пътуваш до голям град да те види лекар, не пий нищо повече на своя глава.
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #15 -: Август 18, 2017, 13:57:27 pm »

Здравейте, дами....!!
По схема пих дуфастон 10 дни, зактсня ми с 8 дни и ми дойде на 04...започнах да пия линдинет и в момента съм на мморе цикъла ми е период от 7 дена изписаха ми тези хапчета за нормализиране а днес ми е 9 ден и ми тече кръв на моменти няма а на моменти изкарвам съсиреци...Чудя се дали да спра да пия Линдинета ....Изпих 40 хапчета витамон ц за два дни и 4 ампули калции и 5 витамин ц и не спира ...вие как мислите да спра ли линдинета ???
Отиди на гинеколог! И спри да го пиеш този витамин Ц и калция...
*
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #16 -: Август 24, 2017, 00:38:23 am »
Karina15, как са нещата? Видя ли те гинеколог?
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #17 -: Август 24, 2017, 19:45:02 pm »
Не ми е дошло от 01.07.17г. правих тест урина отр., кръвен отр., ходих на гинеколог не съм бременна но съм имала тънка лигавица и скоро нямало да ми дойде. Днес ми е 50 ден до сега не ми е било така часът ми за лекар е 30.08.17г. На някой случвало ли му се е. Да каже какво са му предписали.
*
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #18 -: Август 24, 2017, 20:04:27 pm »
Случвало ми се е заради ряз стрес с цикъл 47 дена в началото на 2016та, предизвиква се в такъв случай с хормонален препарат и консултация с лекар!
Re: Линдинет 20,Дуфастон и закъснение на цикъла
« Отговор #19 -: Август 24, 2017, 22:38:22 pm »
Не ми е дошло от 01.07.17г. правих тест урина отр., кръвен отр., ходих на гинеколог не съм бременна но съм имала тънка лигавица и скоро нямало да ми дойде. Днес ми е 50 ден до сега не ми е било така часът ми за лекар е 30.08.17г. На някой случвало ли му се е. Да каже какво са му предписали.

Имах навремето закъснение около 10дни.. тоест мц го нямаше 42 дена... тогава ми изписаха дуфастон по схема... след като го спрях 2-3дни и ми дойде МЦ.