0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ТСХ като асансьор
« -: Ноември 08, 2011, 14:57:01 pm »
Не мога да го спра да расте или да пада. Трети месец пия една и съща доза 50 мг (от две години се опитваме да уцелим вярната доза с Начев) и ТСХ-то не спира да пада. Миналият месец беше 2.4, сега е 1.7, предполагам след още месец ще е 1. Така миналата година бях стигнала до малко над 0, което той отдаде на грешни резултати в лабораторията, но ще си излязат верни. Ако сменя дозата, защото съм била на 50 единия ден, 25 другия, то започва да се качва и стига до 4 и нещо. Направо ми ..писна от него.
успяхте ли да "стопирате" ТСХ-то?
*
Re: ТСХ като асансьор
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2011, 15:04:56 pm »
Аз съм по подобен начин.Пия ли продължително време дна и съща доза пада, пада, пада.Ако ли пък мина като теб на половинки се качва и това е.Сега трябва да правим зимна доза и направо ме е страх да отида на лекар защото се започва ежемесечно бодене, изследване, пътуване до София.

*
Re: ТСХ като асансьор
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2011, 16:32:21 pm »
Аз имах подобен проблем. След като за година и половина не успях да сваля ТСХ под 3.5-4.5 с дози от 25 и 50 микрограма, минах на 100 микрограма. За един месец паднах на ТСХ 0.7.

От няколко месеца дозата ми е 75 микрограма всеки ден освен понеделник, когато пия таблетка и половина (около 100) и успявам да поддържам ТСХ около 2.5. Отне тестване през 4-6 седмици в продължение на 6 месеца, но си струваше. Разбира се, ендокринологът има първата и последната дума.