0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« -: Септември 26, 2011, 08:59:08 am »
Най-после и аз ще пусна тема :lol:.
Да сте много, много здрави всички и майки и деца! Да няма нови болни и да оздравяват всички!
Лека седмица на всички.
« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 11:14:23 am от mini »
*
Re: Последна септмврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #1 -: Септември 26, 2011, 10:30:07 am »
Здравейте и от нас  :)
Слънчева, здрава, спокойна седмица на всички!

Много емоции имаше при нас през изминалите дни.
На 23.09. със съпруга ми имахме годишнина от сватбата - 10 ги закръглихме  :D
На 24.09. пък беше сватбата на брат ми  :D
Малко съвпадение се получи, с 1 ден разлика  :) Да бяхме се наговаряли, нямаше да стане  :lol:

Много хубава и весела сватба беше  :) Успях да си поиграя добре, че отдавна не бях :)  От време на време липсвах от тържеството, но ще гледам диска после  :) Диляна цял ден беше много спокойна, държа се добре  :), всички много се радваха на малката шаферка  :D Някои я помислиха за кукла и бяха много изненадани, когато в един момент си раздвижила ръцете  :lol: :lol:

Вечерта обаче, явно заради емоциите, какъв рев удари, докато я приспя ... Първо обикаляхме навън с количката, не заспа, после влязохме в колата и там успя да заспи. Изчаках хубаво да се унесе и я преместихме в количката и в ресторанта. Бяхме на хубаво място, отдалечено от музиката, спа около 2 часа и нещо и към 12,30 си тръгнахме.

Нещо обаче съм поизстинала, боли ме гърлото, имам и хрема, дано Диляна да не е прихванала нещо и тя ..

Ето няколко снимки на украсата, която сътворих, и която ми отне доста време и малко нерви :), но резултът си струваше :)



Извинявам се, че са толкова големи снимките, ама забравих как да ги направя мънички  :oops: :oops:
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 10:39:05 am от Eли:) »
Re: Последна септмврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #2 -: Септември 26, 2011, 11:32:51 am »
Ели, фантастична е украсата, браво на теб! И честита годишнина - много здраве и обич!
И да пуснеш в съседната тема снимка на шаферката  :wink:

Здрава и добра седмица на всички!

Ние попътувахме през уикенда и вече имаме 3 нови печатчета в книжката със 100-те национални туристически обекта. Мармотите си спомниха, че им разказвали в градината за Васил Левски и Хр. Ботев, та сега искат всеки ден да им разказвам пак за тях. Затова направихме тематично пътуване до Ботевград, костницата на Ботеви четници в с.Скравена, лобното му място под Околчица и къщата на баба Илийца в с. Челопек. Историческият музей в Ботевград много ни впечатли - нов, много добре подреден, всичко надписано, любезни служители. Имаше запазена огромна делва от III в., Диманчето надникна да види има ли лястовиче...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #3 -: Септември 26, 2011, 13:33:03 pm »
Здрава да е седмицата и от нас!Ние след 2-3 дни с лека хремичка сме пак в отбора на "учениците".Слава богу мина бързо.Надявам се все така да е :).
Ели,украсата е страхотна :).
Лисе,стискам палци на теб и Никол.Всичко се надявам да бъде наред :).

*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #4 -: Септември 26, 2011, 14:28:07 pm »
Привет и от мен.
Ели, страхотно се е получило всичко. Честита годишнина.
Аз малко се позагубих, но вече ще съм на линия, надявам се по-често отколкото преди.
Пожелавам ви здрава и хубава седмица.

*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #5 -: Септември 26, 2011, 15:48:12 pm »
Здравейте и от мен! :)

Ели, страхотна декорация! Браво! :)
Честита годишнина!

Да няма повече болни дечица пожелавам! :)

Ние бяхме на село и на Боровец по празниците. Изкарахме супер! Никол беше много дива и много пищеше, ама да ми в жива и здрава само!  :lol: Иначе целия ресторант разбираше, че сме там, като влизахме! :)


*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #6 -: Септември 27, 2011, 10:48:57 am »
Много лошо ми тръгна тази седмица, отново  :(
През нощта ни се наложи да ползваме спешна помощ за Боян. В кабинета педиатъра ни посрещна със скандал. Как за най-малкото сме ходили там, как на тях това не им било работа, как само сме чакали да стане вечер и да тръгнем по спешни кабинети, защото там работят всякакви специалисти. Това за нас било лесен начин да ни прегледат детето, а то така не ставало  8O
Боян е посещавал спешен кабинет само веднъж и то заради падане по стълби и последващо повръщане, като там ни прати личния му лекар.

Последва и не много добро отношение към детето и аз просто си го взех и си тръгнах.
За съжаление у дома нещата не станаха по-добре и ми се наложи да звъня на 112. След отказ от моя страна да се върна отново в Окръжна, при същия педиатър, ни пратиха в Терапия. Е, там вече срещнахме разбран лекар. Слава Богу, детето е добре, но аз все още съм ядосана и обидена.
В момента се чудя да подавам ли жалба или да не се занимавам изобщо  :?

Между другото, Боян за втори път ми прави номера с ниската телесна температура. Снощи беше между 35,1-35,4. Операторът от 112 ме свърза с педиатър, който каза че това е доста ниска ТТ, а лекарката която ни преглежда после в кабинета каза, че за малките часове на нощта /между 2,30 и 4 става това/, тази Т била нормална  :?


Оплаках ви се, защото снощи освен че ми беше адски притеснено, ми стана и много тъжно. Ами, ако следващия път състоянието му е наистина спешно, аз къде трябва да го заведа? На такива хора ли трябва да разчитам за здравето на детето си. Може ли лекар да вдига скандали, вместо да прегледа дете на 4г, което е с оплаквания за силни болки в корема от 2 часа, събужда се с писъци и казва че ще се пръсне.

Иначе, да ни е хубава седмицата, да са ни здрави децата и да са ни свестни лекарите  :? пожелавам.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 10:54:08 am от к(Р)оки »
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #7 -: Септември 27, 2011, 11:37:26 am »
Оф, коки, много ми стана мъчно като те прочетох :(
няма управия в тая държава и това си е, съжалявам за обобщението, но все повече се убеждавам, че е така, за съжаление :(

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #8 -: Септември 27, 2011, 13:41:08 pm »
Много здрава седмица пожелавам и аз!
Коки, много съжалявам, че така се е получило!
Вики също особено след вирус и прием на температуропонижаващи ми прави много ниска температура. Консултирала съм с 3-4 педиатри, които ми даваха различни тълкувания на това състояние. Вероятността да е състояние от самия вирус, следствие от температуропонижаващите, неверни термометри 8O,...
Единствения съвет при това състояние е топли компреси, затопляне за да вдигна температурата и топли течности!
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #9 -: Септември 27, 2011, 14:28:24 pm »
к(Р)оки, горкото детенце, толкова мъчно ми стана да те чета... Как сте днес?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #10 -: Септември 27, 2011, 14:51:10 pm »
Кроки, виртуална прегръдка и от нас за Боби!
Дано днес е по-добре, пиши!

Аз съм много скептична към жалбите, особено за лекарска грубост и грешка,
честно казано си мисля, че те се подкрепят и рядко бива наказан някой!

Аз не разбирам и никога няма да приема за нормално такова отношение към пациент дете,
за мен такъв човек не бива да практикува и да носи титла педиатър!

Викала съм Спешна помощ в София в 00 часа, писала съм тук.
Дойдоха в огромен сняг за 5 минути и разсеяха нашите съмнения за апендицит при Митака!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #11 -: Септември 27, 2011, 15:02:21 pm »
Много ви благодаря  :bighug:
Добре е днес момчето ми.

Мише, и мен това ме изумява - да гледаш болно детенце и да не ти пука, какъв лекар си, какъв човек...А след като ме навика добре докторът, знаете ли какво направи? Хвана се да издирва телефон на дежурния кабинет от където ни пратиха там за да "напсувал" /цитирам/ тамошния лекар  8O
Боже, Боже  :(

А, какви лекари съм срещала. Софийски лекар, който е на почивка тук, беше готов да си изтърве полета, защото ме видя да падам по стълби и държеше да ме придружи до спешна помощ. Винаги се сещам за този ЧОВЕК, когато срещна бездушни лекари и това малко ми помага да не загубя вяра.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #12 -: Септември 27, 2011, 15:10:19 pm »
Коки, подайте оплакване срещу този лекар - официално. моля те. такива неща не трябва да се оставят без последствия. до ръководството на болницата и до отдел здравеопазване на общината, с копие до РЗОК.

писала съм, че Марти като бебе имаше случай на няколкодневна ниска температура - до 35 градуса - заради което лежахме в болница и направените там кръвни изследвания нищо не установиха. после четох, рових, нищо не намерих по въпроса. и Бърди не можа да формулира хипотеза. единствено съм чела, че се случва като реакция на организма след вирусни заболявания да има неколкодневен период на понижена телесна Т, но се цитираха по-високи стойности. факт е, че нощно време телесната Т спада.

с какъв термометър мерихте Т и от какво се оказаха болките в коремчето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #13 -: Септември 27, 2011, 15:12:50 pm »
Кроки, подай оплакване, подкрепям Джам.

ики поддържа ниска Т и това ме притесняваше, преди да поговоря с хомеопат. Той ми обясни, че някои организми трудно вдигат Т и винаги са с малко по-ниска температура. Казвам по спомени. Аз самата съм винаги с много ниска температура, заради което бяха купени няколко термометри, понеже Кало не вярваше, че мога да поддържам температура 35,7 и да съм добре. Ама бях.
[/url][/url]
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #14 -: Септември 27, 2011, 15:17:57 pm »
к(Р)оки много неприятна случка. Важното, е че детенце е добре. Поведението на този лекар е било непростимо. Как може такова нещо. Дано повече не ти се налага да се сбълскваш с такива хора, както и на всички други.
Съгласна съм с jam. Ако бях на твоето място щях да подам оплакване.
А относно меренето на температура - да си кажа честно с тези електронни термометри или аз нещо не мога да се оправя или те са голям боклук. Няколкото пъти в които съм си мерила температурата все е била около 35 градуса. Само да кажа, че с живачен си ми отчита нормална телесна температура.

*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #15 -: Септември 27, 2011, 15:55:58 pm »
И аз бях много надъхана за жалба. Ще се поровя тези дни за мейли на тези, които си посочила Джам и ще пиша. Проблем е, че лекарят беше арабин /предполагам/ и ми каза име, но не мога да преценя само фамилия ли беше  :oops: Така или иначе аз се върнах до регистратура, за да попитам заведено ли е посещението ми и мога ли да подам официална жалба.

Джам, помня твоя разказ. Ти много ми помогна първия път, когато ми се случи. Тогава Боби поддържаше 5 дни такава температура. Обясниха ми го с нерегулиран температурен център или нещо такова /дано не ръся някоя глупост  :lol: /
Вчера мерихме с дигитален термометър. И моят и този в кабинета показаха едно и също. От спешна помощ ме посъветваха да измеря ректална Т преди да тръгнем - 35,8 беше. Детето беше много бледо с кръгове под очите, ледени крайници и постоянно избиваща студена пот. Забраниха ми да му давам обезболяващи и топли напитки, заради корема. Още у дома опипах корема - беше мек, после в кабинета - също. Изследванията показаха само завишени левкоцити - 13 и малко, но предполагат че е от ангината, която лекуваме. В 4,30 сутринта детето заспа в кабинета, постояхме за да види лекарката дали няма да има пак криза и след като мина достатъчно време си тръгнахме. Единственото, което и дойде на ум беше много силни колики.
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #16 -: Септември 27, 2011, 16:06:02 pm »
к(Р)оки ужасно съжалявам за случилото ви се. За съжаление аз лично не вярвам, че нещо ще се случи ако подадеш жалба, но най-малкото, което е ще създадете поне извстни главоболия на този грубиян. Как може такива бездушни хора да са лекари, просто не ми го побира акъла. Много ми напомни онова, което аз изживях преди 2 години, когато едва не умрях. Бах толкова зле, че не можех да преглътна дори вода, а едно "светило" в гастроентерологията на Медицинска академия ме обвини, че повръщам, за да съм слаба...Да е жив и здрав един лекар от спешното, който се занимава с мен 4 часа докато разбере какво ми е и благодарение на него съм жива и здрава. Докато не осъдят някой лекар в България, нищо няма да се промени, а нещата се влошават и лекарите стават все по-некадърни. Тъжна работа. :(
Надявам се бързо да се оправи момченцето ти.
<br />[link=http:
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #17 -: Септември 27, 2011, 16:07:07 pm »
Кроки много ми е мъчно за Боянчо, освен че се е чувствало зле детенцето е станал свидетел на грозна картинка с този антилекар.
Тони на финала след вирусна ангина, изведнъж както си играеше ми се свлече на земята и температурата му беше такава ниска. Започнах да го завивам, а той леден, точно студена пот беше облян целия и блед. Звънях на личната и тя каза, че ако не повишим температурата след маликте часове да го водя в спешното. Тогава се консултирх и с Бърди и той нищо конкретно не писа, да направим изсл. и т.н.
Прочетох и Джам и Бърди също потвърди, че понякога ниската температура е от прекаран вирус. Повишихме я с топли компреси и завивки, но още 2-3 дни беше малко под 36, но си беше вече добре детето.
Това е и моята болка и страх, ако се наложи спешна помощ къде да я търся.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #18 -: Септември 27, 2011, 19:10:04 pm »
Извиниявам се за нахлуването в темата, заинтригува ме разказа на Коки, и понеже миналата седмица и на нас ни се наложи да ходим до спешното, и също попаднахме на лекар - арабин.
Коки, да не би доктора да се казва Мохамед Алибрахим? /сега видях фамилията в листа, който ни дадоха от там/
 
*
Re: Последна септемврийска седмица 26.09. - 01.10.
« Отговор #19 -: Септември 27, 2011, 19:14:10 pm »
Да, съни той е!
Много ми помогна с името.

Той е преглеждал Боян  след травмата от падането, но мъжът ми каза че тогава се е държал спокойно и нормално  :? /аз не бях с тях тогава/. Е, пак е отбелязал, че не разбира защо ЛЛ ги праща в спешен кабинет, но пък е прегледал детето.