0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за съвет, много съм притеснена :-(
« -: Ноември 03, 2011, 12:44:52 pm »
Здравейте! На 28 год.съм. Поради нередовен и много оскъден МЦ от няколко месеца / МЦ-то е 2-3 дена/cпосетих гинеколог, като при прегледа се оказа, че всичко е ок. Назначи ми и хормонални изследвания. При първоначалното изследване, на 20 ден от МЦ, резултатът беше: пролактин 734 mcU/ml при реф-ст-ти 102-496mcU/ml., прогестерон 20,17 ng/ml при реф. ст-ти лутеална фаза 1,7-27 ng/ml, това е с дата 10.08.2011 г. Гинекологът ми изписа Достинекс, но ми препоръча и консултация с ендокринолог, и ако и той одобри назначеното лечение да започвам. Консултирах се с ендокринолог, каза че за него тези резултати не са достоверни, защото не са спазени един куп изисквания на 16.08. след 4 дневно полово въздържание, без храна и кафе сутринта и т.н., с малка почивка от около 10 мин. в лабораторията /в Бургас малко трудно ги убедих да ме оставят да почивам на кушетка за 10-15 мин./ ги повторих - резултатът: 33,97 ng/ml при реф. ст-ти 4,79-23,30 ng/ml. Ехото на щ. жлеза и очните изследвания са в норма, TSH - 1.98 uIU/ml /при реф. ст-ти 0.27-5.0/и MAT/anti-Tpo/ - 15,23 IU/ml /при реф.ст-ти < 34/. Ендокриноложката каза, че според нея проблем няма, няма нужда и от ЯМР и след месец пак да ги повторя в друга лаборатория,. На 19.09., на 6 ден от МЦ, си пуснах пролактина отново и резултатът беше  513.40 mkIU/mL  при реф-ст-ти 59.3-619. Ендокриноложката каза, че всичко е ок, след месец-два пак да го изследвам. Въпреки всичко гинекологът ми назначи и други изследвания: на 4 ден от МЦ: ЛХ-11,21 при реф ст-ти 1,9-12,6, ФСХ - 14,73 при реф. 2,5-12,5 и Естрадиол -229,4 при реф.46-607, на 21 ден от МЦ: Пролактин - 1388 при реф. 102-496 и Прогестерон 15,83 при реф. 1,7-27. През последните 20 дена съм пила единствено фолиева киселина, вит Е 400мг и Циклодинон. Сега гинекологът ми каза да си пия тези лекарства, да включа и  Достинекса за около 3 мес. и през това време пак ще следим пролактина. Съжалявам, че се отплеснах толкова, но съм много притеснена от вис. ст-ти на ФСХ, защото много искаме и правим опити за бебе, а не се получават нещата. Тестовете за овул. последните 2 мес са положителни, но то и това не било гаранция, можело да са лъжливи, заради Пролактина. БТ започнах да я меря от този месец, но графиката изобщо не ми е ясна, дезориентирана в разчитането й.  Според нея излиза, че съм имала О в деня, в който теста за О беше положителен.  Много  ме притеснява ФСХ - ако въпреки всичко се задържи висок означава ли това, че надежда за бебе няма, защото за пролактина знам, че като се регулира с лекарства и би следвало бебо да се появи. Препоръчайте ми специалист,  към който мога да се обърна за второ мнение.
*
Re: Моля за съвет, много съм притеснена :-(
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2011, 13:01:47 pm »
Катя, доколкото разбирам, си от Бургас. Аз лично на бургаски лаборатории доверие нямам, но ако наистина ФСХ и пролактина са ти високи, ще трябва да се обърнеш към репродуктивни специалисти, съответно те да те насочат и към ендокринолог.

Ето координати на клиники: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
*
Re: Моля за съвет, много съм притеснена :-(
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2011, 15:01:59 pm »
Здравейте отново, сега се връщам от днешни преглед и о, чудо  :lol: хормоните ми са в норма, дори и ФСХ, но и гинеколожката беше в шок /тъй като както споменах в началото ст-те на пролактина са много различни/, защото от миналия петък до днес, за една седмица без никакво лечение, пролактинът ми е в норма /изсл. са правени в една и съща лаборатория, с която работи инвитрото в Б-с/ от ехото - никакъв проблем, освен,че съм с по-малка матка ок. 27, а нормално трябвало да е над 32, но при евент. бременност малко повече почивка и хормони нямало проблем. Сега остава само преди ову да отида не ехо да видим какво се случва. И естествено следващия МЦ отново хормончета, за да ги следим. Немога да поврвам още, стискайте палци всичко и следващия месец да е ОК. Пращам на всички много позитивна енергия и една кошница със спокойствие  :hug: