0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #100 -: Октомври 12, 2011, 00:09:36 am »
зори, виж в Дайхман! Имат хубави и евтини официални обувки. Не гарантирам обаче колко ще изкарат, но за веднъж ще свършат работа. В Немско до 42 номер продават.

И весело изкарване на сватбата!

мише, стискам палци. Аз най-накрая си записах час с инструктор, за да покарам малко нормална кола, а не моя автоматик.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #101 -: Октомври 12, 2011, 00:09:58 am »
Чудя се възможно ли е да е някаква реакция от всички прегледи напоследък и срещи с доктори?! И дали има нещо, което мога да направя.
Напълно е възможно. И Сара беше така след престоя си в болницата миналата година. От дете, което си заспиваше в леглото само се превърна в дете, което ходеше и до тоалетната с мен и само да се опитах да изляза от стаята наддаваше писъци...ще мина. Много й се събра на миличката напоследък. Дано операцията мине бързо и успешно и да се поуспокоите малко и вие.
Аз пък май избързах да се похваля. :( Тази вечер посетихме педиатърът, при когото по принцип си водя Дари и на когото имам голямо доверие. Та той ми каза, че с кръвни и уринни тестове инфекцията се хващала вече когато има и други симптоми, например когато урината потъмнее ще се сетя и без изследвания, че има проблем. Та според него да не правим никакви тестове на детето ами направо да сложим на всички имуноглобулин. По тоя повод пък четох едно мнение на д-р Бърди, че имуноглобулин се слага до 2 седмици след контакт, а при нас са минали 3. Кокачев обаче казва, че нямало проблем и сега...та на кого да вярвам незнам :(
Мише, добре си ни дошла! Само да се пооправи малко времето и ще измислим една среща! Много ни липсваше!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #102 -: Октомври 12, 2011, 00:20:11 am »
z22 имам страхотни официални сандали, точно за сватба ги купувах, но си поръчах по-голям номер. Ако искаш пиши на лични, ще ти пратя снимки, Отговарят на 41 номер според мен.
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #103 -: Октомври 12, 2011, 00:52:45 am »
благодаря,но в този студ не мисля да съм със сандали.А и поради тесен крак ,рядко ми стават такива без "спирачка " между пръстите. :lol:
<br />
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #104 -: Октомври 12, 2011, 08:50:44 am »
Добро утро  :D
Какво земетресение бре хора  8O Ние на 9тия етаж живеем и хич не съм усетила  :oops: :lol:

Ох, днес разгеле се показа слънчице  :D И ще си простра днешното пране навън, щото вчерашното в ураганния вятър беше на сушилника, иначе рискувах да отлети нанякъде  :lol:

Лис, добре дошъл на Светльо  :) И много стиснати палци за утре!  :bighug:

Зори, обувки /ботуши, сандали/ винаги съм си намирала в Паоло Ботичели. Поне на мен, моделите ми харесват, удобни са, цените им не са толкова високи, и често правят намаления  :) Пък и имат голямо разнообразие, може нещо да ти допадне. Само дето повечето им модели /официални/ са с височина на тока 10-12 см., аз лично малко съм отвикнала да ходя на толкова висок ток  :)
Даже сега, като отворих сайта видях, че имат вече и намаления  :D Във Варна имат няколко магазина, предполагам в София - също.[/
i] http://paolobotticelli.info/category/140/izkustveni-materiali.html
Миналата година за 65 лева си купих не толкова красиви, но страшно удобни ботуши оттам, цяла зима не ги свалих, тази също ще изкарам с тях.
Относно кумуването, наясно съм за треската  :lol: И мен преди 2 години ме тресеше същата  :lol: И аз както обичам всичко да ми е готово и приготвено по-отдалеч, така стана, че 1 седмица преди сватбата се сдобихме с мъжа ми с всичко, а моята рокля беше готова 2 дни преди сватбата  :lol: Стринка ми, която ми я уши тогава, ми каза да отида да я почнем няколко дни преди събитието и я уши сравнително бързо, ама тя си е такава буткава по принцип, чака до последно и реши да ми изпита нервната система докрай  :lol:
За ритуала с питките и тортите, младоженците бяха поканили професионални танцьори и играха само на нас. Аз хорА мога да играя, ама ръченицата малко не мога да я оправя  :lol: Ама с дългата рокля много не се забелязваше  :lol: Пък то момчето можа да обикаля из дансинга, аз - след него, той заляга - аз подскачам, абе много весело се получи  :lol: Мъжа ми и той хич дето не може да играе, се справи много добре  :)

Хубав ден ви желая :)  
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 08:53:58 am от Eли:) »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #105 -: Октомври 12, 2011, 10:54:09 am »
аз много им харесвам моделите на този магазин,но лятото едва намерих сандали да ми стават,иначе за харесване-харесах много.От тях си взех ботуши на миналите зимни намаления-естествен велур за 42 лв. :D и са ми прекрасни,но колко премерих,че нещо да ми стане.С ботушите е лесно,защото ти държи краката.Но с обувките имам проблем аз.Барелинки примерно не мога да нося ,защото намеря примерно да стават на дължина,но ми хлопат като чехли ,защото вече стават и широки . :?
Токове аз много нося ,но не мога да се кача на 12 см.Аз съм 174 см. и ако се кача на такова нещо,ще стърча над мъжа ми. :lol:В Белгия на едни намаления си купих за 4 евро едни обувки - е заспаха ми,по-удобни обувки на ток не съм имала.
Аз дълга ,тип бална рокля няма да взимам.Нещо дето ще мога да си го нося и после ще е.
Абе толкова да не съм претенциозна,а така трудно да си намирам ,каквото ми трябва. :lol:
<br />
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #106 -: Октомври 12, 2011, 11:18:36 am »
Mary, браво на Вяра! Сега пълен напред.

Лис, късмет и успешна операция утре!
И двете ми деца са се будили с викове горе-долу на вашата възраст. Дани по-често. Може да има общо с нервите покрай лекарите, и ние в този период имахме операция на очите, престой в неврологично отделение + ежедневни рехабилитации, които хич не му се нравеха. Но при Димана не е имало такова нещо, а също мина през подобна фаза. После бързо се успокояваха и заспиваха. Някой обаче винаги спеше при тях до около третата година на Дими, за да не се плашат, като се събудят сами. После почнаха да си спят по цяла нощ и сега не е проблем.

Ние събираме по 60 лв годишно в детската градина - за учебници, вода, годишна застраховка злополука и всичко друго (помагала, моливи, играчки..) Отделно родителите носят понякога разни неща - мокри кърпи, салфетки, играчки, ползвана от едната страна принтерна хартия - децата рисуват от другата...  Аз обикновено нося мокри кърпи всеки месец, миналата година им купих острилки с батерии, защото мазоли имаха на ръцете учителките от острене на моливи. Вчера оставих пакет джоб-папки, защото слагат на всяко дете работите в такива. Но никога не са ни ги искали. Който се сети да пита от какво има нужда и който има възможност - носи.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 11:29:21 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #107 -: Октомври 12, 2011, 12:08:04 pm »
Лис, успешна операция!
Мише, взела си го този път :D
Парси, и ние сме в ясла. Носим по пакет мокри кърпи на месец. Еднократно (още миналата година) съм дала 40лв за книжки за апликиране и канцелария. Веднъж имаха театър и събираха по 2-3 лв (не помня сумата). Играчки имат купища. Приемат и от родителите, ако предложиш.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #108 -: Октомври 12, 2011, 12:50:26 pm »
Мидж,при нас не приемат използвани играчки-трябва да са нови.Когато предложих на родителската всеки се направи че не е чул и се извъртяха няколко физиономии.Няма значение,аз ги дадох тези пари,интересуваше ме дали навсякъде е така.Явно да,благодаря за споделеното. :)

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #109 -: Октомври 12, 2011, 12:54:27 pm »
Тестът на Дара днес е отрицателен - обикновен уринарен тест, който стана за 3 секунди точно. А на мен вчера ми взимаха кръв, урина, изследваха някакви чернодробни ензими :ask: Вече съвсем ме ошашавиха тия лекари...един казва едно, друг друго...Личната пък на детето каза, че този имуноглобулин изобщо не се използвал вече, а трябвало да се сложи и ваксина, но тъй като са минали повече от 2 седмици няма да има файда...Опитвам се да се свържа и с горещата линия на хепасист цяла сутрин и никой не ми вдига. Скапана държава - всичката ни работа е такава! :? Незнам дали ви казах, но бяха върнали моята приятелка от инфекциозна болница със съмнения за хепатит, щото нямала направление от личния лекар, личният лекар пък бил болен, било неделя и т.н...още два дни в които тя е имала контакти с други хора и е можело да ги зарази...думи нямам!
За яслата в началото на всеки месец носим: салфетки, мокри кърпи, сапун и руло тоалетна хартия. Рядко събираме пари за играчки, дори миналата година едва събрахме 60 лв. /от повече от 20 родители 6 човека дадохме по 10 лв/, с които купихме касетофон със CD на децата, че едната от лелите беше занесла собственият си с касета!!! и на това децата слушаха песнички. Ама на нашите хич не им се даваха пари за играчки, щото децата им щели да стоят много малко време в яслата, защо да се харчат. Аз също съм приготвила една торба играчки и смятам да им ги отнеса тия дни. Повечето са плюшенки, но по-добре даги занеса там, отколкото да събират прах у дома. Не мисля, че ще ми ги върнат, но ще питам все пак де!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #110 -: Октомври 12, 2011, 13:17:21 pm »
За детската градина сега ни поискаха 50 лв. еднократно за помагaла, игрaчки и подобни неща. Миналата година бяха 60. Отделно всеки месец ни събират по 3 лв. за вода (Стефи пак се изумих как хем сме част от 1 градина, хем действат различни правила...)и носим хигиенни материали. Както казва Стефи, на фона на парите за частната градина това е нищо. Обаче адски ме дразни това, че събират по 3 лв. на дете за вода месечно, а като я взема Мия първото нещо е да ми поиска вода и особено лятото, изпиваше по цяло шише. Колкото пъти ми е потрябвала някаква мокра кърпа или салфетка -никога няма. Отделно дето ползват чашките за еднократна употреба, многократно, сапуните са много разредени с вода и т.н.
nunu -радвам се за добрите ви резултати. Рекламата за хепатита е ужасяващо гнусна, напpaво ме потриса всеки път, а наистина я дават много често.
Лис -успех на вас! Стискаме палци.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 14:17:09 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #111 -: Октомври 12, 2011, 13:35:27 pm »
Миналата година имахме повече разходи за градината,защото групата ни е била до този момент нещо като помощна с не пълен капацитет деца и много неща липсваха.Събирахме за спално бельо за играчки от нулата,нямаха нищо,тогава от разпродажби и лични играчки дадох доста неща.
Тази година събирахме 23лев за учебници последно догодина ще ни бъдат безплатни и 12лев за консумативи моливи, бой,блокчета и дар подобни.Отделно аз често принтирам от офиса картинки за оцветяване и учителките,са много доволни.За вода носим 12л туби или по-голяма по азбучен ред,така се реши на родителската и чаши пак на този принцип.Аз им занесох стойка за чашите и всичко е наред,че хеи пак нещо претенции имаше,как се ползват чашите.За тоалетни консумативи носим в началото на годината всичко както са изброили преди мен момичетата и след това учителките предупреждават,че нещо свършва и пак носим.Онзи ден разбрах,че на едното детенце таткото донесъл ябълки за групата от село,екологични и сега всеки следобед с ябълка се взимаме,но по принцип редовно дават банани,грозде и ябълки и от самата градина.От този сезон тортите са забранени,черпим се по празници със соленки и сокчета,може и бонбони.На кратко е това,аз обичам да ми е ясно всичко  :D и познавам поименно всички деца и родители,за което всички ми се учудват,но за мен е важен контакта,все пак детето прекарва повече време там през делничните дни.Впрочем винаги участвам в обявените от градината мероприятия за подобряване на условията за децата,но за съжаление винаги има много малко родители, но затова пък претенции и коментари никога не липсват  :wink:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #112 -: Октомври 12, 2011, 13:55:36 pm »
Ура! Благодарение на незабавният отговор на д-р Бърди ще ваксинираме. Това било най-сигурният начин за изграждане на имунитет, независимо, че сме имали контактпреди повече от 3 седмици. Поръчах вече ваксината и ми е малко по-спокойно на душата. :)
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #113 -: Октомври 12, 2011, 14:11:17 pm »
Браво, нуну, радвам че всичко е наред, но и аз се замислих сериозно вече да я слагам тази ваксина. През 3-4м. се надъхвам и забравям след това :lol:

Нека да поясня нещо аз пак за "краставицата", защото много коментари се изписаха за детските обувки и как можело да се дават толкова пари. Има и един друг много важен фактор, например къде живееш. Та аз като бях дете, живеехме в СЗ, та чак до гимназията аз нямах ботуши, изкарвах си зимата с едни по дебелички боти, след това излезнаха на мода бомбетата, ееех спомени, та си карах от есента, та чак до пролетта с тях. Но в СЗ сняг има 2 пъти на зима по 5см. за 3 часа :wink:
Ей богу, като отидох в Търново първата зима, снега наваля октомври и се стопи в края на април, не ми трябват ботуши ли, ела да видиш, да живеят кубинките :lol:
В София е същото, тук без як зимен ботуш, издръжлив на 3м. киша трудно ще изкараш. Още повече, че на нас любимо занимание зимата ни е пързаляне със шейни, въргаляне в снега и т.н., отделно водим и децата на ски и по планините, та честно не виждам как с едни мадамски ботички ще успеят да оцелеят в преспите :wink: А да купувам и такива и апрески и нам си к'ви, ми по изгодно ми е наистина един чифт за всичко.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #114 -: Октомври 12, 2011, 14:47:33 pm »
Няма да има операция момичета.
Не и утре.

Трудно ми е да пиша от яд и безсилие.
Днес отидохме да направят изследвания на Никол, да мине задължителния преглед при педиатър и да попълнят документите.
Взеха и кръв (лаборантката едва успе а аз бях почти легнала отгоре и. Излезе, че лимфоцитите и са завишени. Слязохме в кабинета с ДЕТСКИЯ ПЕДИАТЪР. Педиатърката, която беше около 60 годишна се държа безобразно с детето. Никол пищя от страх. И въпросната идиотка, без извинение (ако ще и за бан да съм, ще се самобанна), изкара Никол с шум на сърцето, с тахикардия и тахиаритмия, с червено гърло в което видя вирус. Обясних и, че имаме кардиограма отпреди 2 седмици, дори не я погледна. И как за бога няма да има тахикардия при това пищене и стрес, на който е подложена заради непрестанното ходене по лекари. Написа заключение с което "забранява" операцията докато не се направи кардиограма и нови кръвни изследвания в норма.

За съжаление д-р Райков каза, че дори нищо да и няма на Никол, няма право да направи операцията. Оттам отидохме при личната ни педиатърка. Никол не гъкна докато д-р Александрова я преглеждаше. Няма шум на сърцето, няма зачервено гърло, няма тахикардия и всички останали простотии. Даде ни направление за кардиолог за утре и за нови кръвни изследвания. Каза ми, че завишените лимфоцити са "нормално завишени" и е възможно да е от стреса. Оказа се, че е можело да мина педиатричния консулт при нашата педиатърка, но никой не ми го каза това. Излязох и се разревах пред Никол, разбира се тя като ме видя ревна и тя. Всички уговорки с доцентки, професорки и кой ли не още в София, които чакат за биопсията пропаднаха. Ей, чувствам се като мравка в океан и не се побирам в кожата си от яд. Утре след кардиограмата ще се върна в окръжна болница и ще искам да напиша оплакване срещу въпросната лекарка. И света ще обърна но няма да остана да живея в тази скапана държава.
Простете за тона и за езика, но съм на предела на нервите и търпението си.

Как го чу този шум намацаната до ушите госпожа при истеричните писъци на Никол.

Боже в каква държава съм се родила:(
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #115 -: Октомври 12, 2011, 14:51:32 pm »
Ей, чувствам се като мравка в океан и не се побирам в кожата си от яд. Утре след кардиограмата ще се върна в окръжна болница и ще искам да напиша оплакване срещу въпросната лекарка. И света ще обърна но няма да остана да живея в тази скапана държава.
Простете за тона и за езика, но съм на предела на нервите и търпението си.


Лис, много съжалявам, много ми е мъчно като те чета :(
но освен да ти кажа, че те разбирам и подкрепям, друго не мога да направя в случая. И аз от доста време се чуствам по начина описан от теб. И единствено се успокоявам с това, да направим всичко възможно да се махнем от тук заради децата си........
прегръщам те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #116 -: Октомври 12, 2011, 14:54:43 pm »
Ох, Лисе, съжалявам да чуя, че така се е случило :( Съжалявам и за стреса на Ники, има лекари, които не заслужават да са такива :? Ако можем с нещо да помогнем, пиши!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #117 -: Октомври 12, 2011, 14:55:56 pm »
За нашето семейство зимата също е много активен сезон, всеки уикенд прекарваме на вилата в планината и сме все навън по двора или в гората, отделно и ходенето на ски. В София също има достъчно сняг и най-вече киша. Пробвали сме апрески на Рънърс и Сандик, но резултатът е бил студени крака, също и при по-мокър сняг пропуснаха. Затова предпочитам да дам повече пари, но да имаме сухи и топли карака, отколкото по-малко, но ще са дадени на вятъра, щом не ми вършат работа. Както казах, от Австрия сме си купували и евтини ботушки, които излязоха железни, но повечето от нещата, продавани тук, както са евтини, ми излизат по-скъпи.
Виж, за лятото не ми трябват толкова специални обувки - и двамата шляпат по двора с нещо между джапанки и сандали за по 10лв, а най-често и боси :) И аз ходя с маратонки Рънърс, защото ми вършат работа. Но за зимата имам хубава марка туристически ботуши, защото са ми необходими.

Лиско, сега прочетох, съжалявам, че преживявате цялата тази идиотщина :( ...
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 14:58:54 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #118 -: Октомври 12, 2011, 15:02:35 pm »
Лис, много съжалявам  :( Дано това е последното отлагане. Прегръщам ви.

Ако ще пускаш жалба - в 3 екземпляра: до болницата, до РИОКОЗ и до здравния отдел на Общината. Ако нямаш време да отидеш лично, става с писмо, като съветвам да е препоръчано.

В нашата градина пари не се събират. Първата година 10лв за учебни помагала, и сега пак толкова. Купили сме моливи, фулмастри и от сорта.
Вода си им купуват галони от там, имат диспенсър. Чаши ползват за многократна употрема. Всички кърпички и хартии пак от там ги осигуряват. Предната седмица смениха обзавеждането в групата с чисто ново. От къде ги намира тази директорка тия пари не знам. Цялата градина е ремонтирана и всички групи са с ново обзавеждане. И това е градина в най-крайния квартал на Варна.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 15:05:00 pm от к(Р)оки »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #119 -: Октомври 12, 2011, 15:03:49 pm »
Е те това имах предвид и аз. Миналата година ботуши руканор, уж хубави, непромукаеми и т.н., на втория месец през зимата се сцепиха между подметката и кожата, ми отидоха в коша. Добре че не ги бях купувала, дадоха ни ги, но държа да подчертая, че бяха обувани не повече от 5 пъти от племеницата ми, та не бяха износени :wink: Доизкарахме зимата с апрески кикърс, които бяха поне 4-та употреба, пак дадени ни, та което си е качествено си е, ако ще и 5 деца да го носят.