0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Безамонячна боя за коса
« -: Септември 28, 2011, 14:44:46 pm »
Реших да погреба русото за зимата и сега искам нов цвят коса. Обаче искам безамонячна боя.
А и да дам почивка на косата от боядисване, като я покрия с цвят, много близък до естествения. И съм решила да пробвам безамонячните бои, тъй като в момента съм русо-червеникава и лесно ще се покрие с тъмна боя.
Само се чудя две неща:
1. Каква марка безамонячна да пробвам? Моля за съвети. С естествено къдрава коса съм и е дългичка
2. Кой цвят тъмно ще е актуално за сезона? Колебая се между тъмно кафяво и шоколад? С кафеви очи съм, но по-светло кафяви.

3.Колко често се нанася безамонячната боя?

[/url][/url]
*
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #1 -: Септември 28, 2011, 15:05:25 pm »
Тъмнокафявото е почти черно, не те съветвам да се боядисваш - по-късно ще ти е трудно да смениш с по-светло. Имай предвид, че на картинките боите изглеждат по-светли - това сигурно го знаеш.

Боя за коса - Кастинг на Лореал за мен е най-добрата непрофесионална безамонячна - траен цвят, лъскав косъм, щади косата, доколкото може да се каже такова нещо за една боя, все пак.

И да ти използвам темата да се оплача. Винаги, когато реша да сменя Кастинга с нещо друго, съм съжалявала. Преди два-три дни в пристъп на умопомрачение  :lol: по една реклама за боя-мус (щото съм голям мързел в това отношение, та ми се видя голямо улеснение начина на боядисване), реших да си купя. Да, ама няма рекламираната на Вела и си купувам на Шварцкопф. Грешка! Според Шварцкопф среднокестенявото е черно. Побеснях. Тъкмо бях започнала да добивам по-мек кестеняв цвят - сега пак съм черна. Хич няма да ви казвам, че на кутията цветът изглежда с поне два тона по-светъл.

п.п. Ако цветът е близък до естествения и нямаш бели коси (ти си млада, вероятно нямаш такъв проблем), можеш да се боядисваш на 2 месеца.
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 15:10:30 pm от Елфи »
*
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #2 -: Септември 28, 2011, 15:22:44 pm »
Още един глас "За" Лореал кастинг.
Лошото за мен е, че все повече бели коси ми излизат и започва да не ми върши много работа. Някакви предложения?
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #3 -: Септември 28, 2011, 16:04:48 pm »
Елфи, вчера за малко да взема Шварцкопфа! Обърках я с Лореалската мус-боя и си викам, супер, набар промоцийката. После видях,че не е Лореал.  Засега съм се спряла на шоколадово кафяво, само се чудя колко млечен да е шоколадът :)
Засега за безамонячната Лореал Кастинг печели.

Сладко, аз ползвам Гарниер с трите масла по принцип. Държи около два месеца цвета. Иначе Вела е номер едно по издръжливост, но е доста агресивна.
[/url][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2011, 20:19:27 pm »
Фен съм на Лореал :)
Лореал Кастинг съм ползвала поне 10-на години - бях много доволна.
Сега съм пак на Лореал, но с амоняк :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2011, 20:29:22 pm »
И аз ползвах дълго време Кастинг-а. Направих обаче пауза от няколко години и останах разочарована преди няколко месеца. Няма нищо общо с боята която ползвах преди години. Косата ми изсъхна страшно, стана като слама! Фризьорката ми каза, че се дължало на раждането. Ами преди месец повторих процедурата и пак същия резултат. Съжалявам, но наистина са я развалили.

 :offtopic: Елфи искрено се позабавлявахме с мъжа ми на котето  :lol:
Re: Безамонячна боя за коса
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2011, 11:57:11 am »
Взех си Кастинга, шоколад :) Вече съм прясно подстригана и боядисана, тия дни ще кажа дали съм доволна от ефекта :)
[/url][/url]