0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Детски стаи
« Отговор #160 -: Октомври 02, 2012, 09:46:31 am »
Стефи,а матрака стандартен ли е?140 см ли да търся или няма да влезе?Аз харесах точно на Дибо;)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #161 -: Октомври 02, 2012, 10:17:41 am »
стандартен е, 70/140 см има и 60/120 см, за по-малките кошари :)
Re: Детски стаи
« Отговор #162 -: Октомври 10, 2012, 00:36:53 am »
Нашите кощари са дървени с размери 60/120. И за мен магнифлекс са чудесен избор. спят на такива матрачета.

За леглата на 2 етажа ще се разбере след 2-3 години, като гледам май Ралица ми е "по-лудата" и може би тя ще е на горното ниво  :lol:
*
Re: Детски стаи
« Отговор #163 -: Декември 29, 2012, 05:10:48 am »
Преди време бях купила календар с картини на Мишел Дьолакроа с идеята, когато имам дете, да му украся стаята с тези картинки в рамки. Днес осъществих тази мечта и резултатът е по-вълнуващ и удовлеторителен от онова, което съм си представяла.

Споделям и дано идеята послужи и на други.

 - Календарите се продават и до днес за минали години.
 - Картините са от този сорт: https://www.google.com/search?q=michel+delacroix+calendar&hl=bg&client=firefox-a&hs=YPT&tbo=u&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=5V3eUNqnLdGA0AGF4IGYCg&ved=0CFEQsAQ&biw=1280&bih=709
 - Рамки от ИКЕА.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #164 -: Декември 29, 2012, 13:43:43 pm »
Цигу, много са хубави картините.
Ще крадна идеята :D

*

    tilieva

  • *
  • 34
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Re: Детски стаи
« Отговор #165 -: Януари 09, 2013, 15:49:49 pm »
Ето вариант с двуетажно легло и легло-сандвич в една детска стая:

         

Снимките са линк към по-големи снимки.  :peace:
Re: Детски стаи
« Отговор #166 -: Януари 09, 2013, 17:33:53 pm »
tilieva, много нежничка стая! Прекрасна е :)

*
Re: Детски стаи
« Отговор #167 -: Януари 09, 2013, 17:39:36 pm »
Направо си е супер. Чак и на мен ми се прииска такава. А бе от тази тема май бая ще крада идеи за в бъдеще :-)


*

    tilieva

  • *
  • 34
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Re: Детски стаи
« Отговор #168 -: Януари 10, 2013, 14:16:03 pm »
... Чак и на мен ми се прииска такава....
Нали? И на мен!  :wink:
Re: Детски стаи
« Отговор #169 -: Януари 16, 2013, 15:55:45 pm »
Ние решихме и 2-те легла да са на 2-ри етаж. Така няма да има недоволни. От двете страни ще има стълби, които ще са чекмеджета и там ще може да се прибират вещи. Пространството под леглата ще се използва за гардероб. Имам план, но още са малки, за да го реализирам. Тогава ще ги покажа снимки :)
*

    tilieva

  • *
  • 34
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Re: Детски стаи
« Отговор #170 -: Април 10, 2013, 13:57:23 pm »
anichka.bs, чакаме снимки, нали не си забравила?  :wink:
*
Re: Детски стаи
« Отговор #171 -: Октомври 20, 2013, 20:13:45 pm »
Най-после дойде време да реализирам и моята идея за леглата на децата.
Представям ви ги :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски стаи
« Отговор #172 -: Октомври 20, 2013, 21:44:20 pm »
Ехаааааааа, на морски момчета, морска стая!
Страхотна и функционална! Браво Мими!
Искам снимка с Криси и Дани като я првеземат!  :P :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Детски стаи
« Отговор #173 -: Октомври 20, 2013, 22:47:20 pm »
Благодаря, Мише :)
Заповядай :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски стаи
« Отговор #174 -: Октомври 21, 2013, 07:08:13 am »
Радост за очите ми  :balk_21: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Детски стаи
« Отговор #175 -: Април 08, 2014, 14:54:39 pm »
Повдигам стара тема, но да не пускам нова  :wink:
Чела съм я, а сега я препрочитам  :lol:

Ще отделяме Злато в отделна стая. Идеята ни беше да правим хола - спалня, а спалнята да стане детска. Хола е по-голямата стая - 3,5-5м, а сегашната спалня е 3,5-3,5м. В хола имаме печка с водна риза и почти парна централа  :oops:, която вероятно няма как да бъде скрита изцяло! Та уж да не е печката в детската мислехме да направим по-голямата стая спалня и даже вече си бях избрала тапети за спалнята, когато моя мъж снощи ме вкара отново в размисъл: Дали все пак не направим хола - детска, че е по-голям! Нищо, че печката ще остане при него.
Мебели засега няма да сменяме, ще ги поразместим. Та, ако направим по-голямата стая детска - даже няма да местим секциите  :wink:  - само детското легло.

Но имам някакви въпросчета, върху които размишлявам в момента:
1. Дали няма да му е голяма стаята като за начало. Имам пред вид да го е страх  сякаш  :oops: По-малката да ми изглежда по-уютна за само дете!
2. Бях си намислила едни плътни пердета за спалнята/бившия хол/, които ако стане детска няма да пасват......Щори алуминиеви не искам, защото трудно се почистват, а все пак в тази стая ще има печка с дърва.
Ако някой има идея за щори, които лесно да се поддържат - приемам идеи! От тези вертикалните текстилни също не искам - и те са играчака - да ги "разопаковаш", за да ги изпереш :oops: Малко съм мързел май  :oops:  :lol: Искам самопочистващи!Хахахаха

Извинете за дългия пост, но просто си разсъждавам на глас /на комп  :wink:/
Та имам няколко дни. Утре ще ми шпакловат тавана и после трябва да реша все пак!
*
Re: Детски стаи
« Отговор #176 -: Април 08, 2014, 15:10:09 pm »
barbaron0708, защо да не пасват плътни пердета за детска стая? Ако му ушиеш с детски картинки с плътността на чаршаф съм сигурна, че ще изглежда добре. Колкото до големината на стаите, моите всеки ще бъде в стая около 10 - 11 квадрата и не мисля, че ще им трябва по голяма, т.е. ще има място за легло, бюро и гардеробче и ще остане и място за игра. Сега и двамата са набутани в една такава стая, защото наскоро се преместихме и ползваме оставените мебели. Иначе алуминиевите щори са си гадна работа, сега имаме в новата къща такива и съвсем скоро ще ги разкарам от всички стаи и ще сложим корнизи и пердета, при това двойни корнизи, за тънки и плътни пердета...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Детски стаи
« Отговор #177 -: Април 08, 2014, 15:23:41 pm »
Барбаронче, няма да му е малка стаята, според мен. Все пак той ще прекарва доста време в нея от тук нататък, та може и булка да доведе в нея някой ден  :wink:
На вас спалнята ви е само за спане.

*
Re: Детски стаи
« Отговор #178 -: Април 08, 2014, 15:24:17 pm »
barbaron0708, печка на дърва не ми се вижда удачно да е в детската. Пердетата в детската ни стая са плътни и дори не са детски (много светло кремаво са, малко като зебло е плата).
*
Re: Детски стаи
« Отговор #179 -: Април 08, 2014, 15:52:05 pm »
И мен това с печката на дърва, не ми се вижда добър вариант за детска стая... Освен това кое ще ви е хола? - неговата детска?. Иначе, да спалнята е само за спане, но ако нямате хол, къде ще стоите през другото време, в кухнята или на детето в стаята? Обикновено се прави едната стая детска, а другата се ползва за хол и спалня, в случай, че няма отделна детска... Дето се вика, едни гости да ви дойдат, къде ще ги сложиш? И аз само си размишлявам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!