0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета здравейте,
с 2 Missed аборта в 7 и 9 седмица съм. Пиша ви защото търся мнението ви за моите резултати. Изследването е правено в Плевен, на пръв поглед всички резултати са ми в референтните стойности, но НК клетките ме притесняват силно, защото са в горна граница. Плюс това от всичко прочетено в интернет разбрах,че за бременност не трябва да са над 12, правилно ли мисля?
Ето и резултатите:

Общи Т-лимфоцити      67,42         реф .ст. 67-76
Субпопулация   NK-клетки      14,49    реф.ст. 9-15
Анти-нуклеарни  0,40        реф.ст   (norm<1    , bord 1-1,2,   pas>1,2)
Анти-кардиолипин   в норма
ТАТ     45                    реф.ст. norm<100
МАТ    34,50       реф.ст.  norm<50
Благодаря ви момичета предварително.
TSH  1,33     реф.ст   0,34-2,5
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2011, 17:31:28 pm »
Всичко изглежда абсолютно в норма, нямаш причина за притеснения. Хормоните на щитовидната ако си ги пуснала профилактично са много добре, при бременност и при наличие на проблем, проследяваш всеки месец.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2011, 17:38:28 pm »
Момичета здравейте,
с 2 Missed аборта в 7 и 9 седмица съм. Пиша ви защото търся мнението ви за моите резултати. Изследването е правено в Плевен, на пръв поглед всички резултати са ми в референтните стойности, но НК клетките ме притесняват силно, защото са в горна граница. Плюс това от всичко прочетено в интернет разбрах,че за бременност не трябва да са над 12, правилно ли мисля?
Ето и резултатите:

Общи Т-лимфоцити      67,42         реф .ст. 67-76
Субпопулация   NK-клетки      14,49    реф.ст. 9-15
Анти-нуклеарни  0,40        реф.ст   (norm<1    , bord 1-1,2,   pas>1,2)
Анти-кардиолипин   в норма
ТАТ     45                    реф.ст. norm<100
МАТ    34,50       реф.ст.  norm<50
Благодаря ви момичета предварително.
TSH  1,33     реф.ст   0,34-2,5

Не знам до каква степен влияят НК клетките на практика, защото по теория оказват влияние,изчетох какво ли не, защото бях пред дилемата дали да вливам или не, само ще споделя, че забременях с НК клетки 29%
Желая ти успех при следващото инвитро.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2011, 18:07:57 pm »
Аз също забременях със завишени NK T клетки, без да правя вливания.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2011, 12:49:16 pm »
Момичета благодаря за помощта.
Тази седмица съм при д-р Топалова в Пловдив, за да видя тя какво мисли да правим с тези резултати. Още не съм пуснала инфекциозните..там токсоплазмоза, хламидия..така че и това ще направя, но и ако от там излезнат добре нещата ще има да се чудя каква е причината за missed-ите. С друрога матка съм, но това на този етап не би трябвало да пречи,нали.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2011, 15:06:32 pm »
Генетични изследвания пускала ли си - свързани с тромбофилия, кариотип? Ако не си би било добре да го направиш.
Иначе по отношение на НК клетките - преди да забременея бяха 23%, на терапия и вливания съм и въпреки това си стоят 23-26%. Не знам има ли или няма смисъл от вливанията, но аз ги правя за всеки случай. Успех!
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2011, 22:07:58 pm »
Здравей Gergana,
не съм пускала генетични все още. Искам да те попитам дали следиш всеки месец нк клетките и през цялата бременност ли вливаш и на колко дни? Благодаря ти
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2011, 22:16:55 pm »
Вливанията през първия триместър бяха на 4 седмици, а след това на 6 като преди всяко такова пускам контролно изследване.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2011, 12:12:42 pm »
... С друрога матка съм, но това на този етап не би трябвало да пречи,нали.


В тази тема можеш да прочетеш за проблема двурога матка. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10982.0 Принципно е добре да се обърне внимание.
pepelqshka, щом си от Пловдив, можеш да направиш консултация с д-р Даскалов относно всички притеснения. При него можеш да направиш целия пакет с изследвания.

Успех и скоро да си щастлива, очакваща!
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 12:21:05 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2011, 11:00:47 am »
Благодаря ти Deep,
вчера бях при д-р Топалова и тя не намери нищо притеснило в моите резултати засега, каза да направя цитогенетично изследване на мен и мъжа ми, какво и генни мутации свързани с тромбофилия. Но се чудя цитогенетичното и кариотипа едно и също нещо ли са?
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2011, 11:17:56 am »
да -едно и също.Успех
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2011, 15:18:01 pm »
Здравейте момичета, оказа се че имам уреаплазма уреалитикум, ентерекоки, и токсо 1:40 изследвана в ХЕИ,което значи най-вероятно че е минала инфекция. Сега преминавам към търсене на добър гинеколог за цветна снимка в Пловдив, имате ли някакви препоръки?
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2011, 16:19:06 pm »
pepelqshka2011, д-р Даскалов е много добър специалист, ще ти свърши идеална работа не само за цветната снимка.
Ето координати:
http://www.invitro-plovdiv.com/

А тук има координати и на другите клиники в Пловдив:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2011, 21:43:46 pm »
pepelqshka2011, аз също подкрепям мнението на радостинка. Д-р Даскалов е лекар, на който можеш да имаш пълно доверие.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2011, 14:08:12 pm »
Здравейте, на всички, днес се регистритах тук и на още едно място. Стихнах до извода, че много загубих, а много малко знам, много малко са ми казали, защо трябва все аз да се ровя, толкова ли няма лекар, който да седне и без да бърза да обясни какво ти е и от какво имаш нужда. Реших да се регистрирам в два форума, и двата много ми харесаха, доста четох коментари и виждам, че тук има компетентни хора. Та какво се случва с мен. Девет години сме заедно с мъжа ми, почти седем години брак, много неуспешни опити и две неуспешни ин житро процедури. Ето и резултатите ми след първия неуспешен опит през 2011: Ще запиша само това, което не ми е наред
Anti TPO 40,67 IU/ml /0-12/
Anti TG  47.33 IU/ml/0-34/
Носителството на генотип 4G/4G в гена на плазминогенактиватор инхибитор 1 (PAI 1)е свързано с повишен риск (до два пъти) за репродуктивни неудачи.
Общи Т-лимфоцити 60,60% /67-76/
Субпопулация НК-клетки 19,59% /9-15/
Заключението е: НАЛОЖИТЕЛНО Е КОНТРОЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА НК-КЛЕТКИ И НК-КЛЕТЪЧНА АКТИВНОСТ в началото на m.L.III (което нямам идея какво означзва, ако някой може да ми обясни, ще съм много благодарна) и преоценка на поведението. Субсидиращ калциев прием. Активен контрол на коагулационен статус.
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2011, 14:13:37 pm »
Извинявам се за допуснатите грешки, моля ви.
Първа ин витро процедура - 2010, втора ин витро процедура 2011, този месец.
Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #16 -: Юли 19, 2012, 13:29:11 pm »
Здравейте момичета! Моля ви за помощ, как да разчета тези изследвания...имуноложката при която ги правих е в отпуск, а това което пише в заключението МНОГО ме притесни. Изследванията са правени поради 3 спонтанни аборта в ранни г.с.

Т-лимфоцити CD3+      74,1%     1,1 абс.бр.      при норма 73(68-77)% 1,2(0,9-1,7)абс.бр.
CD3+/CD4+   CD3+4+    39,0%     0,6 абс.бр.      при норма 47(41-51)%   0,7(0,6-1,0)абс.бр.
CD3+/CD8+   CD3+8+    32,1%     0,5 абс.бр.      при норма 26(20-31)%   0,4(0,3-0,7)абс.бр.
Съотношение CD3+4+/CD3+8+   1,2%                   при норма 1,9(1,5-2,3)%   
В-лимфоцити CD 19+    11,0%     0,16 абс.бр.     при норма 11(8-13)%  0,2(0,12-0,26)абс.бр.
NK-клетки   CD16/CD56+    14,0%  0,20 абс.бр.      при норма 12(9-17)% 0,2(0,14-0,3)абс.бр.

Коментар:
В проба от ПК след лизиране на еритрицитите се установиха 35,52% лимфоцити. От анализа на лимфоцитната популация:
1.   Общи Т лимфоцити в референтни граници
2.   Субпопулации на хелперно / индюсерни и супресорно / цитотоксични Т клетки с леки отклонения като релативен брой, но в референтни граници като абсолютен бр.
3.   Съотношение м/у основните Т кл. субпопулации: нарушено в посока 4
4.   В-лимфоцити в референтни граници
5.   NK клетки в референтни граници

Абс.бр. е изчислен при Leu 4,08 х 10 /1
Ly 35,52%
T+B+NK=99,1%

Заключение: Най-вероятно В-ХЛЛ

Проблем ли е 14% NK клетки за забременяване и износване - тук пише че са в реф. граници, но...  и това заключение - Хронична лимфоцитна левкемия.... 8O
Изследванията за антителата са в норма.


Re: помощ за разчитане на изследвания нк клетки
« Отговор #17 -: Юли 20, 2012, 01:56:57 am »
..

Проблем ли е 14% NK клетки за забременяване и износване - тук пише че са в реф. граници, но...  и това заключение - Хронична лимфоцитна левкемия.... 8O
Изследванията за антителата са в норма.
Здравей , Нк клетките би могло и да бъдат проблем .Има различни мнения по въроса,затова ще говоря само от личен опит  - на мен ми вливаха имуновенин  ,че и интралипид ,с НК клетките около границата и малко над нея ,повече от 15 непомя да са се качвали / при това в началото на бременността когато се повишават естествено/,но все пак вливахме,незнам какво щеше да е по време на бременността ако не ги бяхме направили поредицата вливания.
За другото нямам представа- дано се включи някой запознат ,да каже какво е това и да те успокои.Успех.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!