0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Детски стаи
« Отговор #140 -: Септември 14, 2012, 09:13:57 am »
Боби, обикновено по-голямото е отгоре, не за друго, ами защото не би трябвало да пада от леглото :) При нас нямаше спор, поръчахме двуетажно легло и сега и двамата знаят - батко е горе, малечка отдолу.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Детски стаи
« Отговор #141 -: Септември 14, 2012, 09:37:07 am »
Така е логично, ама моите са много близко, а вие имат е по-голяма разлика. Пък и са различни - момче и момиче, та някакси е по-приемливо да има разлики. 
Не знам, аз ако съм бих искала да съм отгоре (като бях дете, сега обратното) и ако ме сложат отдолу, само заради едната годинка разлика, не знам дали не би ми се отразило неприятно, че не е честно. Та затова не смея, че да не я стресирам нещо. И без това Андреа милата е все пренебрегната, заради гръмогласната си кака :-).


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Детски стаи
« Отговор #142 -: Септември 14, 2012, 09:44:37 am »
Ами не знам, и други приятели са сложили децата така, явно не се смята, че е проблем :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Детски стаи
« Отговор #143 -: Септември 14, 2012, 10:18:38 am »
Може и аз да го направя, пък ако възникне спор, да се редуват - един месец едната, другият месец другата :-).


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Детски стаи
« Отговор #144 -: Септември 14, 2012, 10:29:47 am »
И така става, стига да не падат :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Детски стаи
« Отговор #145 -: Септември 14, 2012, 10:35:20 am »
оби, точно заради това което си писала, аз не мога и да си помисля за двуетажно легло. При нас всичко трябва да е еднакво. Затова и съм намислила един вариант с по-високи легла, а отдолу с много шкафове и рафтове, но за момента проучвам цени и най евтиното е 1700лв, а това е много за бюджета ми. Но вече съм си нарисувала проект и сега ще тръгвам по майстори (досега по фирмоте питах).
Като дете имахме двуетажни легла и като знам как сме се били със сестра ми отгоре и как сме се бутали (в спор коя да спи горе), въобще не ми се мисли с 2 мъжки у нас какво ще е. Гледам да го избегна сега.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 10:38:41 am от mimi26 »
Re: Детски стаи
« Отговор #146 -: Септември 14, 2012, 11:26:45 am »
Идеите са уникални!!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Детски стаи
« Отговор #147 -: Септември 14, 2012, 16:08:12 pm »
Мими, аз по-скоро се притеснявам, че ако кажа как ще е и Андреа ще се чувства прецакана, но в крайна сметка ще се примири. да ама аз не така да я уча, че тя и без друго често е пронудена от сестра си да се примирява, понеже е по-малка и не е страх да не и смачкам и малкото чувство за борбеност, което има.
Не знам какви са цените в Бъглария, но това 1700 ми се струва много и тук дори не мисля, че ще ги дам. В Ikea има легла на много по-ниски цени. Гледах също едни , които са вдигнати, а под тях може да се сложи бюро за учене. Може би това е най-удачно. Ето виж това, можеда има матрак от долу, от горе а и на двете места. Можеш да си смениш цвета, ако не ти харесва. При всяко положение е доста добро като цена : http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/10123996/. Виж горе снимките за идеи.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:11:14 pm от Bobbie »


  
*
Re: Детски стаи
« Отговор #148 -: Септември 14, 2012, 16:20:56 pm »
Боби, 1700 ми казват цена за моя проект. Вече половин година гледам, гледам... Матраците успях да ги купя на промоция на половин цена, че и те са цифра и сега ще правя легла по матраците  :lol:
Другата седмица ще сканирам скицата и ще я постна. Цената е висока, защото има много материал, а те трябва и да са издръжливи, че ще са 80/190. Все пак са момчета и на тази дължина може и по 100кг да са, ако приличат на баща си  :lol: А леглото, което си ми показала, няма да издържи мен на горно ниво, камо ли тях  :lol:
Все си мислех, че хиляда лв ще ми стигнат за изработката, но явно съм грешала. Имам още малко време докато им опрат краката в долната дъска на кошарите  :lol: та ще разпитвам още.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #149 -: Септември 14, 2012, 16:42:18 pm »
Мими, когато правиш легла по поръчка се процедира точно така, първо се купуват матраците и подматрачните рамки и по тях се измерва, защото макар и стандарт винаги има вероятност след това за 5 мм да не влезе рамката :)
Ние направихме сега точно така, по съвет на момчето което ми прави детската стая. Само дето нашите матраци са 90/190, но това няма никакво значение, защото той каза, че е имал такива случаи за мм да не влиза рамката.

ПП не знам какво ти включва проекта, но на мен толкова ми излезе детската стая, което са две легла, не двуетажни, под едното има издърпващ се контейнеро-шкаф, двукрилен гардероб с плъзгащи врати висок 240 см., вътре с 4 големи чекмеджета, тръба за висящи дрехи и от другата страна 6 рафта, бюро и етажерка.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:48:55 pm от StefiZ »
*
Re: Детски стаи
« Отговор #150 -: Септември 14, 2012, 16:48:33 pm »
Стефи, благодаря, значи добре съм направила. Ами те матраците са стандартни като размер 82/190, аз само позакръглих в горния пост  :D
*
Re: Детски стаи
« Отговор #151 -: Септември 14, 2012, 16:50:08 pm »
абе стандартни, стандартни, но случаи всякакви. нашите в интерес на истината като ги мерих наистина си бяха точно 90/190, но страх лозе пази, че знаем колко струва един матрак, пък за смяна на два да не говорим :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Детски стаи
« Отговор #152 -: Септември 14, 2012, 17:45:50 pm »
Момичета само се включвам набързо да споделя, че моите спят на легла едно върху друго. Стаята им е с такава форма, че няма как иначе. Една вечер единият е отгоре, другата нощ обратно. Това е положението :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Детски стаи
« Отговор #153 -: Септември 14, 2012, 17:51:12 pm »
Ema, ние такива сделки правим със столчетата за кола, единия път единия "пази" баща си, другия път другия. Честно не мога да си причиня с още нещо да имаме такива менкащи ситуации  :lol: Всеки път има "ти беше предния път", "не, ти беше". В колата заплахата, че ще ги возя в багажника, ако не спрат да се карат действа, но с леглата незнам какво ще действа, може би, че ще спят в гардероба  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Детски стаи
« Отговор #154 -: Септември 14, 2012, 19:09:19 pm »
Ema, ние такива сделки правим със столчетата за кола, единия път единия "пази" баща си, другия път другия. Честно не мога да си причиня с още нещо да имаме такива менкащи ситуации  :lol: Всеки път има "ти беше предния път", "не, ти беше". В колата заплахата, че ще ги возя в багажника, ако не спрат да се карат действа, но с леглата незнам какво ще действа, може би, че ще спят в гардероба  :lol:
Слагаш едно листвче и да си отбелязват кой е спал последно там :-).


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Детски стаи
« Отговор #155 -: Септември 22, 2012, 22:55:29 pm »
Мими, потърси си майстор извън Варна и ще видиш огромна разлика в цените. За вилата на наши приятели кухнята е направи една казанлъшка фирма, чудесно се справи и то за 2000 лева по-малко, отколкото й искаха тук - не е пестено от механизми и материали, просто цената на труда е различна.


Re: Детски стаи
« Отговор #156 -: Септември 22, 2012, 23:47:56 pm »
Еилле, може ли координати някакви или име на казанлъшката фирма...става и лично... Благодаря!


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Детски стаи
« Отговор #157 -: Септември 25, 2012, 23:47:32 pm »
Джиджи, не знам как се казва, ще попитам тези дни.


Re: Детски стаи
« Отговор #158 -: Октомври 01, 2012, 22:11:23 pm »
Момичета,ще купуваме кошара,ама се чудя каква?Тези дето се трансформират в юношеско легло и бюро дали са добър избор,дали се продават с матрак или допълнително се купува?И ако някой има такава може ли да ми каже колко точно е дължината,защото имам точно 160см място ,в което трябва да я пъхнем.Благодаря предварително!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #159 -: Октомври 02, 2012, 09:32:22 am »
дървените кошари са 70/140 см., не се продават с матрак, купуваш си го отделно. вече почти всички такива се трансформират, но под трансформация разбирай, че не става 180 см :wink: просто му се махат решетките, таблите също се разглобяват, за да не са толкова високи и те това е. така че не е голяма дилема каква да вземеш, гледай цената която те устройва и да ти хареса :)
нашата кошара беше на Дибо, българска фирма, 6г. нечовешка експолатация и издържа, сега вече е при една друга млада госпожица :)
матраците магнифлекс са много добри също, скъпички са, но са настина добри и здрави.